Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
Dominik.O
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: 11 września 2016, o 10:05

4 listopada 2016, o 16:06

niech Ci będzie,że żart;)
"Pamiętaj,że mamy do czynienia jedynie z myślami a myśli mogą zostać zmienione.Gdy zmieniamy nasze myślenie,zmieniamy naszą rzeczywistość"
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

5 listopada 2016, o 13:06

Nigdy mi to chyba nie minie:( Chciałam spytac, dlaczego w weekend, kiedy mam wolny czas objawy nasilają się? Ciągle czuje ucisk w głowie, mam pełno myśli ze umrę niedługo, ze zemdleje. Ledwo ide do sklepu i to najbliższego, mam tak zalekniony umysł, ciągle ataki paniki jak gdzieś ide juz mnie wykanczaja :( czuje sięgorzej nniż moja prawie 80letnia babcia. Jak mam jej zrobić zakupy, kiedy każde wyjście to lęk? A wszyscy mi mówią ze jestem młoda, to czego ja nie mogę:(( a ja czuje się jak wrak człowieka:(

-- 5 listopada 2016, o 13:06 --
Nigdy mi to chyba nie minie:( Chciałam spytac, dlaczego w weekend, kiedy mam wolny czas objawy nasilają się? Ciągle czuje ucisk w głowie, mam pełno myśli ze umrę niedługo, ze zemdleje. Ledwo ide do sklepu i to najbliższego, mam tak zalekniony umysł, ciągle ataki paniki jak gdzieś ide juz mnie wykanczaja :( czuje sięgorzej nniż moja prawie 80letnia babcia. Jak mam jej zrobić zakupy, kiedy każde wyjście to lęk? A wszyscy mi mówią ze jestem młoda, to czego ja nie mogę:(( a ja czuje się jak wrak człowieka:(
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

5 listopada 2016, o 13:07

każdy ma czasem wątpliwości :) też masz tak że jak idziesz to cos ci mowi ze musisz usiąść bo zemdlejesz zaraz? zimne poty itd? :D
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

5 listopada 2016, o 13:14

Dokładnie tak, cały czas jak ide to tylko patrzę czy jest gdzieś cos gdzie moglabym usiąść, bo czuje ze nie utrzymam się na nogach i zaraz zemdleje. Robi mi się słabo, oblewają mnie poty. A najgorsze jak jeszcze nie znajdę czegoś gdzie moglabym usiąść to wtedy ataki paniki poziom hard: (
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

5 listopada 2016, o 13:25

to mamy to samo :D ale dam Ci dobrą radę, wiem że to nie jest łatwe ALE... ja zaczynasz iść i nagle czujesz że zaraz upadniesz to skup się na jednej rzeczy która jest przed tobą i idź dalej :) Staraj się myśleć o czymś przyjemnym przy okazji :)
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

5 listopada 2016, o 13:38

Staram się jakoś, ale ta myśl ze tak się źle czuje, ze zaraz upadne jest tak silna, ze dominuje nad wszystkimi innymi. A czy zdarzyło Ci się tak, ze faktycznie zemdlales? I w ogóle jak się skupić na normalnym życiu, normalnym myśleniu? Ja się ciągle boje ze zemdleje, ze umrę. I czy my w nerwicy naprawdę jesteśmy tacy słabi psychicznie czy tylko to wyobraźnia tak działa? Bo jak mi np ktoś opowiada o jakichś chorobach, problemach to mi się zaraz słabo robi, ze muszę usiąść i nie mogę tego słuchać :(
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

5 listopada 2016, o 14:01

Nie, my nerwicowcy właśnie jesteśmy silni psychicznie :) a takie coś jak nerwica ktorą przejdziesz rzecz jasna zrobi z twojej psychiki coś naprawde potężnego ;)
Ja wiem że nie jest łatwo.Ale pamiętaj jedną rzecz. Podczas napływu lęku nie możesz zemdleć, za dużo adrenaliny dostajesz żeby odjechać tak poprostu, nigdy nie zemdlałem z tego powodu. Pomimo że będziesz czuć że to już teraz że zaraz padniesz nic Ci się nie stanie gwarantuję Ci to :)
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
Awatar użytkownika
Truskawka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 28 października 2016, o 08:19

