Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ODPOWIEDZ
Aneta
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1255
Rejestracja: 29 października 2010, o 03:03

2 września 2013, o 15:45

Platku rozy ale przeciez musi byc znowu dobrze. Powoli na pewno znowu dasz sobie rade i wykrecisz sie od tej nerwicy. Nerwice po czesci my sami tworzymy i ja utrwalamy. Dlatego tez sami musimy wicwiczyc to aby nie kazdy objaw traktowac jako koniec ani nie kazda chorobe czy problem zdrowotny.
Widze ze ty jak ja lubisz miec zaciecie do obawy przed chorobami, ta wymieszana grupa wowczas to nie zbyt dobry pomysl :) O ten kregoslup od razu sie tez tak martwilas az dostalas nawrotu objawow nerwicy.
Wlasnie na drugi raz pamietaj aby sie tak od razu nie przejmowac, zdrowie jest wazne ale nadmierne martwienie sie o nie i wyobrazanie sobie zaraz strasznych chorob dziala nie dobrze na nas.
Ja wiecznie sobie wyobrazalam ze jestem na cos chora. To powodowalo ze co rusz sie zle czulam od nerwicy.
Awatar użytkownika
platek rozy
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 17:38

3 września 2013, o 12:07

Witaj Aneto :)
Tak tylko ze kregoslup sie okazal dosc powaznie zwajchowany , najprawdopodobniej czeka mnie operacja w przyszlym roku a to jak wiadomo tez napawa lekiem i myslami natretnymi...
Dzis bylo w miare ale znow zaczynaja mnie lęki łapac , znow sie sama nakrecam tym ze mi nie minie depresja z nerwica a czuc sie tak do konca zycia nie chce.
Strach to czasem brzydka rzecz. Nie pozwala ci doznawać najpiękniejszych chwil. Będzie Twoim przekleństwem, jeśli go nie pokonasz.
kwiateczek
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 7 września 2013, o 13:27

11 września 2013, o 15:53

Platku rozy a co dokladnie dzieje ci sie z kregoskupem? mam tez pewien problem z kregami szyjnymi i moze bys wiedziala cos na pewien temat bo moze masz ten sam klopot. prosze o PW.
Najwazniejsze to ni eulegac tej "przyjaciolce". Ja zawsze robilam jej po zlosci a przynajmniej sie staralam. To jest taki pewien rodzaj spierania sie samemu ze soba i przez to z nerwica. Nie boj sie zawczasu operacji, to dopiero za rok czasu, jeszcze na natrectwa o to przyjdzie czas troche pozniej :)
matylda
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, o 22:28

26 września 2013, o 17:05

sluchajcie od wczoraj wieczor mam dziwny objaw strasznie zimnych stop i rak ale tylko stop i rak. Jakby w ktoryms miejscu sie zamrazaly, doslownie lodowate mam konczyny. Mam nadzieje ze to nie od krazenia? :) wiem wiem panikuje ale czy to normalne ze cale cialo w miare a konczyny lodowate?
bo zimne miewalam ale teraz to mam jeden wielki lod. do tego trzesie mnie tak w srodku ciala, nie to ze cos mi sie trzesie tylko cala sie trzese od srodka.
kwiateczek
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 7 września 2013, o 13:27

26 września 2013, o 20:02

Matyldo oczywiscie ze to sa objawy ewidentnie nerwowe. Zimne lodowate wrecz stopy i rece to nawet sie nie ma co zastanawiac jesli masz stwierdzona nerwice a tarczyce zdrowutka. Nie jest to wina krazenia, nie doluj sie tak Matylda bo objawy sie tylko beda nasilac.
Trzesawki w srodku to objaw tez nerwicy, nie zawsze sie trzesa konczyny ale wlasnie jest taka trzesawka od srodka, mnie tez tak trzesie jak jestem zbyt glodna to w ktoryms momencie dochodzi do takich trzesiawek.
Nie denerwuj sie :)
matylda
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, o 22:28

