Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
Weteranka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 3 lipca 2019, o 14:05

21 kwietnia 2020, o 09:26

Stef pisze:
20 kwietnia 2020, o 18:27
@Weteranka
Obecnie D mam powyżej minimum. Codziennie zażywam witaminy D, B12, K, Magne B6 forte. Do tego łykam 50 "Apsiryny" (Asertin) :)
Powyżej minimum to za mało. Organizm musi się nasycić I odbudować. Dobrze by bylo gdybyś miał przynajmniej w połowie normy. Szczegolnie, że przy stresie witamina d jest szybko pochlaniana
floyd
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2018, o 12:26

21 kwietnia 2020, o 10:59

Witam
Od trzech lat mam ucisk w gardle, (od roku chrząkanie) czasami uczucie braku tchu, pisk w uszach i dziwny ucisk w głowie. Praktycznie ciągle źle się czuję, strasznie denerwuje mnie hałas.
Gastroskopia ok, prześwietleni tarczyce ok, rtg płuc ok, wyniki krwi ok.
Laryngolog twierdzi że to refluks LPR, brałem controloc 40 przez 3 miesiące, zero poprawy.
Teraz biorę Mesopral 40, 2x dziennie + prokit, po 3 tygoniach zero poprawy.

Uczucie guli ustępuje wieczorem lub po niewielkiej ilości alkoholu, to budzi moje podejrzenia co do refluksu.
Mogę jeść wszystko i nie czuję pogorszenia objawów.
Pozdrawiam
nierealna92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2016, o 14:35

21 kwietnia 2020, o 15:58

Hej

Czy ktoś z Was miał mega uporczywe pieczenie i swedzenie oczu non stop ? Nie pomagają krople nawilżające. Objaw na tyle upierdliwy że jedyną ulgę ale też nie do końca powoduje zamkniecie oczu .Ale przecież nie mogę funkcjonować przez cały dzień z zamkniętymi oczami. Czy to też objaw nerwicowy ?
Kaja987
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 29 października 2018, o 14:42

21 kwietnia 2020, o 17:16

Hej 😁 słuchajcie mam pytanie czy w nerwicy to jest normalne że wszystko odbieramy do siebie? Chodzi mi na przykład jak ktoś coś mówi to wyczuwacie czasem a nawet często że to jakiś przytyk do was?
Weteranka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 3 lipca 2019, o 14:05

21 kwietnia 2020, o 18:50

nierealna92 pisze:
21 kwietnia 2020, o 15:58
Hej

Czy ktoś z Was miał mega uporczywe pieczenie i swedzenie oczu non stop ? Nie pomagają krople nawilżające. Objaw na tyle upierdliwy że jedyną ulgę ale też nie do końca powoduje zamkniecie oczu .Ale przecież nie mogę funkcjonować przez cały dzień z zamkniętymi oczami. Czy to też objaw nerwicowy ?
Może alergia, jak swędzą?
nierealna92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2016, o 14:35

21 kwietnia 2020, o 19:24

Weteranka pisze:
21 kwietnia 2020, o 18:50
nierealna92 pisze:
21 kwietnia 2020, o 15:58
Hej

Czy ktoś z Was miał mega uporczywe pieczenie i swedzenie oczu non stop ? Nie pomagają krople nawilżające. Objaw na tyle upierdliwy że jedyną ulgę ale też nie do końca powoduje zamkniecie oczu .Ale przecież nie mogę funkcjonować przez cały dzień z zamkniętymi oczami. Czy to też objaw nerwicowy ?
Może alergia, jak swędzą?

Nigdy nie miałam alergii.
sebastian86
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1485
Rejestracja: 25 marca 2016, o 18:02

21 kwietnia 2020, o 22:24

czy ktos ma objawy falowania i tętnienia glowy? i czy moze to byc efekt brania psychotropow?
Mistrz 2021 (L)
Marcin98
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 kwietnia 2020, o 10:06

22 kwietnia 2020, o 05:39

Cześć, z dnia na dzień zostały natretne mysli, tylko, zaczynam się zastanawiać co się stało? Czy jak chce coś komus zrobic? Czuję się dziwnie, ponieważ mysli tak samo, ciągle biją a leku chyba nie mam, tak mi się zdaje, czy stałem się psychopata?
Karo_90
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 8 maja 2019, o 09:35

