Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
zabner
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 10 czerwca 2016, o 17:15

4 maja 2018, o 19:46

Hejka, w sumie wiem że to od nerwicy, ale zawsze lepiej się upewnić. Lista objawów, które mnie ostatnio trapią:
- miganie tekstu przed oczami,
- trzymam coś w ręku, to ręka drga
- czasem wrażenie rozciągania obrazu
- wrażenie że "odcina mi prąd" szczególnie w sklepach, przy sztucznym świetle,
- czasem taka ciężkość oczu
- kreski, kropki, paski, powidoki, falowania, zlewanie się kontrastowych kolorów, drgania obrazu, czasem lekko rozmazany obraz, mgły.
- czasem zapominanie co się miało zrobić

Chyba tyle... ktoś ma podobny zestaw? :)
Agnieszka95
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 3 maja 2018, o 09:56

4 maja 2018, o 20:14

Zabner mam to samo plus ,,skakanie,, mięśni, dudnienie w uchu, budzenie w nocy...😕
Awatar użytkownika
Adrian99
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 3 maja 2018, o 11:31

8 maja 2018, o 02:13

zabner pisze:
4 maja 2018, o 19:46
Hejka, w sumie wiem że to od nerwicy, ale zawsze lepiej się upewnić. Lista objawów, które mnie ostatnio trapią:
- miganie tekstu przed oczami,
- trzymam coś w ręku, to ręka drga
- czasem wrażenie rozciągania obrazu
- wrażenie że "odcina mi prąd" szczególnie w sklepach, przy sztucznym świetle,
- czasem taka ciężkość oczu
- kreski, kropki, paski, powidoki, falowania, zlewanie się kontrastowych kolorów, drgania obrazu, czasem lekko rozmazany obraz, mgły.
- czasem zapominanie co się miało zrobić

Chyba tyle... ktoś ma podobny zestaw? :)
Ja mam powidoki, kreski jakies na niebie szybko latające, męty. A jak za szybko wejdę po schodach to nawet mi potrafi tak smiesznie migać obraz, pamietam jak sie tego balem na poczatku hah. :D
I tak samo jak koleżanka wyżej mam te skakanie mięsni na poczatku bylo tylko na nogach, teraz nawet na dupie potrafi skakać ... :grr:
Awatar użytkownika
atypowy
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2 maja 2018, o 17:59

8 maja 2018, o 19:50

zabner pisze:
4 maja 2018, o 19:46
- trzymam coś w ręku, to ręka drga
- wrażenie że "odcina mi prąd" szczególnie w sklepach, przy sztucznym świetle,
- kreski, kropki, paski, powidoki, falowania, zlewanie się kontrastowych kolorów, drgania obrazu, czasem lekko rozmazany obraz, mgły.

Chyba tyle... ktoś ma podobny zestaw? :)
Ja mam te przeze mnie zacytowane. Akurat poza drugim reszta była zlewana od początku przeze mnie.
Wróg, którego nie widać, zawsze wydaje się najbardziej przerażający.
Jeśli cel przyświeca, sposób musi się znaleźć.
Awatar użytkownika
nat
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 6 marca 2018, o 16:30

10 maja 2018, o 10:43

Agnieszka95 pisze:
4 maja 2018, o 20:14
Zabner mam to samo plus ,,skakanie,, mięśni, dudnienie w uchu, budzenie w nocy...😕
Też mam to dudnienie, oprócz skakania mięśni najbardziej mnie to właśnie wkurza.
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

10 maja 2018, o 11:27

Wybudziło mnie dzisiaj coś dość nowego i strasznego dla mnie,jakbym czuła wszystkie procesy w żyłach i tętnicach w głowie ,niesamowity ból głowy,całej aż po koniuszek pleców ,jak przykładam ręce do głowy to wszystko tam się rusza,drży ,pulsuje i to strasznie czuć ,niedobrze mi ,nie wiem może to zapowiedz wylewu bo te sprawy naczyniowe u mnie wychodzą źle w badaniach .Mogę mieć ten wylew ale niech będzie śmiertelny,nie chce być warzywem ;brr
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
zaburzony25
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, o 18:54

10 maja 2018, o 20:31

Celine Marie pisze:
10 maja 2018, o 11:27
Wybudziło mnie dzisiaj coś dość nowego i strasznego dla mnie,jakbym czuła wszystkie procesy w żyłach i tętnicach w głowie ,niesamowity ból głowy,całej aż po koniuszek pleców ,jak przykładam ręce do głowy to wszystko tam się rusza,drży ,pulsuje i to strasznie czuć ,niedobrze mi ,nie wiem może to zapowiedz wylewu bo te sprawy naczyniowe u mnie wychodzą źle w badaniach .Mogę mieć ten wylew ale niech będzie śmiertelny,nie chce być warzywem ;brr
Źle sprawy naczyniowe? Czyli co?
Awatar użytkownika
Jagodzia_13
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2018, o 01:19

