Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Nerwica:(

Tutaj możesz się przedstawić, napisać coś o sobie.
Awatar użytkownika
Joannaw27
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 20 czerwca 2015, o 00:12

13 września 2015, o 09:25

Cześć ty masz podobnie jak ja kiedyś, tylko ze u mnie pierwszy atak pojawił się w dzień,i też właśnie w domu co doprowadziło do tego, że bałam się być sama w domu, a ty poprostu boisz się nadchodzącej nocy przed kolejnym atakiem bo o tym myślisz i nakrecasz się, spróbuj przed snem się zrelaksować np.kąpiel w wannie, przy świecach, poczytaj sobie jakąś książkę po to żeby nie myśleć o tym ze podczas snu znów przebudzisz się w dreszczach, bo to tak działa, myślisz o tym boisz się i znów to się powtarza, jeśli nawet znów to przyjdzie, to postaraj się to zaakceptować i wmawiaj sobie ze to nerwica, bo ty poprostu się boisz ze coś ci się stanie i się nakrecasz, pozdrawiam
COCO JUMBO I DO PRZODU
Prew
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 9 września 2015, o 08:53

13 września 2015, o 09:31

JoannaW- dokladnie i to jest problem, ktorego nie potrafie jakos przez ten czas ogarnac:/ jak wiem ze mam siedziec nawet w dzien sama ( boo jak kiedys siedzialam to w kolko mialam te mysli i mozg to doskonale pamieta) to juz na sama mysl, ze mam byc w domu ogarnia mnie lek:/ staram sie wlasnie na sile siedziec na dupie zeby sie tego oduczyc i myslec pozytywnie ale to jest silniejsze cZasami ode mnie, baaardzo zadko mam chwile gdzie moje myslo zajmuje cos innego niz mysli-ze zaraz beda te mysli:/ ten lek://
Awatar użytkownika
Joannaw27
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 20 czerwca 2015, o 00:12

13 września 2015, o 12:16

Tak bo to jest tak jak piszesz bardzo trudne mi udało się to jakoś ogarnąć poprzez akceptację ze to tylko nerwica i tak naprawdę nic mi nie zagraża, aczkolwiek jeszcze czasami ogarnia mnie lęk, gdy jestem sama w domu czyli te wątpliwości, i wiesz co w tedy robię? Idę na spacer lub do koleżanki, albo poprostu zajmuje się czymś mimo wszystko ze ten lęk jest pozwalam mu na to, no i znów ta akceptacja, no na początku musisz tak zadziałać bo bez tego ani rusz, ignoruj to ,to nie od razu przejdzie ale daj sobie czas i nie bój się, to ci nic nie zrobi uwierz mi, ja pamiętam ja w nocy tez mnie lapalo, właśnie takie dreszcze i palpitacji serca, raz ciepło raz zimno jest to okropne uczucie, ale można to zmienić tylko to zależy od ciebie jak podejdziesz do tego, będzie dobrze pozdrawiam
COCO JUMBO I DO PRZODU
Awatar użytkownika
marianna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2070
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, o 23:47

13 września 2015, o 13:52

Tak to niestety jest z atakami paniki, trzeba trochę czasu żeby się ogarnąć po tym.
Ciężko jest będąc w lęku uwierzyć że mozna się tego nie bać i że ten lęk zniknie.
Trzeba czasu i wg. mojego doświadczenia najlepszym lekarstwem jest czas i doświaczanie
tego lęku i akceptowanie go.
Aż do znudzenia, bo po którymś razie to po prostu zrobi się nudne i dojdziesz do wniosku że nie ma sensu sie bać
bo i tak nic takiego się nie dzieje.
A na uspokojenie i wyciszenie polecam ci krople walerianowe (3.50zł) w każdej aptece.
20-30 kropli, odrobina wody i się wyciszysz.
Również przed snem.

Tak jak Joanna i Ty też miałam ataki lęku w nocy, ale to wszystko mija.
Mija samo i nie trzeba sie z tym specjalnie szarpać.
*** JEŚLI KTOŚ MI ODPOWIADA TO "CYTUJCIE" BO JA POTEM GUBIĘ WĄTKI ***

http://www.zaburzeni.pl/25-etapow-trwania-nerwicy-wg-kamienia-t4347.html
http://www.zaburzeni.pl/spis-tresci-autorami-t4728.html
STRACH PRZED UTRATĄ KONTROLI ITD:
http://www.zaburzeni.pl/strach-przed-smiercia-szalenstwem-i-utrata-kontroli-t427.html
VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=8KrCjT6b1VI&feature=youtu.be
SPIS MYSLI NATRETNYCH/LEKOWYCH:
http://www.zaburzeni.pl/zbior-naszych-natretnych-mysli-i-obrazow-myslowych-t4038.html
SPIS OBJAWOW SOMETYCZNYCH/LEKOWYCH:
http://www.zaburzeni.pl/nerwica-objawy-mala-encyklopedia-naszych-objawow-wpisz-sie-t3492.html
Prew
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 9 września 2015, o 08:53

13 września 2015, o 19:26

Marianna, jesli sie nie nakrecasz to pewnie mijaaa:) ja jestem jeszczee w takim stanie ze nie potrafie sobie jakos go do siebie,,zaprosic" i oswoic:) malo tego calymi dniami mam taki scisk w gardle ze az sie ksztusze:/ mialyscie cos takiego?? Nie wiem jak sie tego pozbyc:(( oczywiscie bede dzielnie probowac akceptowac ten lek te mysli olewac... Moze kiedys sie uda:/
Awatar użytkownika
martusia1979
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 917
Rejestracja: 27 czerwca 2015, o 12:28