22 kwietnia 2020, o 08:54

Marcin98 pisze:
22 kwietnia 2020, o 05:39
Cześć, z dnia na dzień zostały natretne mysli, tylko, zaczynam się zastanawiać co się stało? Czy jak chce coś komus zrobic? Czuję się dziwnie, ponieważ mysli tak samo, ciągle biją a leku chyba nie mam, tak mi się zdaje, czy stałem się psychopata?
Ponoc znaczy ze Ty kontrolujesz emocje a nie emocje Toba, to jest dobry znak, bo lek minal wiec jestes na dobre drodze :)
Marcin98
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 kwietnia 2020, o 10:06

22 kwietnia 2020, o 12:53

Jejku, a ja się znowu nakrecalem, że to źle, dwa nigdy więcej nie będę czytał o schizo i psychopatach, muszę to pokonać bo to życie to trochę wegetacja, dziękuję 😊
nadzieja1234
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 10 czerwca 2019, o 18:48

22 kwietnia 2020, o 18:35

Marcin98 pisze:
22 kwietnia 2020, o 12:53
Jejku, a ja się znowu nakrecalem, że to źle, dwa nigdy więcej nie będę czytał o schizo i psychopatach, muszę to pokonać bo to życie to trochę wegetacja, dziękuję 😊
Nie czytaj ! Tylko się nakręcasz ... żaden psychopata nie czyta czy jest psychopatą i się nad tym nie zastanawia wiesz, a twoja analiza tak bardzo potwierdza że nic Ci nie jest tylko masz zaburzenie że ciężej o lepszy dowód ;)
Życie jest darem i to od nas zależy jak je poprowadzimy
Hermes
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 5 stycznia 2018, o 14:59

22 kwietnia 2020, o 21:31

nierealna92 pisze:
21 kwietnia 2020, o 15:58
Hej

Czy ktoś z Was miał mega uporczywe pieczenie i swedzenie oczu non stop ? Nie pomagają krople nawilżające. Objaw na tyle upierdliwy że jedyną ulgę ale też nie do końca powoduje zamkniecie oczu .Ale przecież nie mogę funkcjonować przez cały dzień z zamkniętymi oczami. Czy to też objaw nerwicowy ?
Zrób podstawowe badanie okulistyczne,na nużeńca i alergologia pod kątem ognisk np. w zębach...
Marcin98
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 kwietnia 2020, o 10:06

23 kwietnia 2020, o 14:55

Cześć, kolejne pytanie odnośnie schizofrenii, mam wrażenie że mam jakieś omamy rzekome, tak jakbym wymyślał sobie głosy różne takie, które wydawały mi się straszne jak byłem mały, zawsze mam to jak np usłyszę coś dziwnego i dociekam co to, ale okazuje się że inni też to słyszeli. Mój psycholog mówi, że za dużo wymyslam bo nie mam schizo, a ja ciągle analizuje czy mam czy nie itd..
Marcin98
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 kwietnia 2020, o 10:06

23 kwietnia 2020, o 15:00

Ogólnie to szlag mnie trafia bo chciałbym nie wymyslac jak jakieś 3 lata temu, a teraz weryfikacja, lek, strach i brak nerwów
nadzieja1234
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 10 czerwca 2019, o 18:48

23 kwietnia 2020, o 15:32

Moje obawy są tak dziwne że już się z nich nie wykręcę........., postrzeganie świata nie będzie takie samo, inni nie maja tak dziwnych wkretke, zaprzeczenie istnienia zaburzyło moje postrzeganie świata bezpowrotnie bo jak znowu żyć skoro wiem ze można czuć inaczej
Kiedy rano się budzę czuje się obca na świecie jakbym nie wiedziała co tu robić i każda czynność wydaje się bez sensu
Nie czuje bycia a potrzeby życia
Smutek i poczucie siebie inne
Kim właściwie jestem ?
Mocne wczuwanie się w myśli czym jest życie, jakie było dlaczego nie czuje z nim połączenia czy wiem jak żyć powoduje bardzi silny lęk
Po co mi to życie
Niestabilne stanie
Nieogarniam w koło co się dzieje
Zaraz zgubie siebie w sobie i się nie znajdę już nie ogarne
Jestem tak obojetna ze nie wyjdę bo nie czuje potrzeby
Zatraciłam siebie
Nie mam chęci na nic
Ciężki się zebrać
Poczucie nie bycia

Rozpłyniete myśli, ja cały czas mogłabym leżeć i nic nie robić bo po co
Nie czuje potrzeby niczego
Straciłam poczucie świadomości ze żyje
Jak podejmuje decyzje to nie czuje ze podjęłam
Czuje ze tracę kontakt z rzeczywistością
Życie jest darem i to od nas zależy jak je poprowadzimy
ODPOWIEDZ