Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
magia83
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 260
Rejestracja: 27 kwietnia 2017, o 15:58

3 maja 2017, o 17:39

Czyli nie myśleć o objawach?
<okey>
Awatar użytkownika
eiviss1204
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1291
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 16:22

3 maja 2017, o 17:59

magia83 pisze:
3 maja 2017, o 17:39
Czyli nie myśleć o objawach?
Nie to,ze nie myslec ,bo nie da sie nie myslec,ale je zaakceptowac i zajac sie czyms innym. Ja mialam wiele objawow naprawde wiekszosc z listy i mi minely :) ale zaakceptowalam je nie robilam z nich szalu,ze to raki itp tylko zajmowalam sie czyms innym.
Przede wszystkim nie plakac,nad tym jakie to straszne,bo wielu ludzi tak ma,niestety ludzie ktorzy nie maja nerwic tez odczuaja sygnaly z ciala,bo nie jestesmy odlani z wosku :) i bedzie dobrze :) ale koniecznie posluchajcie youtuba z nagraniami to jest wazne i wiara w siebie i w swoje mozliwosci. To Wy jestesmy Panami wlasnego losu w tej jakze denerwujacej nerwicy :)
Szukasz dobrych naturalnych kosmetyków? Lub masz jakiś problem skórny?
A może potrzebujesz kremu z magnezem, na zmęczoną skórę i zarazem duszę?

Obrazek Daj sobie prawo do relaksu i bycia coraz piękniejszą!
Pozwól sobie doradzić i zgłoś się do mnie :)
Awatar użytkownika
eiviss1204
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1291
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 16:22

3 maja 2017, o 18:00

Owywiscie ja tez na poczatku ,wariowalam z tymi dziwactwami ,ale po czasie zrozumialam,ze myslenie o objawach na nic sie nie przeklada,one nie znikaja tym samym. Zaakceptujcie je i bedzie wszystko ok
Szukasz dobrych naturalnych kosmetyków? Lub masz jakiś problem skórny?
A może potrzebujesz kremu z magnezem, na zmęczoną skórę i zarazem duszę?

Obrazek Daj sobie prawo do relaksu i bycia coraz piękniejszą!
Pozwól sobie doradzić i zgłoś się do mnie :)
magia83
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 260
Rejestracja: 27 kwietnia 2017, o 15:58

3 maja 2017, o 18:04

eiviss1204 pisze:
3 maja 2017, o 18:00
Owywiscie ja tez na poczatku ,wariowalam z tymi dziwactwami ,ale po czasie zrozumialam,ze myslenie o objawach na nic sie nie przeklada,one nie znikaja tym samym. Zaakceptujcie je i bedzie wszystko ok
Właśnie ha jestem na początku drogi i właśnie wariuje. ...wasze słowa są pokrzepiajaxe ,jakieś światełko w tunelu☺
<okey>
Awatar użytkownika
eiviss1204
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1291
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 16:22

3 maja 2017, o 18:10

magia83 pisze:
3 maja 2017, o 18:04
eiviss1204 pisze:
3 maja 2017, o 18:00
Owywiscie ja tez na poczatku ,wariowalam z tymi dziwactwami ,ale po czasie zrozumialam,ze myslenie o objawach na nic sie nie przeklada,one nie znikaja tym samym. Zaakceptujcie je i bedzie wszystko ok
Właśnie ha jestem na początku drogi i właśnie wariuje. ...wasze słowa są pokrzepiajaxe ,jakieś światełko w tunelu☺
To tak wyglada na poczatku,ale z czasem nauczysz sie funkcjonowac i zalapiesz co to znaczy akceptacja.
Sama jeszcze mam swoje " Wkretki" Ale jakbym miala porowywac czas sprzed 5 miesiecy , to jest to dosc duza przepasc.
Co Ci moge polecic,szczerze ? Zajmij sobie czas... na maksa. Wyjscia z ludzmi ( na poczatku bedziesz odrealniona, nie bedziesz wiedziec o czym mowia Ci ludzie ) ale z czasem nauczysz sie fajnie skupiac i zobaczysz,ze to iluzja. Jak sie czegos boisz to rob na przekor - boisz sie wychodzic z domu - wychodz jak najwiecej
Znajdz pasje i powoli sie skupiaj na niej :) Wszysto bedzie ok :) To nie jest tak straszne jak Ci sie wydaje :) Poczytaj moje posty,ja tez bylam spaniowana :)
Szukasz dobrych naturalnych kosmetyków? Lub masz jakiś problem skórny?
A może potrzebujesz kremu z magnezem, na zmęczoną skórę i zarazem duszę?

