Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
Awatar użytkownika
BruceWayne
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: 22 lutego 2016, o 13:25

3 listopada 2016, o 13:46

Rybson musisz zacząć od podstaw.

Kanał DIVOVIC - https://www.youtube.com/channel/UCcpYOp ... GNA/videos (tu dowiesz się naprawdę wszystkiego, kompletne kompendium wiedzy i samopomocy)

Dział materiałów - nerwica-depresja-rozwoj.html

A na pocieszenie poczytaj sobie działy ozdrowieńców zarówno nerwicy jak i depersonalizacji.
Nerwica to nie choroba. To zaburzenie emocjonalne, które można trwale przejść i zostawić za sobą! Głowa do góry, będzie lepiej!

Wiele osób trafiało na forum w tak złym stanie jak Ty. Zobaczysz, będzie lepiej :)
svenf
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 222
Rejestracja: 13 listopada 2015, o 10:32

3 listopada 2016, o 15:25

Witaj, część z tego to może być nerwica aczkolwiek proponuję iść do gastrologa z układem pokarmowym, a głównie z brakiem apetytu i chudnieciem. Druga ważna sprawa brak potu, naczynka popękane w oczach, suche kostki, gorąco etc. Ile pijesz dziennie i co? Jak wątroba? Ogranicz suche i ostre posiłki, alkohol, kawę. Wszystko co szkodzi układowi pokarmowemu w tym wątrobie. No i zadbalabym też o nerki.
Awatar użytkownika
Rybson
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 29 października 2016, o 11:53

3 listopada 2016, o 15:38

Dzięki za odzew. To dla mnie na prawdę bardzo ważne. Piję bardzo mało. Rano piję wodę z cytryną i miodem, wieczorem melisę, ale to rzadko. Jeszcze w lipcu potrafiłem wypijać 1,5 litra wody, pamiętajmy, że w wakacje nie było za ciepło. Nie jem nic ostrego, nie piję alkoholu i kawy :). Nie lubię. Miałem robione USG jakiś czas temu i wyszło dobrze. Boli mnie tylko w dołu za mostkiem nawet po zjedzeniu rosołu. Mam skierowanie na gastroskopię, ale bardzo się tego boję.
Awatar użytkownika
Truskawka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 28 października 2016, o 08:19

3 listopada 2016, o 17:22

A jak u Was jest z objawami z automatu bo tak ich nazywam. Weszłam dzisiaj do supermarketu i automatycznie brak czucia i wladzy w nogach. Masakra, dalam sobie spokój z zakupami i powoli wyszlam ze sklepu zeby usiąść w samochodzie i wtedy poczulam jak mi chyba wszystkie miesnie zesztywniały. Jest jakis specyfik na rozluznienie mieśni?
takadziewczyna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 19 lutego 2016, o 17:18

3 listopada 2016, o 22:48

Ludzie ja chyba jednak zwariowalam. Wiem że to już kolejny post na temat tego samego ale jak mam sobie z tym poradzić kiedy to kompletnie nie pasuje do nerwicy.ciagle słyszę taki dźwięk który przypomina moje imię albo który brzmi jak moje imię. Ja wiem że nikt mnie nie woła ani nic ale to słyszę praktycznie ciągle. Mało tego ciągle natrętnie powtarzam swoje imię w myślach i wtedy je słyszę. Omam ? Echo mysli ? Schizofrenia. Zaraz wariuje od tego. Miał ktoś cos takiego?

-- 3 listopada 2016, o 22:23 --
I to nie jest żaden normalny dźwięk tylko jakby w głowie. No zwariowalam i juz

-- 3 listopada 2016, o 22:24 --
Jestem klebkiem nerwów. Panikuje juz calkiem

-- 3 listopada 2016, o 22:41 --
Czy na prawdę można słyszeć glosy i mieć do nich krytycyzm ?

