Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Warunki i Zastrzeżenia / Polityka Prywatności

Ogólne Warunki i Zastrzeżenia oraz Polityka Prywatności

Prosimy zapoznać się z głównymi warunkami dotyczącymi łączenia się, przeglądania i korzystania z Witryny zaburzeni.pl a także Polityką Prywatności, których akceptacja jest warunkiem łączenia się i przegladania Witryny zaburzeni.pl

Witryna internetowa "zaburzeni.pl", zwana dalej www.zaburzeni.pl, "Forum www.zaburzeni.pl", "Portalem www.zaburzeni.pl, "Serwisem internetowym www.zaburzeni.pl", wraz z wszystkimi podstronami oraz subdomenami Witryny zaburzeni.pl, posiada własne odrębne "Warunki i Zastrzeżenia" a także w wypadku rejestracji konta "Regulamin Użytkownika", których znajomość i akceptacja jest warunkiem do łączenia się, oraz korzystania z Witryny www.zaburzeni.pl oraz wszelkiego rodzaju treści na niej zawartych.

Dostęp, łączenie się oraz korzystanie z Witryny internetowej zaburzeni.pl podlega poniższym Warunkom i Zastrzeżeniom oraz wszystkim odpowiednim przepisom
Łącząc się z Witryną www.zaburzeni.pl i przeglądając ją, akceptuje się bez zastrzeżeń i ograniczeń wszystkie Warunki i Zastrzeżenia w tym także Politykę Prywatności oraz przyjmuje się do wiadomości, że wszystkie inne uzgodnienia pomiędzy użytkownikiem a www.zaburzeni.pl nie mają mocy ani skutków prawnych.


Warunki i Zastrzeżenia www.zaburzeni.pl

1. Autorzy, właściciele, administratorzy www.zaburzeni.pl nie utożsamiają się i nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie prywatne opinie wyrażane na jego łamach przez użytkowników.
Nie ponoszą oni również odpowiedzialności za informacje i treści przekazywane przez użytkowników za pośrednictwem Forum dyskusyjnego ani jego funkcji "Mchat".

2. Zespół administratorów oraz moderatorów dołoży wszelkich starań, aby podawane informacje na łamach Serwisu internetowego www.zaburzeni.pl były kompletne i rzeczowe, jednak nie ponosi on odpowiedzialności za ewentualne błędy, ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych na stronie www.zaburzeni.pl.

3. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych na Naszych stronach należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem, do którego zawsze należy ostateczna decyzja dotycząca ich użycia.
Za zastosowanie się do informacji zawartych w Witrynie www.zaburzeni.pl bez należnej konsultacji z lekarzem, właściciele, konsultanci, administratorzy Portalu nie będą ponosić żadnych konsekwencji prawnych.

4. Aby w pełni korzystać z Forum www.zaburzeni.pl – dodawanie postów ze stałym nickiem, należy zarejestrować się i zalogować.
Jednakże rejestracja nie jest konieczna do przeglądania www.zaburzeni.pl, wyłączając przeglądanie funkcji "Mchat" oraz niektórych działów forum dostępnych tylko dla zalogowanych użytkowników lub posiadających odpowiednie uprawnienia.

5. Informacje, opinie zawarte w tej Witrynie można pobierać, wyświetlać oraz drukować wyłącznie do niekomercyjnego użytku prywatnego.

6. Nie wolno rozprowadzać, zmieniać, przekazywać, przesyłać czy wykorzystywać zawartości tej Witryny do użytku publicznego lub w celach komercyjnych, włączając w to teksty, obrazy, nagrania i filmy wideo, bez pisemnej zgody administracji www.zaburzeni.pl .
Należy założyć, że wszystko co można zobaczyć lub przeczytać w tej Witrynie, podlega prawu autorskiemu, chyba że zastrzeżono inaczej, i nie może być wykorzystane w inny sposób niż określono w Warunkach i Zastrzeżeniach lub w tekście w Witrynie, bez pisemnej zgody administracji www.zaburzeni.pl

7. Właściciele i administracja Portalu www.zaburzeni.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności, a w szczególności cywilnej, karnej, administracyjnej za korzystanie przez Użytkownika z Portalu.
Dotyczy to również odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku podjęcia terapii u którejkolwiek z prezentowanych na łamach Portalu osób czy też informacji.

