Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Czy to normalne ?

Forum dotyczące derealizacji i depersonalizacji.
Dzielimy się tutaj naszymi historiami, objawami, wątpliwościami oraz wszystkim co nas dręczy mając derealizację.
Dopisz się do istniejącego tematu lub po prostu jeśli chcesz stwórz nowy własny wątek.
ODPOWIEDZ
mateuszek97
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, o 21:04

13 czerwca 2015, o 19:47

W głowie pojawiają mi się pojedyncze słowa. Gdzieś pomiędzy moimi myślami słyszę czasami jakieś słowo, jakiś czasownik albo rzeczownik :D Czy to skutek tego że za bardzo wsłuchuje się w swoje myśli ? Chociaż to krótkie niechciane myśli pojawiają się nagle i trwają ułamek sekundy. Może to z przemęczenie ? Oczywiście zdążyło mi przyjść do głowy że to może schizofrenia i zaczynam słyszeć głosy ;)
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

13 czerwca 2015, o 20:04

Tak to sa rzeczy zupelnie normalne.
A szczegolnie jak jest sie zmeczonym lub szukuje sie czlowiek spac.
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Awatar użytkownika
Jerry
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 835
Rejestracja: 14 stycznia 2015, o 17:12

13 czerwca 2015, o 20:20

tak. jeżeli masz nerwicę i wsłuchujesz się w swoje myśli to możesz mieć takie objawy :)
Nowa dostawa kozich racic z hodowli ekologicznej na Podkarpaciu. Kilogram świeżych, całych - 19 zł/kg. Kilogram świeżych, drobno mielonych - 23 zł/kg.
Pamiętajcie, że najlepsze na nerwice są z koziołka racice!
Moczymy je 2 dni w wodzie lub mleku, mieszamy z miodem i cytryną, a następnie pałaszujemy (1-2 kilogramy dziennie). Nerwica przechodzi po tygodniu, depresja po dwóch.
Zapraszam do składania zamówień.
kanik
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 19 listopada 2014, o 11:06

14 czerwca 2015, o 00:25

Kazdy czlowiek zapewne slyszy swoje mysli itd. normalne. Ale nadajac temu za duza wartosc i poddajac to duzej analizie zaczynasz to jakby slyszec... co pomaga wkrecic sobie a moze mam.... :) a jak nie to to moze... :) I jazdy, ja przed spaniem czesto mialem jazdy ze kurcze slysze swoje mysli jakby glosem innych ludzi... :D zazwyczaj to byl (nie wiem czemu) glos Chylińskiej :D hahaha... ale jakos stwierdzilem ze olewam to i wiesz co... nie ma juz tego :)
"Wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami..."

"Powoli wchodź po swej drabinie... I konsekwentnie rób to co sobie założyłeś... Wiem, że jest trudno, lecz jeśli nie złamiesz schematów... Tylko przez lornetkę zobaczysz drogę do lepszych czasów"

"Chcę – za bardzo... i teraz miałbym się poddać?...Nie – za bardzo...Czuje – za bardzo...Wiem – za bardzo, ."

Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

14 czerwca 2015, o 00:44

Nasz mózg jest skonstruowany m.im do generowania myśli, więc jest to naturalna sprawa, a w nerwicy jest trochę przeciążony więc telepią się po nim różne myśli, z którymi nie wiadomo co zrobić. Stąd ludzie często mają problem ze znalezieniem powodu, dla którego dana myśl, czy jej strzępek się pojawiły w głowie. To przypomina trochę wyciąganie losowej rzeczy z kapelusza. Im mniej się na to zwraca uwagę, tym mniejszy stanowi problem, bo w nerwicy nadając czemuś duże negatywne znaczenie, nakręcamy lęk.
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Paul1na
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 23 lipca 2015, o 13:32

10 listopada 2015, o 23:55

Musze to odswiezyc :D tez tak mam.. ogolnie olewalam ale niestety zaczęło mnie to interesować.. robie cos tam i niby skupiam sie na czynnosci, jednak gdzieś tam w tyle o czyms mysle i nagle jakas mysl typu jedno slowo np. Robilas, bylas, moze, ale.. miliony takich przykladow mozna napisac :D to tak jakbym nagle skupila sie na mysli i "uslyszala" tylko jakis jej urywek.. ciezkie do opisania.. :D autorowi minelo :p ?
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

13 listopada 2015, o 21:03

Nie ma w tym nic dziwnego. Człowiekowi dopóki nie dostanie się w dupsko od zaburzenia to ma wrażenie zwykle, że w głowie to on rządzi i zawsze sobie myśli co chce i nic nie dzieje sie tam dziwnego.
A to GÓWNO PRAWDA :)

Tylko, ze mózg tak działa od zawsze więc kiedy nie mamy nerwicy nie interesuja nas rzeczy zwykłe i normalne, ale kiedy jesteśmy w nerwicy to nagle zaczynamy wyłapywac to, ze nagle jakies słowo usłyszymy, ze jakiś szmer w uchu, jakies zdanie, nagle słyszymy przepływ krwi w żyłach, bicie serca itd itd.

Więc to nie przejdzie raczej nigdy, bo musiałabyś uspić swój mózg, natomiast jak przejdzie ci zaburzenie, to przejdzie wyczulenie na to a także zmniejszy się czestotliwość różnych mysli wynikających po prostu z samego zaburzenia, zmęczenia - przemęczenia umysłu i ciała a także ciągłego poczucia zaszczucia.
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
schanis22
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2199
Rejestracja: 17 września 2015, o 00:28

13 listopada 2015, o 21:13

mateuszek97 pisze:W głowie pojawiają mi się pojedyncze słowa. Gdzieś pomiędzy moimi myślami słyszę czasami jakieś słowo, jakiś czasownik albo rzeczownik :D Czy to skutek tego że za bardzo wsłuchuje się w swoje myśli ? Chociaż to krótkie niechciane myśli pojawiają się nagle i trwają ułamek sekundy. Może to z przemęczenie ? Oczywiście zdążyło mi przyjść do głowy że to może schizofrenia i zaczynam słyszeć głosy ;)
też ma taki objaw tez nie wiedziałam co to ale jeśli w nerwicy to normalne to juz sie nie przejmuje .
W zdrowym ciele zdrowy duch , zdrowa głowa zdrowy brzuch.
Nerwica jest małą ściemniarą francą , wróblicą cwaniarą . Plącze nam nogi i mówi idż ! Wkręceni w zgubną nić .
Świata nie naprawisz - napraw siebie .
Awatar użytkownika
aveno
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, o 15:38

13 listopada 2015, o 21:49

To ja chyba tez tak mam. Te moje jedno slowo czy dwa w dzien, ktore zdazylo mi sie kilka razy uslyszec w glowie. Trudne do opisanie wlasnie i podobnie jak autor posta lek, ze pewnie zaczynam glosy slyszec :P
ODPOWIEDZ