Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Ogólne pytania do tych, którzy z tego wyszli :)

Tutaj opisujemy naszą drogę do zdrowia. Dzielimy się naszą zakończoną - happy endem - historią z derealizacją, depersonalizacją, dając innym nadzieję i pokazując, że to jest możliwe!
Wpisujemy także tutaj naszą drogę jaką się leczymy, co robimy aby tego się pozbyć.
Jednakże objawy, wątpliwości co do objawów, historie wpisujemy piętro wyżej.
Regulamin forum
Uwaga! Prośba dotycząca tworzenia wątków.
Wszyscy użytkownicy, którzy zamieszczają w tym dziale wątek dotyczący swojego wyzdrowienia, proszeni są w wypadku gdy nowy temat dotyczy dojścia do pełni zdrowia, aby do tytułu tematu dopisywali: Wyleczony/ona
Pozwoli to na rozróżnienie tematów osób, które w pełni wyzdrowiały od tych, którzy czują się lepiej oraz tych którzy opisują swoją obecną walkę.
Przykładowo Ania chce podzielić się swoim pełnym wyzdrowieniem, tworzy nowy temat o tytule:
"Ania dzieli się szczęściem" i dopisuje do tego Wyleczona - "Ania dzieli się szczęściem.Wyleczona". Osoby, które chcą opisać swoje lepsze samopoczucie, bądź postępy w leczeniu nie dodają tej końcówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
b00s123
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 362
Rejestracja: 5 października 2014, o 20:45

19 października 2014, o 10:05

dobra to ja mam takie pytanie do tych co nadal mają DD lub z tego Wyszli .
Akceptuje i ignoruję te wszystkie objawy no i widzę efekty mam coraz więcej tzw przebłysków , Tylko nw czemu ale w ostatnich 2-3 tygodniach mam często nawroty do przeszłości (wspomnienia) Co było 5-10 lat temu i aż dziw że o takim czymś pamiętam, zawszę są to złe, negatywne wspomnienia(najgorsze dni jakie mnie spotkały w życiu) , w sumie bardziej to mnie denerwuje niż DD czy tam lęki , A może to jest objaw dd ? Sam nie wiem może mi ktoś to wytłumaczyć ?
"Wola psychiki daje wyniki"
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

19 października 2014, o 10:53

Na moją logikę, to Twój umysł po prostu przeszedł na stronę smutnych myśli i te rzeczy pojawiają się wychodząc jakoś z podświadomości. Tak jakbyś chcąc, nie chcąc, patrzył na negatywne strony życia. Możesz też zastanowić się czemu akurat to nie daje Ci spokoju. Może rozliczenie się z tymi elementami przeszłości w swojej głowie pomogłoby Ci poukładać się wewnętrznie?
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Awatar użytkownika
Guett
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 841
Rejestracja: 1 września 2014, o 11:35

20 października 2014, o 19:22

Mam pytanko. czy jak zeszły z Was objawy dd to czuliscie sie tak jakby dziwnie ? Czy siedziała w Waszych głowach taka niepewność, czy jest napewno dobrze ? Bo mnie jakoś tak wzięło na takie rozmyslanie... od prawie 2 tyg nie czuje derealizacji, czasem trafi jakby depersonalizacja, ale prawie wogóle. z góry dzięki za odpowiedzi :)
i'm tired boss
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

20 października 2014, o 20:26

Z przyzwyczajenia sprawdza się samopoczucie, człowiek jest tak przyzwyczajony do objawów, że mu dziwnie. Na początku ciężko zaufać lepszemu samopoczuciu, niepewność pojawia się właśnie przez ten brak zaufania jeszcze do swoich odczuć. Nic dziwnego! :) Fajnie, że się dobrze czujesz! :)
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Awatar użytkownika
Mr.DD
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 października 2013, o 14:17

20 października 2014, o 20:34

b00s, też tak często miałem pamiętam, teraz już rzadziej chociaż też czasem ;)
Cier­pienie wy­maga więcej od­wa­gi niż śmierć.
Niektórzy po za­pad­nięciu zmro­ku już nie pot­ra­fią uwie­rzyć w słońce. Bra­kuje im tej od­ro­biny cier­pli­wości, aby docze­kać nad­chodzące­go po­ran­ka. Kiedy prze­bywasz w ciem­nościach, spójrz w górę. Tam cze­ka na ciebie słońce.
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