Obrazek Daj sobie prawo do relaksu i bycia coraz piękniejszą!
Pozwól sobie doradzić i zgłoś się do mnie :)
Awatar użytkownika
schanis22
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2199
Rejestracja: 17 września 2015, o 00:28

3 maja 2017, o 18:14

: eiviss1204 gratuluję podejścia :lov: magia83 ja też lubię takie powiedzenie ... żyj z objawami nie objawami ... wtedy one fajnie przechodzą .
W zdrowym ciele zdrowy duch , zdrowa głowa zdrowy brzuch.
Nerwica jest małą ściemniarą francą , wróblicą cwaniarą . Plącze nam nogi i mówi idż ! Wkręceni w zgubną nić .
Świata nie naprawisz - napraw siebie .
SCF
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 888
Rejestracja: 1 grudnia 2013, o 09:57

3 maja 2017, o 18:20

A jak żyć z niechecia do wszystkiego ?
Awatar użytkownika
eiviss1204
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1291
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 16:22

3 maja 2017, o 18:29

schanis22 pisze:
3 maja 2017, o 18:14
: eiviss1204 gratuluję podejścia :lov: magia83 ja też lubię takie powiedzenie ... żyj z objawami nie objawami ... wtedy one fajnie przechodzą .
Kochana to przeciez dzieki Wam :) Kiedy upadalam to mnie podnosiliscie bym dalej szla i walczyla nie ze sobą ,a o siebie :* :lov:
Trzeba byc wojownikiem we wlasnym zyciu :) Mamy je jedno i warto docenic ,choc te male chwile szczescia, bo w tej naszej niedoli zycie nadal jest piekne :)
Chyba zaczne pisac poematy :D
Buziki Dla Ciebie Arletko :* cmok
Szukasz dobrych naturalnych kosmetyków? Lub masz jakiś problem skórny?
A może potrzebujesz kremu z magnezem, na zmęczoną skórę i zarazem duszę?

Obrazek Daj sobie prawo do relaksu i bycia coraz piękniejszą!
Pozwól sobie doradzić i zgłoś się do mnie :)
Awatar użytkownika
eiviss1204
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1291
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 16:22

3 maja 2017, o 18:33

SCF pisze:
3 maja 2017, o 18:20
A jak żyć z niechecia do wszystkiego ?
Zmuszac się,musisz pobudzic mozg do produkcji hormonow, to nie jest latwa praca,ale nie mozesz sie poddac. Pamietaj,ze to wszystko zalezy od Ciebie - wiem to jedna z najciezszych walk jakie mozna przeprowadzic we wlasnym zyciu,ale trzeba o nie walczyc. Wiem,ze jest Ci ciezko, mi tez sie nie chcialo i tez wydawalo mi sie,ze pewnie juz nic mnie nie czeka,i ze pewnie to nie minie.
Ale zmuszlam sie do wyjsc ( mimo pustki w sobie ) ,zmuszalam sie do skupiania uwagi,nawet nie wiem kiedy zaczelo to byc moim natrectwem :)
Wiem,ze na poczatku to wyglada ciezko i wlasciwie nie ma wyjscia... ,ale pamietaj,ze wielu jest tutaj takich ludzi i wielu sie udalo :) i wielu walczy o siebie :)
Z czasem zacznie Ci sie chcesz,ale nie zastanawiaj sie nad tym . Chce mi się/ nie chce ? Bo to tez natrectwo. Zacznij cos robic,bez zastanawiania sie czy to C isprawia radosc czy tez nie- zacznij. A gwarantuje Ci ,ze bedzie lepiej
Szukasz dobrych naturalnych kosmetyków? Lub masz jakiś problem skórny?
A może potrzebujesz kremu z magnezem, na zmęczoną skórę i zarazem duszę?