8. Portal internetowy www.zaburzeni.pl jest prowadzony przez społeczeństwo internautów z uwagi na Naszą pasję oraz hobby.
Nie jesteśmy terapeutami ani zawodowo związani z terapią zaburzeń psychicznych, jak i nie jesteśmy lekarzami.

9. Witryna www.zaburzeni.pl w momencie jej odwiedzin pobiera pewne dane osobiste a także zapisuje na Twoim komputerze tzw. pliki coockie.
Pliki te służą głównie do identyfikacji Ciebie na stronie.
Pełną informację o tym uzyskasz poniżej.

10. Korzystanie, przeglądanie Witryny www.zaburzeni.pl podlega zrozumieniu i akceptacji polityki prywatności Portalu.


Polityka prywatności Witryny www.zaburzeni.pl

Poniżej znajduje się informacja o danych osobowych pobieranych w momencie odwiedzin i korzystania z Zaburzeni.pl
A także o innych postanowieniach Polityki Prywatności

Podstawowe warunki Polityki Prywatności www.zaburzeni.pl:

1. Przeglądając i korzystając w jakikolwiek sposób z portalu www.zaburzeni.pl wyrażasz zgodę na pobieranie, przetwarzanie oraz przechowywanie,
niektórych Twoich danych osobowych.


2. Korzystając z witryny www.zaburzeni.pl wyrażasz zgodę na tworzenie plików Cookie, w oparciu o Twoją działnosć na stronie.

Wiecej informacji uzyskasz poniżej.
Jeżeli nie wyrażasz zgody, na któryś z powyższych warunków powinieneś niezwłocznie opuścić tą witrynę.


Jakie dane osobowe pobieramy i co się z nimi dzieje?

1. Pliki logów przy przeglądaniu www.zaburzeni.pl

Tak jak większość innych witryn internetowych, zbieramy i wykorzystujemy dane zawarte w plikach logów, nawet wtedy gdy tylko łączysz się i przeglądasz Zaburzeni.pl
Informacje z plików logów zawierają:

- Twój numer IP,
- nazwę sieciową komputera (host),
- Twojego dostawcę Internetu (na przykład TP SA, czy Dialog),
- przeglądarkę, z której korzystasz (na przykład Google Chrome lub Mozilla Firefox),
- czas jaki spędzasz na stronie.

Powyższe dane nie są jednak przechowywane w plikach logów serwera dłużej niż 7 dni. Po tym czasie zostają automatycznie usunięte.
Dane te nie są również wykorzystywane w celach marketingowych.

2. Dane osobowe zawarte w bazie danych, w wypadku rejestracji konta w serwisie www.zaburzeni.pl.
Kiedy zdecydujesz się zarejestrować konto w Naszym serwisie to dodatkowo pobieramy, przetwarzamy i przechowujemy:

- Twój adres e - mail, który podałeś przy rejestracji konta,
- Twoje IP, które zostało automatycznie przypisane do Twojego konta w momencie rejestracji,
- Kiedy publikujesz posty i tworzysz tematy bądź wypowiadasz się na czacie, do każdej Twojej wiadomości zostaje przypisany i zachowany adres IP, z którego wówczas korzystasz.

Dane te są przechowywane na serwerze, w bazie danych portalu do momentu wyrażania na to zgody przez Ciebie.

Kiedy wyraziłem na to zgodę i jak mogę to ewentualnie cofnąć?

Wyrażasz na to zgodę przeglądając portal www.zaburzeni.pl, a także gdy rejestrujesz konto w Naszym serwisie.