20 października 2014, o 20:43

Guetta tak jak Ciasteczko napisała.
Ogólnie to dość częsty nazwijmy to "problem" tych co lepiej się zaczynają czuć.
Bo człowiek mając objawy przyzwyczaja się do nich także z uwagi na analizę tego czy coś się nie zmienia aby przypadkiem na gorsze, czyni to niepokój, z tymi pytaniami "a co jesli" "czy na pewno".
Więc człowiek wyczulony jest na każdą zmianę, w tym jeszcze także okresie gdy objawy schodzą, nastają przebłyski itp.
Tak więc dalej ścieżka ignorowania i gwizdaj na niepewność i niepokój :)
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
IslakP
Zbanowany
Posty: 11
Rejestracja: 20 października 2014, o 20:55

20 października 2014, o 21:48

guettaBeT pisze:Mam pytanko. czy jak zeszły z Was objawy dd to czuliscie sie tak jakby dziwnie ? Czy siedziała w Waszych głowach taka niepewność, czy jest napewno dobrze ? Bo mnie jakoś tak wzięło na takie rozmyslanie... od prawie 2 tyg nie czuje derealizacji, czasem trafi jakby depersonalizacja, ale prawie wogóle. z góry dzięki za odpowiedzi :)
A chorobę główną zaleczyłeś? Bierzesz jakieś leki?
Awatar użytkownika
N-e-r-w-u-s
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 891
Rejestracja: 28 lutego 2014, o 17:36

20 października 2014, o 21:53

Islak co nazywasz ''chorobą'' ? :)
;witajka W chwili obecnej bardzo rzadko zaglądam na forum z powodów osobistych. Co za tym idzie brakiem czasu.... Na PW w miarę możliwości odpowiem ;)
IslakP
Zbanowany
Posty: 11
Rejestracja: 20 października 2014, o 20:55

20 października 2014, o 21:54

Stany jak derealizacja są zawsze wynikiem choroby jak depresja albo zaburzenia schizofreniczne. Stąd trzeba wyleczyć najpierw jedno aby mówić o drugim.
Awatar użytkownika
Ziomek
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 14 grudnia 2013, o 18:42

20 października 2014, o 21:55

Bzdura :D
Bezseens, niech każdy nosi swe cierniee....
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

20 października 2014, o 21:56

Przestań pierdzielić farmazony człowieku bo cię stąd zaraz wypieprzą i się skończy psychologowanie.
Poczytaj forum trochę i w sieci materiały o derelizacji a nie tu walisz bajki.
Nie po to tu ludzie sie starają żebyś wciskał kity.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
Awatar użytkownika
nierealna
Ex Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 29 listopada 2013, o 14:22

20 października 2014, o 21:57

Jeżeli na podstawie takich wspaniałych porad chcesz pomagać ludziom i w dodatku prosić o pieniądze, to przepraszam bardzo, ale ... CHYBA SOBIE W KULKI LECISZ :DD
Ty­le ra­zy narze­kał na nor­malność i nudę w je­go życiu.
Te­raz od­dałby wszys­tko,żeby cho­ciaż przez chwilę poczuć ten spokój w otaczającym go świecie.


akceptacja + porzucenie kontroli + nastawienie normalnościowe = SUKCES ! ♥
IslakP
Zbanowany
Posty: 11
Rejestracja: 20 października 2014, o 20:55

20 października 2014, o 21:57

To co robicie to się nazywa w psychologii zaprzeczenie. Zaprzeczacie diagnozie aby wmawiać sobie coś innego urojonego.
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

20 października 2014, o 21:58

Błagam wywalcie go stąd :D
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
Divin
Administrator
Posty: 1889
Rejestracja: 11 maja 2013, o 02:54

20 października 2014, o 21:59

Żebyś Ty sobie czasem nie uroił bycia terapeutą po takim kursie :D
'Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'
'Lepiej jest umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.'
'Puk puk, strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.'
Jest dobrze, dobrze. Jest źle, też dobrze
'Odwaga to nie brak strachu, to działanie pomimo strachu'
Ty nie jesteś zaburzeniem, a zaburzenie nie jest Tobą
Odburzony
Konsultacja Skype
ODPOWIEDZ