Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ewagos
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, o 19:24

2 kwietnia 2018, o 16:00

Nierozumiem tego czemu ma niby służyć to mieżenie pulsu? Sama miałam jago najgorszy objaw nerwicy kołatania serca to pewnie i puls jakiś szybszy ,ale nigdy go nie mieżyłam i nie wiem.Kto ci zlecił to mierzenie czy tak sam z siebie? ja bym sobie dała z tym spokój ,no bo przecież wkońcu wraca jakoś do normy
agnefka28
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 505
Rejestracja: 6 listopada 2016, o 17:34

2 kwietnia 2018, o 16:30

Dwie plamki brązowo czerwone na piersiach od zewnętrznych stron? Karmie piersią. Miał ktoś? Już zdiagnozowalam sobie czerniaka...Zastanawiam sie czy biec do dermatologa.
agnefka28
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 505
Rejestracja: 6 listopada 2016, o 17:34

2 kwietnia 2018, o 16:33

Aaa, mam to coś dlugi czas(chyba okolo pol roku, moze wiecej). Znajoma poinformowala mnie, ze ma czerniaka na piersi, no i sie zaczela jazda. Tak wiem, nie przejdzie to na mnie...ale od tej chwili zaniepokoily mnie te zmiany
Wartyw
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 2 kwietnia 2018, o 13:45

2 kwietnia 2018, o 20:05

Jaki macie puls na stojąco? Pytanie głównie do tych z nerwicą serca.
Awatar użytkownika
eyeswithoutaface
Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: 25 lutego 2017, o 21:44

2 kwietnia 2018, o 23:32

Wartyw pisze:
2 kwietnia 2018, o 20:05
Jaki macie puls na stojąco? Pytanie głównie do tych z nerwicą serca.
Jak masz nerwice serca to przestań mierzyć ciśnienie :)
"Nie pytaj, czego potrzebuje świat. Zapytaj raczej, co sprawia, że ożywasz, i zrób to.
Bo to, czego świat potrzebuje, to ludzie, którzy budzą się do życia."
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

3 kwietnia 2018, o 02:44

agnefka28 pisze:
2 kwietnia 2018, o 16:30
Dwie plamki brązowo czerwone na piersiach od zewnętrznych stron? Karmie piersią. Miał ktoś? Już zdiagnozowalam sobie czerniaka...Zastanawiam sie czy biec do dermatologa.
Fiszbiny Ci się od stanika wbiją :D czerniak nie robi się równo na obu cyckach
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
Awatar użytkownika
maciek1985
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: 5 lutego 2018, o 07:01

3 kwietnia 2018, o 07:42

Wartyw pisze:
2 kwietnia 2018, o 20:05
Jaki macie puls na stojąco? Pytanie głównie do tych z nerwicą serca.
Hej. Obecnie nie ma czegoś takiego jak nerwica serca, czy żółądka. Są zaburzenia lękowe bądź depresyjne bądź mieszane. A, że serducho wali, no wali bo to nerwica ja też nieraz jak sobie wkręcę to mierzę dopóki nie siądzie bateria i nie idę po następną :P .
agnefka28
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 505
Rejestracja: 6 listopada 2016, o 17:34

3 kwietnia 2018, o 08:10

Celine Marie pisze:
3 kwietnia 2018, o 02:44
agnefka28 pisze:
2 kwietnia 2018, o 16:30
Dwie plamki brązowo czerwone na piersiach od zewnętrznych stron? Karmie piersią. Miał ktoś? Już zdiagnozowalam sobie czerniaka...Zastanawiam sie czy biec do dermatologa.
Fiszbiny Ci się od stanika wbiją :D czerniak nie robi się równo na obu cyckach
Też tak pomyślałam😉 Tyle, że to wygląda bardziej jak rozlany pieprzyk. Tak czy inaczej kiedyś skonsultuje pieprzyki, bo mam ich dużo, ale póki co nie mam na to czasu. Nie ma leku na moją chorą głowę,nawet psychiatra by nie pomógł😂
Wartyw
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 2 kwietnia 2018, o 13:45

3 kwietnia 2018, o 11:48

Pytanie do osób, które zmagają się z napięciem mięśni w nerwicy(karku, ud, przykręgosłupowych, naramienych).

Tez tak macie, ze największe napięcie jest od rana i stopniowo ono ustępuje z biegiem dnia, by wieczorem prawie go nie było?

Czy czynności fizyczne np. Umycie samochodu powodują ze te napięte mięśnie zaczynaja wam drzeć?

Ja mam tak ze jak umyje auto pistoletem na myjce, to potem przez godzinę trzęsą mi się barki i przedramiona.