5 listopada 2016, o 14:36

asia1994 pisze:Staram się jakoś, ale ta myśl ze tak się źle czuje, ze zaraz upadne jest tak silna, ze dominuje nad wszystkimi innymi. A czy zdarzyło Ci się tak, ze faktycznie zemdlales? I w ogóle jak się skupić na normalnym życiu, normalnym myśleniu? Ja się ciągle boje ze zemdleje, ze umrę. I czy my w nerwicy naprawdę jesteśmy tacy słabi psychicznie czy tylko to wyobraźnia tak działa? Bo jak mi np ktoś opowiada o jakichś chorobach, problemach to mi się zaraz słabo robi, ze muszę usiąść i nie mogę tego słuchać :(

Ja mam wlasnie podobnie,czuje ze szybko musze usiąść a nawet sie polożyc bo zaraz upadne. Wiem dokladnie jakie to ciezkie bo sama mam z tym problem ale jedynym faktem ktory mnie pociesz jest to ze tak naprawde nigdy z tego powodu jeszcze nic mi sie nie stało. Mam nadzieje ze ten okres minie, a lepiej lub czasami gorzej po prostu go przetrwam. A to co sie dzieje obecnie z nami musimy zaakceptowac .
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

5 listopada 2016, o 14:38

bo się nie stanie. Nie ma opcji że się przewrócisz czy zemdlejesz, wiem że podczas ataku paniki ciężko się ogarnąć ale wtedy najlepiej isć przed siebie i tak :) w końcu odpuści a wy po dotarciu do celu powiecie " eee nie było tragedii" i to juz jest fundament! bo z każdym następnym razem mówicie sobie " ostatnio miałam to samo i nic mi sie nie stało to i tym razem też tak będzie" :)
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
takadziewczyna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 19 lutego 2016, o 17:18

6 listopada 2016, o 00:00

A ja nie mogę się pozbyć nasluchiwania. Co chwila powtarzam swoje imię w myślach i co chwilę słyszę je w jakimś dzwieku. Przeraża mnie to i nie mogę nad tym zapanować. Próbuje znaleźć cokolwiek na ten temat Ale nic nie ma.( albo nie mogę znaleźć). A jedyne co się nasuwa to omamy. I ten ciągły głos,dźwięk sama nie wiem który przypomina moje imię jest taki natretny. A ostatnio był o już tak dobrze. A od momentu kiedy wysstraszylam się cwierkania jakiś głupich ptaków zaczął sie ten koszmar. Chyba mnie wyrzucicie już stąd za ta monotematycznosc ale tak mnie to dobija ze że nie mogę o niczym innym myśleć: (
mrowa7474i
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 1 listopada 2016, o 18:29

6 listopada 2016, o 10:48

Mam pytanie , ilu z was miało przekonanie że objawy somatyczne nerwicy to SM ?
takadziewczyna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 19 lutego 2016, o 17:18

6 listopada 2016, o 11:02

Ja tak miałam
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

6 listopada 2016, o 11:03

każdy chyba SM przechodził :D
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
kaldunia18
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: 5 listopada 2016, o 08:38

6 listopada 2016, o 11:08

Ja tez bałam się tego, ze zemdleje. Aż w końcu byłam w sklepie i mnie takie uczucie naszło. Stwierdziłam, ze nie odpuszczę tylko zrobię te zakupy do końca. Trzy razy miałam wrażenie, ze mdleje. Nic mi się nie stało. Nie ma możliwości zemdlenia w trakcie ataku paniki. Ja znalazłam na to taki sposób, ze w momencie gdy się zaczynałam gorzej czuć łapałam się za puls, jeśli był szybki to nie ma możliwości omdlenia. To mnie zawsze uspokaja.
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

6 listopada 2016, o 11:08

o i to jest właśnie dobre podejście :) Mimo tego ze ledwo stoimy ( bo tak nam sie wydaje) robimy krok do przodu
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
ODPOWIEDZ