10 maja 2018, o 20:43

I mi doszedł nowy objaw, dokładnie wczoraj. Robiłam sobie śniadanie jak zwykle i nagle ścisk w potylicy. Potem rozpieranie. Ale nie z zewnątrz a w środku głowy. Tak jakby mój mózg się skurczył i rozkurczył. Przestraszyłam się, że to wylew. Ten ścisk trwał z 5,6 sekund. W ciągu dnia pojawiło się to jeszcze kilka razy. Dziś podczas jazdy samochodem znowu...mam strasznie spięte szczęki i ramiona, zastanawiam się czy to nie od tego. Miał ktoś z Was coś podobnego? Staram się racjonalnie sobie to wytłumaczyć, że to przez napięcie, jednak gdzieś w głowie tlą się myśli, że to może guz mózgu :(
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

10 maja 2018, o 20:56

zaburzony25 pisze:
10 maja 2018, o 20:31
Celine Marie pisze:
10 maja 2018, o 11:27
Wybudziło mnie dzisiaj coś dość nowego i strasznego dla mnie,jakbym czuła wszystkie procesy w żyłach i tętnicach w głowie ,niesamowity ból głowy,całej aż po koniuszek pleców ,jak przykładam ręce do głowy to wszystko tam się rusza,drży ,pulsuje i to strasznie czuć ,niedobrze mi ,nie wiem może to zapowiedz wylewu bo te sprawy naczyniowe u mnie wychodzą źle w badaniach .Mogę mieć ten wylew ale niech będzie śmiertelny,nie chce być warzywem ;brr
Źle sprawy naczyniowe? Czyli co?
Zwężone żyły w nerwach w oczach,za szybki przepływ w tętnicy domózgowej ,a co jeszcze to wykaże rezonans angio w sierpniu
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
zaburzony25
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, o 18:54

10 maja 2018, o 21:31

Celine Marie pisze:
10 maja 2018, o 20:56
zaburzony25 pisze:
10 maja 2018, o 20:31
Celine Marie pisze:
10 maja 2018, o 11:27
Wybudziło mnie dzisiaj coś dość nowego i strasznego dla mnie,jakbym czuła wszystkie procesy w żyłach i tętnicach w głowie ,niesamowity ból głowy,całej aż po koniuszek pleców ,jak przykładam ręce do głowy to wszystko tam się rusza,drży ,pulsuje i to strasznie czuć ,niedobrze mi ,nie wiem może to zapowiedz wylewu bo te sprawy naczyniowe u mnie wychodzą źle w badaniach .Mogę mieć ten wylew ale niech będzie śmiertelny,nie chce być warzywem ;brr
Źle sprawy naczyniowe? Czyli co?
Zwężone żyły w nerwach w oczach,za szybki przepływ w tętnicy domózgowej ,a co jeszcze to wykaże rezonans angio w sierpniu
A masz jakaś postawiona diagnozę? Czy ten szybki przepływ to rzeczywiście jakaś patologia?
Miałem kiedyś podobny objaw tylko z sercem wydawało mi sie ze tylko czuje serce i jakby mi ktoś je trzymał w ręce, czułem dopływu krwi do serca i tez było to w nocy przy przebudzeniu
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

10 maja 2018, o 21:41

zaburzony25 pisze:
10 maja 2018, o 21:31
Celine Marie pisze:
10 maja 2018, o 20:56
zaburzony25 pisze:
10 maja 2018, o 20:31


Źle sprawy naczyniowe? Czyli co?
Zwężone żyły w nerwach w oczach,za szybki przepływ w tętnicy domózgowej ,a co jeszcze to wykaże rezonans angio w sierpniu
A masz jakaś postawiona diagnozę? Czy ten szybki przepływ to rzeczywiście jakaś patologia?
Miałem kiedyś podobny objaw tylko z sercem wydawało mi sie ze tylko czuje serce i jakby mi ktoś je trzymał w ręce, czułem dopływu krwi do serca i tez było to w nocy przy przebudzeniu
Neurologa mam za tydzień ,więc on powie co i jak,no oczywiście,że to patologia skoro wyniki są nie takie jakie powinny,zresztą wiem jak się czuję koszmarnie.I co Tobie przeszło?
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
zaburzony25
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, o 18:54

10 maja 2018, o 21:55

Celine Marie pisze:
10 maja 2018, o 21:41
zaburzony25 pisze:
10 maja 2018, o 21:31
Celine Marie pisze:
10 maja 2018, o 20:56