13 września 2015, o 19:33

Prew pisze:Marianna, jesli sie nie nakrecasz to pewnie mijaaa:) ja jestem jeszczee w takim stanie ze nie potrafie sobie jakos go do siebie,,zaprosic" i oswoic:) malo tego calymi dniami mam taki scisk w gardle ze az sie ksztusze:/ mialyscie cos takiego?? Nie wiem jak sie tego pozbyc:(( oczywiscie bede dzielnie probowac akceptowac ten lek te mysli olewac... Moze kiedys sie uda:/
wiem o czym piszesz wlasnie to opisalam w ''slabszy dzien, kryzys...'' zobacz sobie -no z tym nie moge sobie wlasnie poradzic wszelkie zaciski i uciski checi wymiotne no nie potrafie puscic kontroli uczucie goraczki w glowie no i obawy..... moze potrzebuje wiecej czasu...?
strach-przed-smiercia-szalenstwem-i-utrata-kontroli-t427.html
Prew
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 9 września 2015, o 08:53

13 września 2015, o 19:53

Ja mam to np jak juz prawie spie i nagdle mnie budzi odruch wymiotny:/ gleboko oddycham nosem i musze pare razy probowac zeby usnac:/ a dzis jak sobie zapomne to scisku nie czuje(np rozmawiam z kims) a pozniej odchodze i mam taki az odruch wymiotny i musze az kaszlnac zeby sie troche wyluzowalo:/ chore nie?!

-- 13 września 2015, o 19:46 --
Martusia a jaki czas Ciebie to meczy? Musimy jakos gleboko oddychac nosem czasami pomaga;) ale ciezkooo

-- 13 września 2015, o 19:53 --
A jeszcze pytanko bo tak na 100% nie potrafie tego odroznic:/ jak mnie sciska na maxa gardlo ze az sie krztusze to jest atak paniki czy lek?!
Awatar użytkownika
agrel122
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lipca 2015, o 18:19

13 września 2015, o 19:56

To nerwica - lęk to odczucie, atak paniki to też odczucie. Ściskanie w gardle to objaw somatyczny nerwicy - on Ci nie zagraża tylko szuka zagrożenia.
Prew
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 9 września 2015, o 08:53

13 września 2015, o 20:04

Ale tak calymi dniami mnie sciska, musze nauczyc sie jakos do perfekcji z tym sie oswoic moze jak naucze sie -opanowania leku to i te sciski w gardle przejda? Co sadzisz? Jestem tu od wczoraj dlatego tyle pytan ale dziekuje Wam za mega cierpliwosc

-- 13 września 2015, o 20:04 --
I jeszcze jedno(przepraszam, ze tak
Mecze) jak moge odroznic czy mam juz poczatki depresji?! Bo mam meegaaa doly placze no rozklejka total
Awatar użytkownika
agrel122
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lipca 2015, o 18:19

13 września 2015, o 20:05

Przejdą - wystarczy przestać się tego bać, wiem, że to trudne.

Aby się odburzyć musisz wiedzieć, że nie warto rozdrabniać nerwicy na różne objawy - nerwica to nerwica. Każdy objaw jaki zobaczysz u siebie wmawiaj sobie, że "to nerwica, to minie" - minie. Choć nieważne jak bardzo będzie Cię łapał lęk to w końcu minie :)
Prew
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 9 września 2015, o 08:53

13 września 2015, o 20:11

Myslisz ze nie wmawiam:D? Jakby to bylo takie proste, caly czas mowie sobie nerwica i nic czasami jeszcze bardziej mi sie nasila:/
Awatar użytkownika
agrel122
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lipca 2015, o 18:19

13 września 2015, o 20:14

No i nie spodziewaj się, że to minie w ciągu sekundy. Wpędziłaś się w ten stan też nie w ciągu sekundy :)

Musisz przywrócić swój stan emocjonalny do normalności - poprzez uświadamianie sobie, że ten lęk to jest nic bo to jest NIC. Im częściej będziesz sobie wmawiać, tym mniej odczuwalne będą objawy aż w końcu znikną :)

Jak to pisali na angielskich forach
FAKE IT TILL YOU MAKE IT :)
Prew
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 9 września 2015, o 08:53

13 września 2015, o 21:34

;((( tak bardzo chce byc normalna

-- 13 września 2015, o 20:21 --
Tzn 100% soba a nie jakims nastraszonym kurczakiem:(

-- 13 września 2015, o 20:24 --
Ile razy na dzien mam tak wmawiac?? 24h na dobe skoro caly czas mam te chore mysli/leki?

-- 13 września 2015, o 21:34 --
Jak rozpoznać depresję w nerwicy??
Awatar użytkownika
agrel122
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lipca 2015, o 18:19

13 września 2015, o 21:35

Czytaj nie pytaj, wszelkie odpowiedzi znajdziesz tutaj:

vademecum-leku-nerwic.html
Prew
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 9 września 2015, o 08:53

13 września 2015, o 21:40

Dziekuje:) bardzo pomagasz:)
ODPOWIEDZ