Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
Awatar użytkownika
Monikaaaaaa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: 5 września 2016, o 10:59

5 stycznia 2017, o 17:36

A może zapalenie spojówek?
zabner
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 10 czerwca 2016, o 17:15

5 stycznia 2017, o 17:49

Raczej odpada. Juz kiedyś przerabiałem. To delikatny ból, jakby ściskanie z tylu ale pewnie znowu sobie coś wkręcam.
Halina
Hardcorowy "Ryzykant" Forum
Posty: 1759
Rejestracja: 14 lipca 2016, o 20:09

5 stycznia 2017, o 18:54

kogelmogel pisze:
Adela pisze:Yayatoure..wiem że skanuje,w nerwicy jesteśmy mega wyczuleni na wszystko...ale ta niepewność czy to oby nerwicowe,przytłacza. ..
Zabner. .uzupełniaj elektrolity...tracimy ich dużo podczas stresu...a ich niedobór powoduje m.in.ból i oslabienie mięśni. ..przede wszystkim suplementuj magnez i witaminy. D3
a bierzecie też potas? ja jestem ciągle zmęczony, internista i psychiatra twierdzą, że to objaw nerwicy, która się w ten sposób somatyzuje, ale może to już objaw "rzeczywistego" spłukania się z elektrolitów?
polecam zapoznać sie z maca peruwiańska czerwona,żółta bądź czarna. Maja zestaw witamin, to naturalny antydepresant.
Czekasz aż poczujesz się lepiej by zacząć żyć, zacznij żyć, by poczuć się lepiej (Ciasteczko)
sebastian86
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1485
Rejestracja: 25 marca 2016, o 18:02

5 stycznia 2017, o 19:21

u mnie bywalo zaczerwienienie galek i klucie
Mistrz 2021 (L)
Awatar użytkownika
kogelmogel
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 29 grudnia 2016, o 18:13

5 stycznia 2017, o 20:48

Halina pisze:
kogelmogel pisze:
Adela pisze:Yayatoure..wiem że skanuje,w nerwicy jesteśmy mega wyczuleni na wszystko...ale ta niepewność czy to oby nerwicowe,przytłacza. ..
Zabner. .uzupełniaj elektrolity...tracimy ich dużo podczas stresu...a ich niedobór powoduje m.in.ból i oslabienie mięśni. ..przede wszystkim suplementuj magnez i witaminy. D3
a bierzecie też potas? ja jestem ciągle zmęczony, internista i psychiatra twierdzą, że to objaw nerwicy, która się w ten sposób somatyzuje, ale może to już objaw "rzeczywistego" spłukania się z elektrolitów?
polecam zapoznać sie z maca peruwiańska czerwona,żółta bądź czarna. Maja zestaw witamin, to naturalny antydepresant.
hej, zrobiłem sobie badania na obecność potasu, magnezu, tarczycę, cukier i witaminę D3. wszystko mam super poza witaminą. więc suplementacja :D
Walczę i się nie poddaję, bo za długo uciekałem!
Adela
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 8 listopada 2015, o 09:01

6 stycznia 2017, o 08:48

No...niedobór witam. D potrafi naprawdę dać w kość. ..objawy są przeróżne. ..przerabialam to
Jesli sie cofasz, to tylko po to zeby wziac rozbieg.

Nerwica jest jak nieproszony gosc.
Nie poswiecaj mu uwagi a szybko sobie pojdzie.
Awatar użytkownika
Batumi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 listopada 2015, o 12:18

7 stycznia 2017, o 21:16

Mam pytanko, zdarzyło się komuś z Was mieć nierówne źrenice?? bo dzisiaj panikuję, że mam guza. Już dawno widziałam, że czasem mam lekko nierówne, ale myślałam, że to od wady wzroku, tylko teraz przeczytałam, że to może być guz mózgu, albo tętniak i ;brr jestem przerażona

-- 7 stycznia 2017, o 21:16 --
Za miesiąc dopiero idę do neurologa, a do tego czasu umrę ze strachu :(: ale teraz mam już normalne, chociaż rozszerzone, a możliwe, że to z nerwów??
Rozdzierający jak tygrysa pazur, antylopy plecy jest smutek człowieczy...
Przerażający jak ozdoba świata, co w malignie bredzi jest obłęd człowieczy...
Edward Stachura
zaburzony86
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 2 maja 2015, o 22:07

7 stycznia 2017, o 21:18

Ja z innej beczki.
Jakiś czas temu kupiłem sobie smartwatcha, którego jedną z funkcji jest mierzenie na bieżąco pulsu. Nie miało to nic wspólnego z nerwicą. Po prostu chciałem go mieć.
Tak czy inaczej zaobserwowałem ciekawą zależność. Otóż za każdym razem gdy mam taki jakby przebłysk odrealnienia, że jest ok, a nagle takie uderzenie, że nie wiem gdzie jestem i co robię, a świat jest dziwaczny, puls mi spada. Nie rośnie jak by się mogło wydawać, tylko spada. Tak jak normalnie mam puls na poziomie 80-90. czasem 100 tak wtedy mam 50-60. Dziwne to, ale tak jest za każdym razem. Jakaś teoria czemu tak może być? Zawsze myślałem że puls powinien raczej rosnąć.
Awatar użytkownika
Batumi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 listopada 2015, o 12:18