Zgodę na to cofnąć możesz poprzez dwie drogi:

- po pierwsze w przypadku tylko i wyłącznie przeglądania witryny www.zaburzeni.pl cofnięcie zgody jest równoznaczne z zaprzestaniem jej użytkowania.
Innymi słowy opuść witrynę a pliki Twoich logów na serwerze po 7 dniach zostaną trwale usunięte automatycznie.

- Po drugie w wypadku posiadania zarejestrowanego konta na Naszym portalu, cofnięcie zgody na przetwarzanie i przechowywanie Twoich danych osobowych, o których mowa wyżej, jest równoznaczne z usunięciem konta.
Aby to zrobić wyślij e - mail na adres:
admin@zaburzeni.pl
w tytule wpisując "usunięcie konta' bądź "cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych".
Mail musi być wysłany z adresu, który jest przypisany do kasowanego konta.

W ciągu 48h Twoje konto zostanie usunięte a wraz z nim Twoje dane osobowe przechowywane na serwerze.


A co w sytuacji publikacji wypowiedzi na forum? Czy IP, oraz nazwa użytkownika, które zostały do nich przypisane pozostaną w bazie danych witryny?

W Naszym serwisie, zgodnie z regulaminem (link do regulaminu: regulamin.php część II ; rozdział 4) usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem postów, tematów publikowanych przez użytkownika.
Wyjątek stanowią wypowiedzi zawierające konkretne dane osobowe, zdjęcia użytkownika, bądź wypowiedź stanowiące dzieło autorskie (nie każda wypowiedź nim jest).

Jednakże dbając o prawo użytkownika do cofnięcia zgody na przechowywanie wszelkich jego danych osobowych w Naszym serwisie, po usunięciu konta, wszystkie adresy IP przypisane do każdej publikacji, zostaną usunięte i zastąpione adresem IP Naszego serwera.
Natomiast przypisana nazwa użytkownika ulegnie zmianie i będzie widniała jako - "gość".

Czy którakolwiek z powyższych przechowywanych danych, jest odsprzedawana przez administrację zewnętrznym podmiotom?

Nie, Nasz serwis nie zajmuje się odsprzedażą Twoich danych osobowych, zawartych w plikach logów.

Czy kiedykolwiek Twój adres e - mail przypisany do zarejestrowanego konta, może posłużyć administracji serwisu do przesłania Tobie treści reklamowych?

Tak, dopóki przechowujesz u Nas swoje dane, może taka sytuacja zaistnieć. Lecz zostaniesz o tym uprzedzony poprzez post w dziale "Wasze forum".

Kto przechowuje i zajmuje się administracją Twoich danych osobowych?

Administratorem, który zarządza Twoimi danymi osobowymi w obrębie portalu www.zaburzeni.pl (usuwanie konta, rejestracja, zarządzanie kontami użytkowników) jest:
Serwis www.zaburzeni.pl; kontakt: admin@zaburzeni.pl

Natomiast Twoje dane osobowe na serwerze portalu przechowuje, przetwarza i zabezpiecza:
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu,
Franklina Roosevelta 22,
60-829 Poznań

W jaki sposób serwis www.zaburzeni.pl dba o bezpieczeństwo przechowywania Twoich danych osobowych?


Twoje dane osobowe zapisywane są w bazie danych portalu, kiedy rejestrujesz u Nas konto i posługujesz się nim.
A także w plikach logów serwera, zawsze wtedy gdy przegladąsz Naszą witrynę.
O te dane dbamy w następujący sposób:

A. Powierzyliśmy przechowywanie danych osobowych zaufanej firmie hostingowej (mowa o niej wyżej), która zajmuje się bezpiecznym przetwarzaniem i zabezpieczaniem Twoich danych osobowych, zapisanych na serwerze.

B. Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo Twoich danych osobowych zapisywanych w bazie danych, kiedy tylko posiadasz u Nas konto, właściciel witryny www.zaburzeni.pl zabezpiecza ją programem szyfrującym na bieżąco wszelkie dane w niej zawarte.
A więc nawet w wypadku ewentualnego wycieku danych z serwera Naszego zaufanego hostingodawcy, dane te (czyli np. treść prywatnych wiadomości, postów, adresy e - mail, IP) zostają szyfrowane specjalnym kluczem. Prawdopodobieństwo rozszyfrowania jest równe zeru.