27 września 2013, o 09:18

Dziekuje kwiateczku ;* wiem ze to sprawa nerwicy, czasem jak silne to wszystko czuje sie taka bezsilna i mysle ze chyba jednak umierma. Nie dochodzi do mnie glos rozsadku. Dzis od rana lepiej jest choc czuje juz dziwny niepokoj ze caly dzien przede mna i pewnie lek wroci. Ale mysle zeby dzis nie pozwolic mu dac za wygrana. mam sporo dzis do zalatwienia, postanowilam ze sprobuje zrobic wszystko co musza, nawet jakbym sie zle czula. Zobaczymy
Kubicini
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 13 września 2013, o 20:03

27 września 2013, o 18:51

Ja tak samo mam nogi zimne cały czas jak lód ręce przez jakiś czas ciepłe a potem lodowate. W szkole dostaje takiego ataku zimna że to masakra a to dziwne bo zawsze mi było ciepło nawet w zimę ;) No i również całkowite osłabienie fizyczne takie zmęczenie lekki ucisk ze strony głowy i ostatnio mi doszło zatkane ucho :O I właśnie od tygodnia mam ciągły katar oraz ból gardła czy takie objawy podobne do przeziębienia też występują ze strony nerwicy?
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

27 września 2013, o 19:02

Nie no nie przesadzajmy, katar i ból gardła to nie objawy nerwicy :) Predzej taka pora ze sie mozna tego nabawic. Sam mam katar bo jest teraz takie przesilenie pogodowe i bardzo duzo ludzi sie przeziebia. Nerwica nerwica ale katar i ból gardla to co innego. Fakt ze czlowiek z nerwica bedzie to 10 razy bardziej przezywal i odczuwal ale to nie objaw nerwicowy.
Bo oslabienie to owszem moze byc w nerwicy.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
geddes
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 września 2013, o 18:52

27 września 2013, o 19:14

hmm o jakiej nerwicy jest tu mowa dokładnie?
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

27 września 2013, o 19:23

Dzial ten akurat jest o nerwicy lękowej, ale w sumie bardzo czesto nerwice lubia sie mieszac a do tego w kazdym rodzaju zaburzeń nerwicowych wystepuje lęk.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
geddes
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 września 2013, o 18:52

27 września 2013, o 19:32

aha no ja niestety męcze sie z nerwica natręctw
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

27 września 2013, o 19:44

Czasem tak jest ze typowo wystepuje tylko nerwica natrectw. Ja mialem lękowa ale tez natrectwa mialem w duzej ilosci.
Jak masz problemy z nerwica natrectw opisz swoj problem w tamtym dziale, na pewno ktos cos poradzi bo tu sporo osob ma problemy z natrectwami.
Ostatnio zmieniony 27 września 2013, o 19:45 przez Wojciech, łącznie zmieniany 2 razy.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
geddes
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 września 2013, o 18:52

27 września 2013, o 19:47

a jak sie to u Ciebie objawiało? te natręctwa?

-- 27 września 2013, o 19:47 --
a w którym dziale? bo jak tak patrze to razdko ktos wchdzi na te fora po których szukałam
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

27 września 2013, o 19:49

Roznie ze zabije rodzine, ze zaczynalem liczyc okreslona ilosc razy itp. Ale zeby nie pisac tutaj tego w tym dziale to jesli masz problem typowo z nerwica natrectwa opisz sprawe w dziale dla nn. Zeby tutaj nie pisac czegos co moze byc przydatne tam. Wiele osob ma natrectwa, na pewno sie ktos wypowie a bedzie to we wlasciwym miejscu.

No dzial o nerwicy natrectw, jest zaraz pod tym o nerwicy lekowej, widzialem ze pisales tam juz posta. na pewno tu na foprum jest mniej z nerwica natrectw niz lekowa ale no lepiej typowo o natrectwach pisac tam. Chocby dlatego ze nastepne osoby ktore tam zajrza beda juz cos mieli do poczytania.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
geddes
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 września 2013, o 18:52

27 września 2013, o 19:50

ok dzięki chociaż za ta krótka rozmowę:)
ODPOWIEDZ