7 stycznia 2017, o 21:38

Naturalnie odrealnienie jest chyba po to, żeby się człowiek nie denerwował, odciął od bodźców, nie wiem czy jest to powiązane ale może łączy się to z pulsem. Ja kiedy spada mi ciśnienie, czuję się bardziej odrealniona
Rozdzierający jak tygrysa pazur, antylopy plecy jest smutek człowieczy...
Przerażający jak ozdoba świata, co w malignie bredzi jest obłęd człowieczy...
Edward Stachura
zabner
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 10 czerwca 2016, o 17:15

8 stycznia 2017, o 12:21

Hej.
Od paru dni zauważyłem, że lekko drętwieje mi ciało w różnych miejscach - twarz, kolana, ręce. Skąd takie uczucie?
Halina
Hardcorowy "Ryzykant" Forum
Posty: 1759
Rejestracja: 14 lipca 2016, o 20:09

8 stycznia 2017, o 12:22

zabner pisze:Hej.
Od paru dni zauważyłem, że lekko drętwieje mi ciało w różnych miejscach - twarz, kolana, ręce. Skąd takie uczucie?
nie martw sie, ormalne, mam to samo, miesnie sie napinaja, to nerwicowe, polecam goraco relaks
Czekasz aż poczujesz się lepiej by zacząć żyć, zacznij żyć, by poczuć się lepiej (Ciasteczko)
foolmenow
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 1 stycznia 2017, o 18:33

9 stycznia 2017, o 16:32

Witam. Od jakiehos czasu mam problem z zoladkiem. Czuje sie strasznie pelna, brzuch lekko pobolewa do tego czuje bol pod mostkiem. Nie boli jakos strasznie ale jest to uciazliwe. Mialam cos podobnego rok temu (wykonano gastroskopie i oprócz zbyt duzej ilosci zolci (choleryczka podobno) wszystko bylo ok) podobne objawy byly ok 2 msc temu przez 3 tyg i znow wrocilo. Czy to moze byc od nerwicy? Jem przez to mniej i schudlam 5kg. Pomoocy
Awatar użytkownika
kogelmogel
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 29 grudnia 2016, o 18:13

9 stycznia 2017, o 16:50

hej czy normalne jest dostawanie nowych nagłych objawów, których nie mieliście wcześniej w nerwicy? Od kilku godzin dzisiaj biegam do łazienki na siku. Nigdy nie miałem czegoś takiego. Czy to normalne? czuję się dzisiaj (jak przez ostatnie dni) znerwicowany. A teraz to jeszcze :( nie wiem, skąd to mam. zaczynam sobie wkręcać, że to może coś poważniejszego niż nerwica.
Walczę i się nie poddaję, bo za długo uciekałem!
Awatar użytkownika
Schott
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 5 grudnia 2016, o 14:21

9 stycznia 2017, o 17:24

Z hipochondrii niemal wyszedlem, ale fakt ze mam nieograniczony dostep do laboratorium, literatury i artykulow medycznych nie pomaga.
Spinanie miesni i bol plecow, zdiagnozowalem u siebie jako ZZSK. RTG, MRI, proby reumatyczne ok. A bol paralizujacy, pulsujacy nie do zniesienia. Minal po lekturze ksiazek dr-a Sarno o bolach napieciowych. Okresowo pojawialy sie fascykulacje.
Dzisiaj pozostalo pulsowanie w dloniach i stopach i lekka sztywnosc kostek.
Zaczerwienione, bolesne oczy - na pewno grzyb, bakteria itp. Okulista stwierdzil brak przyczyny biologicznej. No to ja, ze pasozyt pewnie. Wysmial mnie, ale badanie na eozynofile mialem. Oczywiscie negatywne. No to czerwone oczy pewnie z powodu alergii - leki antyhistaminowe nic nie daly. Hm, no to pewnie blepharitis wywolane przez demodex`a. Dzisiaj wyrwalem sobie rzese i ogladalem pod mikroskopem. Demodexa brak. I tak sobie mysle, ze te czerwone oczy wynikaja z napiecia miesni dookola oczu, co bezposrednio wynika z nerwicy.
Okresowo pojawiaja sie hemoroidy, ale je ignoruje. Zagadka sa dla mnie zmiany skorne, zaczerwienienie i swiad. Punktowo steryd nie pomogl, dermatolog zakwalifikowal jako zapalenie kontaktowe (oni to juz naprawde nic nie wiedza) i dal inhibitor kalcyneuryny, ktory tez nie dziala.
bozenka17
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 1 grudnia 2015, o 13:19

9 stycznia 2017, o 17:37

u mnie żoładek tez pobolewa ale teraz martwie sie bo mnie codziennie boli głowa juz ze 2 tygodnie rano wstaje z bólem głowy potem troche sie uspokaja i z powrotem do tego kołatanie serca, czy to od leku rexetin, biore juz miesiac powinno byc chyba lepiej.
ODPOWIEDZ