C. Łączenie się z domeną www.zaburzeni.pl odbywa się poprzez bezpieczny protokół Https. Który szyfruje Twoje dane podawane podczas rejestracji i logowania.
Uniemożliwiając przejęcie ich przez osoby trzecie.

D. Dostęp do serwera, który umożliwia istnienie w sieci Naszemu portalowi, a także jego bazy danych posiada właściciel witryny www.zaburzeni.pl, a także hostingodawca, który udostępnia serwer i zabezpiecza dane osobowe na nim przechowywane.

E. Dostęp do danych osobowych zapisywanych w ramach zarejestrowanego konta użytkownika, posiada tylko i wyłącznie właściciel oraz administracja serwisu (moderatorzy nie).
Każdy administrator zobowiązany jest do dbałości o dane osobowe, do których ma dostęp.


F. Dostęp do kopii zapasowej bazy danych serwisu posiada tylko i wyłącznie właściciel witryny, a także hostingodawca zabezpieczający serwer.
Kopia zapasowa nigdy nie jest przechowywana na komputerze osobistym właściciela! Znajduje się ona na zabezpieczonym serwerze jaki udostępnia Nam hostingodawca.

G. Na serwerze przechowywana jest zawsze tylko jedna kopia zapasowa bazy danych. Co trzeci dzień, wykonywany jest zapis nowej kopii zapasowej, który zastępuje poprzedni.
Dzięki temu użytkownik, który cofnął zgodę na przechowywanie swoich danych osobowych i usunął konto, może mieć pewność, iż po stworzeniu nowej kopii zapasowej,
jego dane nie będą przechowywane we wcześniejszych zapisach kopii bezpieczeństwa.


H. Kopia zapasowa całego serwera jest wykonywana codziennie. I jest przechowywana tylko przez 7 dni. Po czym zostaje usuwana.
A więc i w tym wypadku wszelkie dane osobowe użytkownika, który zażądał usunięcia konta, będą maksymalnie przechowywane w kopii zapasowej serwera przez 7 dni.


3. Pliki cookie i sygnalizatory WWW

Czasami możemy wyświetlać pochodzące z zewnętrznych serwisów reklamy.
Niektórzy z tych reklamodawców (np. Google poprzez program Google AdSense) mogą używać takich technologii jak pliki cookie, czy sygnalizatory WWW.
Co w momencie wyświetlania ich reklam na naszej stronie spowoduje przesłanie reklamodawcom informacji zawierających Twój adres IP, dostawcę Internetu, typ przeglądarki, z której korzystasz i w niektórych przypadkach informację o zainstalowaniu dodatku Flash. Na ogół jest to używane do wyświetlania użytkownikom reklam z ich okolicy lub dobierania reklam na podstawie stron, które odwiedzili wcześniej.

4. Pliki cookie DoubleClick DART

Ponadto możemy wykorzystywać pliki cookie DART, dla celów wyświetlania reklam przez system Google DoubleClick, który tworzy plik ciasteczka, kiedy odwiedzasz strony internetowe, używające systemu reklamowego DoubleClick (włączając w to niektóre reklamy Google AdSense).
Ten plik cookie jest używany do prezentowania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań (”interest based targeting”). Reklamy dobierane będą na podstawie historii stron, które odwiedziłeś/aś. System DART wykorzystuje “informacje niepozwalające na identyfikację użytkownika”.
NIE śledzi on informacji osobistych, jak Twoje imię, adres e-mail, adres zamieszkania, numer telefonu, numer NIP, numery kont bankowych lub kart kredytowych. Możesz w każdej chwili wyłączyć ten system na tej stronie.

Czy mogę nie wyrazić zgody tworzenie plików cookie w oparciu o moje korzystanie z portalu?