-- 3 listopada 2016, o 22:48 --
Może to jakieś echo mysli czy coś w tym stylu. O matko. Napiszcie mi cos bo już się tak nakrecilam :( prosze
Awatar użytkownika
mżawka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 5 września 2016, o 19:31

3 listopada 2016, o 23:09

Takadziewczyna wyluzuj, zaden dzwiek Ci nic nie zrobi wiec nie szalej, moze za mocno się na tym skupiasz :)
takadziewczyna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 19 lutego 2016, o 17:18

4 listopada 2016, o 08:21

No skupiam się właśnie: (

-- 3 listopada 2016, o 23:33 --
No ale to chyba nie pasuje nijak do nerwicy.:(

-- 4 listopada 2016, o 08:04 --
Mam nadzieje.ze ktoś tu jeszcze zerknę i napisze co mysli.

-- 4 listopada 2016, o 08:21 --
Tak bardzo bałam się schizofremi i glosow a teraz się chyba okaże że jednak ja mam :(
Poranna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 2 listopada 2016, o 18:16

4 listopada 2016, o 08:27

Moja droga, ostygnij (wiem, łatwo mówić :) )
Ja miałam omamy wzrokowe podczas napadów :) realne mocno.
Podjełam leczenie i powolutku wraca wszystko do normy :)
takadziewczyna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 19 lutego 2016, o 17:18

4 listopada 2016, o 10:25

Ale to może być wkretka nerwicy a nie objaw choroby?

-- 4 listopada 2016, o 10:25 --
Wiem,że macie wiele swoich spraw Ale może znalazłby się ktoś kto by mi to wytłumaczył i dodał otuchy.
wojteczek
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 17 maja 2016, o 13:46

4 listopada 2016, o 10:54

Takadziewczyna sama piszesz, że skupiasz się na tym :) Cała twoja uwaga skupia się na tym czy słyszysz to czy tego nie słyszysz więc się nie dziw, że nie masz pewności bądź wydaje ci się, że tak jest :) To natręt, zbagatelizuj go w jakis sposób "no dobra jak mnie wołasz to może przyjdę"
Czasami masz tak zapewne, że jak usłyszysz jakąś piosenkę to gra ci w głowie cały dzień i z tym masz tak samo tylko spotęgowane przez nerwicę i skupianie się na tym :)

-- 4 listopada 2016, o 11:54 --
Jakbyś miała schizę to byś słyszała dokładnie ten dźwięki i nie miałabyś wątpliwości :D
takadziewczyna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 19 lutego 2016, o 17:18

4 listopada 2016, o 11:59

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz. Troche mnie uspokoiłeś ale gdyby to była schiza to po prostu byłabym pewna że ktoś faktycznie do mnie mówi tak?
Awatar użytkownika
Kretu
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1180
Rejestracja: 14 października 2016, o 10:07

4 listopada 2016, o 12:02

Tak, słyszała byś dosadnie wydawane polecenia i komentarze. Jest duże prawdopodobieństwo że nie było by to dla Ciebie dziwne, poprzedzone by to było zmianami w Twoim zachowaniu które na pewno ktoś z otoczenia by zauważył. Jesteś w tej chwili wyczulona na usłyszenie czegokolwiek więc każdy szmer, dźwięk traktujesz i kojarzysz z czymś co przyprawia Cię o lęk, boisz się że usłyszysz własne imie - tak też kojarzysz.
Żyj odgrodzony od przeszłości i przyszłości.
takadziewczyna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 19 lutego 2016, o 17:18

4 listopada 2016, o 15:58

Dzięki Kretu :)

-- 4 listopada 2016, o 15:53 --
A jest to możliwe żebym cały czas słyszała takie właśnie brzeczenie w uszach ? I że nie powinnam się tym przejmować. Że to nerwicowe?
Dominik.O
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: 11 września 2016, o 10:05

4 listopada 2016, o 16:02

Słyszysz to,bo się na tym skupiasz,nie przejmuj się tym,ewentualnie spróbuj dobrze umyć uszy;)
"Pamiętaj,że mamy do czynienia jedynie z myślami a myśli mogą zostać zmienione.Gdy zmieniamy nasze myślenie,zmieniamy naszą rzeczywistość"
takadziewczyna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 19 lutego 2016, o 17:18

4 listopada 2016, o 16:04

Z tymi uszami to żart co nie ? :D
ODPOWIEDZ