Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Podejrzenie dda

Tutaj rozmawiamy na tematy naszych partnerów, rodzin, miłości oraz zakochania.
O kłopotach w naszych związkach, rodzinach, (niezgodność charakterów, toksyczność, zdrada, chorobliwa zazdrość, przemoc domowa, a może ktoś w rodzinie ma zaburzenie? Itp.)
ODPOWIEDZ
Klaudia55
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: 10 sierpnia 2018, o 09:31

14 września 2018, o 13:43

Hej :) mam pytanie.. czy jeśli widzi się u kogoś bliskiego problem dda to powinno się o tym mu mówić wprost? Albo może jak do tego podejść tematu skoro jest dla kogoś bardzo bolesny? W ogóle ktoś żyje z osobą z dda? Chodzi mi o to jak podejsc do problemu ogólnie jesli się go u kogoś widzi w taki sposób zeby go nie zranić..
IceTea
Świeżak na forum
Posty: 142
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, o 22:03

14 września 2018, o 15:54

Kim ta bliska osoba jest konkretnie?

Ogólnie ja nie jestem za etykietowaniem ludzi tego rodzaju terminami, bo DDA to wór tak przepastny, że zmieści się w nim i ten, kto być może wcale nie powinien. :)
Bo w tym jest rzeczy sedno, że jest mi wszystko jedno
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

30 września 2018, o 11:51

DDA to pewnego rodzaju style określonego zachowywania się, z uwagi na pewne doświadczenia i emocjonalne blokady. Jeśli naprawdę widzisz coś co Cię martwi i widzisz, że bliska osoba się męczy z tego powodu. To nie musisz przecież mowić - "ejj jesteś dda idź po leki" ;p Tylko zwrócić uwagę na to zachowanie, zapytać czy się komuś dobrze z tym żyje itp.
Po prostu ewentualnie wykazać zainteresowanie i chęć wsparcia, a nie wystawiaćz miejsca skierowanie do specjalisty ;p
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
ODPOWIEDZ