Obrazek Daj sobie prawo do relaksu i bycia coraz piękniejszą!
Pozwól sobie doradzić i zgłoś się do mnie :)
SCF
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 888
Rejestracja: 1 grudnia 2013, o 09:57

3 maja 2017, o 18:42

Dzieki :)
Wlasnie 15 min temu zaczalem. Będę próbował. Chociaż czasem sa na prawde tragiczne dni. No na szczescie dzis jest nie najgorzej.
Awesome
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 1 stycznia 2017, o 23:15

3 maja 2017, o 18:59

Elviss jesteś nieoceniona w swej pomocy! ^^
Odprężam swoją świadomość. Wyłączam emocje. Noszę świat jak luźna szatę. Uczę się tańczyć z gracją na dywanie, który stale się pode mną przesuwa.
S. Jeffers
magia83
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 260
Rejestracja: 27 kwietnia 2017, o 15:58

3 maja 2017, o 19:00

schanis22 pisze:
3 maja 2017, o 18:14
: eiviss1204 gratuluję podejścia :lov: magia83 ja też lubię takie powiedzenie ... żyj z objawami nie objawami ... wtedy one fajnie przechodzą .
O wlasnie !!!!ja przez 2 miesiace żyje objawami i czas mi przeleciał. DZień w dZień obawa o objawy.biorę te słowa do serca gleboko☺
<okey>
AnxietyDisorder0
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 27 lutego 2017, o 19:44

3 maja 2017, o 19:07

Jak radzicie sobie z pieczeniem/paleniem całego ciała? Codziennie koło 18-19 po południu zaczyna piec mnie skóra i pod skórą, zwłaszcza w okolicach twarzy, szyi i rąk. Mam je lekko czerwone, ale to już bardziej ze stresu, a poza tym nic się nie dzieje. To uczucie jest dziwne, jakby z głębi ciała, w żyłach, pod skórą takie okropne palenie. Macie to samo? Jak to złagodzić?
Desperado
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 21 marca 2015, o 14:52

3 maja 2017, o 19:12

Hej, mam takie pytanie. Czy większość z Was uwaza, ze w nerwicy tym co choruje jest umysl, mysli i emocje? Bo "normalni" ludzie rowniez maja zle emocje, doly i popieprzone mysli, a jednak chorzy nie sa i za takich sie nie uwazaja..
AnxietyDisorder0
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 27 lutego 2017, o 19:44

3 maja 2017, o 19:31

Desperado pisze:
3 maja 2017, o 19:12
Hej, mam takie pytanie. Czy większość z Was uwaza, ze w nerwicy tym co choruje jest umysl, mysli i emocje? Bo "normalni" ludzie rowniez maja zle emocje, doly i popieprzone mysli, a jednak chorzy nie sa i za takich sie nie uwazaja..

Tak, choruje i jest zaburzony tylko umysł, myśli i emocje. Każdy normalny człowiek ma doły, ale odbiera to za rzecz normalną, idzie wtedy na spacer lub śpi i mu przechodzi. A zaburzony od razu myśli, że to pewnie depresja i jego całe życie będzie tak wyglądało. Tak samo jest z emocjami. Każdego ponoszą emocje i to jest coś normalnego, ale zaburzony to wszystko "wyolbrzymia". Mamy tendencję do odbierania naszych objawów i myśli jako coś zwiastującego zło, chorobę. Nie wiem, czy rozumiesz o co mi chodzi. Nasz sposób myślenia jest zaburzony i inny niż zdrowych ludzi. To nie ciało i umysł choruje, tylko myśli. Nie wszystko potrafimy prawidłowo odebrać, panikujemy, mamy lęki i fobie. Normalny człowiek tego nie ma, nie dostaje ataków paniki np. na widok noży, nie boi się że coś sobie zrobi lub komuś innemu. Nawet jeśli coś takiego pomyślą, to jest to zwykła myśl, a my to odbieramy od razu jako czyn. Jest duża różnica, ale wszystkiego można się "nauczyć", nabrać dystansu i będzie tak jak dawniej.
ODPOWIEDZ