Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Do natrętnie zamyślonych główek.

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
Kaadoka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 15 grudnia 2016, o 17:02

18 grudnia 2016, o 11:56

Mam pytanie dotyczące wyrzutów sumienia ,jedną z moich natrętnych myśli I najsilniejszą są moje przygody z masturbacją a głównie to co kiedyś robiłem różne eksperymenty związane z tym których od czasu zdiagnozowania u mnie zaburzeń lękowych strasznie mnie męczą . Co mam robić? Wiem że byłem młody głupi ale cały czas mi to siedzi w głowie :/
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

18 grudnia 2016, o 12:17

Kaadoka pisze:Mam pytanie dotyczące wyrzutów sumienia ,jedną z moich natrętnych myśli I najsilniejszą są moje przygody z masturbacją a głównie to co kiedyś robiłem różne eksperymenty związane z tym których od czasu zdiagnozowania u mnie zaburzeń lękowych strasznie mnie męczą . Co mam robić? Wiem że byłem młody głupi ale cały czas mi to siedzi w głowie :/
Nie zmienisz przeszłości, prawda? ;) Spróbuj dać sobie zielone światło na patrzenie sobą w przyszłość i na to co możesz a nie na to co zrobiłeś.
Grunt, ze o tym wiesz więc po co się zamęczać skoro nie masz już nad tym kontroli?
Kwestią jest podejście do danej sprawy.
I tak samo zresztą do męczących natręctw. Kiedy inaczej spojrzysz na sprawę a natręctwa nauczysz się traktować jako zwykłe śmieci to dostapisz na poczatku już jakiegoś sukcesu.
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Halina
Hardcorowy "Ryzykant" Forum
Posty: 1759
Rejestracja: 14 lipca 2016, o 20:09

19 grudnia 2016, o 12:01

Victor pisze:
Kaadoka pisze:Mam pytanie dotyczące wyrzutów sumienia ,jedną z moich natrętnych myśli I najsilniejszą są moje przygody z masturbacją a głównie to co kiedyś robiłem różne eksperymenty związane z tym których od czasu zdiagnozowania u mnie zaburzeń lękowych strasznie mnie męczą . Co mam robić? Wiem że byłem młody głupi ale cały czas mi to siedzi w głowie :/
Nie zmienisz przeszłości, prawda? ;) Spróbuj dać sobie zielone światło na patrzenie sobą w przyszłość i na to co możesz a nie na to co zrobiłeś.
Grunt, ze o tym wiesz więc po co się zamęczać skoro nie masz już nad tym kontroli?
Kwestią jest podejście do danej sprawy.
I tak samo zresztą do męczących natręctw. Kiedy inaczej spojrzysz na sprawę a natręctwa nauczysz się traktować jako zwykłe śmieci to dostapisz na poczatku już jakiegoś sukcesu.
To zielone swiatlo, to dzilanie logika, co? Ale to cholernie ciezki mentalny wwysilek
Czekasz aż poczujesz się lepiej by zacząć żyć, zacznij żyć, by poczuć się lepiej (Ciasteczko)
Kaadoka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 15 grudnia 2016, o 17:02

19 grudnia 2016, o 21:44

Nie wiem czy pisze do dobrego wątku ale trudno, moimi też dziwnymi myślami I ogólnie stanem ,nie wiem czy jest to też normalne w tego typu zaburzeniach jest to,że tak jakby analizuje jakieś pierdoły ? Tak to moge opisać ,tak jak by mój umysł sam wyszukiwał mi jakiś nowych myśli którymi nie potrzebnie się przejmuje jest to normalne ? Albo mam też czasami takie rozkminki których nawet nie wiem jak ubrać w słowa ,nie wiem jak je opisać to też mnie bardzo dołuje :/ chodze co jakiś czas do psychologa jakoś mi tam pomaga ,powiedziała mi że na rozmowach nie mamy się skupiać na moich myślach tylko na tym co spowodowało mój stan czyli zaburzenia lękowe .Potrafie też analizować cały czas swoją przeszłość ,dlaczego taki byłem ,dlaczego tak zrobiłem ,czemu ,czemu tamto I to mnie wprowadza w ogromny obłęd I prowadzi do niepokoju .Przyzwyczaiłem się już do tego stanu staram się normalnie żyć ale czasami wydaje mi się że mam tak nie poukładane w głowie że tylko ja tak mam I nikt więcej :/ Sorka za błędy ale pisze na szybko ,są tygodnie że czuje się w miare ok nie przejmuje się ,robie swoje a są takie dni,tygodnie że jest masakra mam cał czas poczucie winy,zamęt w głowie ,ostanio zastanawiałem się czy wgl.potrafie kochać I się wystarszyłem tego ,teraz moim z jednych marzeń jest to żeby znaleźć równowage w życiu I szczeście .Zamierzam nie poddawać się I walczyć z tą czasami śmieszną zaburzoną główką ,jakie by te objawy I myśli nie były :) Dzięki jeśli ktoś to przeczyta ;) "Wygrana walka z sobą,pozwoli ci wygrać życie"
Awatar użytkownika
eve25
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 października 2016, o 13:25

27 grudnia 2016, o 15:34

Bardzo fajny wpis, pomaga poznac mechanizm natretow . Dzieki xxx
ODPOWIEDZ