Zwężone żyły w nerwach w oczach,za szybki przepływ w tętnicy domózgowej ,a co jeszcze to wykaże rezonans angio w sierpniu
A masz jakaś postawiona diagnozę? Czy ten szybki przepływ to rzeczywiście jakaś patologia?
Miałem kiedyś podobny objaw tylko z sercem wydawało mi sie ze tylko czuje serce i jakby mi ktoś je trzymał w ręce, czułem dopływu krwi do serca i tez było to w nocy przy przebudzeniu
Neurologa mam za tydzień ,więc on powie co i jak,no oczywiście,że to patologia skoro wyniki są nie takie jakie powinny,zresztą wiem jak się czuję koszmarnie.I co Tobie przeszło?
Miałem przez pewnien czas akcje sercowe (tzn wiązałem wszystkie somaty z sercem i zacząłem sobie wkręcać ze cos jest nie tak) i wtedy miałem takie akcje ze budziłem sie w nocy i takie dziwne uczucia, ale wszystko przeszło. Teraz jestem na etapie ze jak pojawiają sie jakieś objawy to potrafię sie z nich śmiać na głos, bo wiem ze moja głowa kombinuje czym by mnie zaatakować żebym znowu włączył analizę.
Nie jestem lekarzem ale czy np jeżeli podczas badania byłaś zdenerwowana, co przeklada sie przeważnie na zwiększenie ciśnienia i czy np to nie mogło być przyczyna tego szybszego przepływu w tętnicy?
Awatar użytkownika
atypowy
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2 maja 2018, o 17:59

10 maja 2018, o 22:13

zaburzony25 pisze:
10 maja 2018, o 21:55
Miałem przez pewnien czas akcje sercowe (tzn wiązałem wszystkie somaty z sercem i zacząłem sobie wkręcać ze cos jest nie tak) i wtedy miałem takie akcje ze budziłem sie w nocy i takie dziwne uczucia, ale wszystko przeszło. Teraz jestem na etapie ze jak pojawiają sie jakieś objawy to potrafię sie z nich śmiać na głos, bo wiem ze moja głowa kombinuje czym by mnie zaatakować żebym znowu włączył analizę.
Nie jestem lekarzem ale czy np jeżeli podczas badania byłaś zdenerwowana, co przeklada sie przeważnie na zwiększenie ciśnienia i czy np to nie mogło być przyczyna tego szybszego przepływu w tętnicy?
Całe życie miałem idealne ciśnienie. Do tego sporo trenuję, więc serducho i ciśnienie powinienem mieć w normie (wydolnościowo nie ma żadnych problemów). A tymczasem jak mam gorszy dzień to i wyniki ciśnienia wychodzą mi inne. Nie tyle nieprawidłowe, co inne niż zwykle ;)
Wróg, którego nie widać, zawsze wydaje się najbardziej przerażający.
Jeśli cel przyświeca, sposób musi się znaleźć.
zaburzony25
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, o 18:54

10 maja 2018, o 22:18

atypowy pisze:
10 maja 2018, o 22:13
zaburzony25 pisze:
10 maja 2018, o 21:55
Miałem przez pewnien czas akcje sercowe (tzn wiązałem wszystkie somaty z sercem i zacząłem sobie wkręcać ze cos jest nie tak) i wtedy miałem takie akcje ze budziłem sie w nocy i takie dziwne uczucia, ale wszystko przeszło. Teraz jestem na etapie ze jak pojawiają sie jakieś objawy to potrafię sie z nich śmiać na głos, bo wiem ze moja głowa kombinuje czym by mnie zaatakować żebym znowu włączył analizę.
Nie jestem lekarzem ale czy np jeżeli podczas badania byłaś zdenerwowana, co przeklada sie przeważnie na zwiększenie ciśnienia i czy np to nie mogło być przyczyna tego szybszego przepływu w tętnicy?
Całe życie miałem idealne ciśnienie. Do tego sporo trenuję, więc serducho i ciśnienie powinienem mieć w normie (wydolnościowo nie ma żadnych problemów). A tymczasem jak mam gorszy dzień to i wyniki ciśnienia wychodzą mi inne. Nie tyle nieprawidłowe, co inne niż zwykle ;)
To mam podobnie od 5 lat trenuje na siłowni, wydolnościowo jest mega a z ciśnień u mnie tez różnie ( znaczy główna przyczyna jest to ze jak tylko lekarz chce mi zmierzyć to mi wywala 160/80 a jak mierze sam w domu to max 130/70-80). Z tym nie mogę sobie dać rady zeby u lekarza sie wyluzować i nie spinać to jest silniejsze ode mnie ale tym juz od jakiegoś czasu sie nie przejmuje
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

10 maja 2018, o 22:37

zaburzony25 pisze:
10 maja 2018, o 21:55


Nie jestem lekarzem ale czy np jeżeli podczas badania byłaś zdenerwowana, co przeklada sie przeważnie na zwiększenie ciśnienia i czy np to nie mogło być przyczyna tego szybszego przepływu w tętnicy?
Byłam trochę ale to nie to, bym wtedy miała nieprawidłowy przepływ w obu tętnicach, a miałam tylko w prawej tam gdzie objawy głowy czy oka,wszystko zawsze z prawej,coś jest na rzeczy na pewno.
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
ODPOWIEDZ