Potem schodzi.
Elwi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 12 marca 2018, o 11:41

3 kwietnia 2018, o 12:07

U mnie napięcie pleców schodzi jak się nim nie przejmuje i nie dywaguje nad tym dlaczego i po co tak mam. Zazwyczaj nasila się po dużym i dłuższym stresie. Jak poćwiczę sobie to się zmniejsza. To, że u mnie czynności fizyczne zmniejszają napięcie nie znaczy, że u ciebie ma być tak samo. Być może myjąc samochód lub wykonując inną pracę fizyczną podświadomie czekasz aż ból zniknie i przez to utrzymuje się i dlatego drżą ci mięśnie. Może to jest powodem.
Awatar użytkownika
Laurka2018
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 22 marca 2018, o 14:59

3 kwietnia 2018, o 14:16

Kogo bolały kości? Ludzie pomóżcie bo wariuje. Wciąż o tym myślę, analizuje, boję się, boję się boję się. Oczywiście że się wysłuchałam strasznych historii, doczytałam o nowotworach, oczywiście że się nakręcilam jak szalona. Bym pobiegla znowu do lekarza ale ktoś serdeczny mnie powstrzymał. No po Co? Wyników nie mam. NIC NIE WIEM. No może jedno odpadlo: raczej nie bolerioza, dwa testy wyszły ujemne to narazie wystarczy. Można powtórzyć ale teraz nie ma sensu. Może po wakacjach. Jak dożyję. Boże o czym ja myślę.... 😑 bolą mnie piszczele nóg A ja czuję się jakbym już stała nad grobem...
Nie umiem powiedzieć słowem
Nie słowem tęsknię
Ale rękoma
Zamykajacymi przestrzeń
Ale krwią
Opływającą ręce
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

3 kwietnia 2018, o 16:01

Wartyw pisze:
3 kwietnia 2018, o 11:48
Pytanie do osób, które zmagają się z napięciem mięśni w nerwicy(karku, ud, przykręgosłupowych, naramienych).

Tez tak macie, ze największe napięcie jest od rana i stopniowo ono ustępuje z biegiem dnia, by wieczorem prawie go nie było?

Czy czynności fizyczne np. Umycie samochodu powodują ze te napięte mięśnie zaczynaja wam drzeć?

Ja mam tak ze jak umyje auto pistoletem na myjce, to potem przez godzinę trzęsą mi się barki i przedramiona.

Potem schodzi.
Ja w ogóle jestem mega słaba mięśniowo,jakbym w kopalni tyrała,ciężko nawet mi trzymać telefon dłużej przy uchu bo ręka się męczy.Mięśnie napięte mam cały czas,strasznie bolą,musi być mega relaks kilka dni,gorące prysznice,masaż żeby zeszło cokolwiek :buu: Jak neurolog kazał mi głowę do klatki piersiowej docisnąć to drżała fest,tak samo gdy podniosłam nogi
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
Wartyw
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 2 kwietnia 2018, o 13:45

3 kwietnia 2018, o 16:16

Ja jak podniosę nogę w czasie siedzenia do kata prostego do podłoża, to zaczyna mi drzeć w udzie. Ja tego nie odbieram jako nerwicowe drżenie, tylko po prostu chyba musi drzeć. Jak uklękne tak jak w kościele na dwóch kolanach to tez się trzęsą nogi.
Awatar użytkownika
Sine
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 5 listopada 2017, o 10:24

3 kwietnia 2018, o 21:02

Wartyw pisze:
3 kwietnia 2018, o 16:16
Ja jak podniosę nogę w czasie siedzenia do kata prostego do podłoża, to zaczyna mi drzeć w udzie. Ja tego nie odbieram jako nerwicowe drżenie, tylko po prostu chyba musi drzeć. Jak uklękne tak jak w kościele na dwóch kolanach to tez się trzęsą nogi.
Napięte miesnie musisz mieć często i dlatego drżą ( tak mi mówił psycholog). Musisz często je rozluźniać to zobaczysz roznice. I mniej się spinać :)
Możesz mieć albo wymówki albo rozwiązania, ale nie możesz mieć ich obu naraz.
Awatar użytkownika
Bart83
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2018, o 09:58

3 kwietnia 2018, o 22:33

Słuchajcie co się ze mną dzieje? własnie wróciłem ze spaceru z psami i miałem się kłaść spać ale coś się dzieje jestem mega ekstra szczęśliwy, euforyczny, wręcz mega ekstra podkręcony (czuję się jak by mój mózg był jakiś nie wiem podniecony) jednocześnie odczuwam strach, że jutro już nie będę taki szczęśliwy i będzie wielkie bum nastroju. W jednej chwili jestem i szczęśliwy i przerażony. Co mi się stało? tak nagle?
ODPOWIEDZ