Możesz zdezaktywować lub całkowicie wyłączyć pliki cookies na naszych stronach lub stronach naszych reklamodawców. W opcjach swojej przeglądarki internetowej lub wybierając odpowiednią opcję w programach typu firewall.
Wyłączenie plików cookie może czasami jednak spowodować niemożliwość pełnego wykorzystania opcji naszego serwisu.
Więcej o możliwości ustawień Twojej przeglądarki w kwestii plików coockies w tym temacie:
Więcej o możliwości wyłączenia (w przeglądarce) zapisu plików coockies, które Serwis www.zaburzeni.pl zapisuje na Twoim urzadzeniu końcowym

Dalsze postanowienia


Ten tekst opisuje w jaki sposób „Zaburzeni.pl” i firmy z nim stowarzyszone (zwane dalej „my”, „nas”, „Zaburzeni.pl”, „http://www.zaburzeni.pl”) i phpBB (zwane dalej „oni”, „ich”, „oprogramowanie phpBB”, „www.phpbb.com”, „phpBB Group”, „Zespoły phpBB”) korzystają z informacji zebranych w czasie dowolnej sesji używania naszego forum przez Ciebie (zwane dalej „informacjami o Tobie”).

Informacje o Tobie są zbierane na dwa sposoby. Po pierwsze, przeglądanie „Zaburzeni.pl” powoduje, że oprogramowanie phpBB tworzy kilka ciasteczek (małych plików tekstowych pobranych do katalogu plików tymczasowych na Twoim komputerze). Pierwsze dwa ciasteczka zawierają identyfikator użytkownika (zwany dalej „user-id”) i anonimowy identyfikator sesji (zwany dalej „session-id”), automatycznie przyznane Ci przez oprogramowanie phpBB. Trzecie ciasteczko zostanie utworzone, gdy przejrzysz chociaż jeden wątek na „Zaburzeni.pl” i jest używane żeby zapisywać, które wątki zostały przeczytane, ułatwiając Ci w ten sposób nawigację po forum.

W czasie przeglądania „Zaburzeni.pl” możemy też utworzyć ciasteczka niezależne od oprogramowania phpBB, ale ich ten dokument nie dotyczy - ma on opisywać tylko strony utworzone przez oprogramowanie phpBB. Drugi sposób, w który zbieramy informacje o Tobie, to wysyłanie ich do nas przez Ciebie. To mogą być m.in: posty napisane jako anonimowy użytkownik, konto użytkownika założone w procesie rejestracji na „Zaburzeni.pl” (zwane dalej „Twoim kontem”) i posty napisane przez Ciebie po rejestracji, w czasie, gdy jesteś zalogowany.

Twoje konto będzie zawierać co najmniej unikalną identyfikacyjną nazwę (zwaną dalej „Twoją nazwą użytkownika”), osobiste hasło używane do logowania na Twoje konto (zwane dalej „Twoim hasłem”) i osobisty prawidłowy adres e-mail (zwany dalej „Twoim adresem e-mail”). Informacje podane dla Twojego konta na „Zaburzeni.pl” są chronione przez prawa dotyczące ochrony danych osobowych w państwie, w którym stoi nasz serwer. Mamy prawo wymagać podania dodatkowych informacji przy rejestracji i to my ustalamy, czy podanie ich jest konieczne, czy nie. W każdym przypadku masz możliwość wybrania, które informacje o Twoim koncie są wyświetlane publicznie. Co więcej, w panelu użytkownika masz możliwość włączenia lub wyłączenia wysyłania do Ciebie automatycznie wygenerowanych przez oprogramowanie phpBB e-maili.

Twoje hasło zostało zaszyfrowane jednostronnym szyfrem, więc jest bezpieczne. Mimo to, nie powinieneś używać tego samego hasła na różnych stronach WWW.
Twoje hasło umożliwia dostęp do Twojego konta na „Zaburzeni.pl”, więc pilnuj go i nie podawaj nikomu. Jeśli je zapomnisz, użyj funkcji „Zapomniałem hasła”, która zapyta Cię o Twoją nazwę użytkownika i adres e-mail, a potem prześle nowe hasło na Twój adres e-mail.