Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Czy schizofrenie można sobie wmówić?

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
SukienkaKolorowa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 29 czerwca 2015, o 18:37

4 lipca 2015, o 21:37

Słuchajcie czy może być przy nerwicy tkzw lęk przed obserwowaniem ? Tzn. wiem że ktoś mnie nie obserwuje i boję się, że to może być objaw jakieś choroby psychicznej. Duzo czytalam o schizofrenii itp ;/ nw czy takie lęki mogą być przy nerwicy już czy to coś poważniejszego? Dodam, że jak o tym nie myślę to mija i jest wszystko fajnie.
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

4 lipca 2015, o 23:07

Nie, naczytałaś się i dlatego sobie to wyszukujesz.
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
olga
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 23 maja 2015, o 08:42

5 lipca 2015, o 10:03

Moim zdaniem wynika to z lęku. Pomyśl sobie idziesz wieczorem ulicą, czasami się odwracasz czy ktoś nie idzie za Tobą. Wiadomo ciemność, niepewność, niepokój temu towarzyszy. Co dopiero w nerwicy kiedy jesteśmy wyczuleni na każdy bodziec, ciągle przestraszeni, w ciągłym poczuciu zagrożenia i chęci ucieczki.
Z resztą już niejednokrotnie czytałam wypowiedzi osób na forum na ten temat. Niektórzy kładą się spać i mają poczucie , że ktoś na nich patrzy bądź odwracają się czy kogoś za nimi nie ma, czy czegoś za chwilę nie zobaczą.
Dodatkowo jeżeli ktoś ma lęk przed schizofrenią i dodatkowo poczyta sobie o niej to WKRĘT murowany.
Sam mam takie myśli w chwilach największego lęku, ale tak jak mówię to wynika z niepokoju i poczucia zagrożenia.
Głowa do góry, wszystko jest O.K, i nie czytaj już o żadnych chorobach psychicznych, nie jesteśmy jeszcze na to gotwowi.
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

5 lipca 2015, o 11:09

Sam mialem taki lek bardzo dlugo to nic dziwnego . Przedewszystkim nie czytaj o schizofreni teraz nie masz dystansu . W najwiekszych atakach paniki potrafilem sobie tak nakrecic ze czulem tak silna emocje jak by mnie ktos obserwowal . Oczywiscie zachowany przy tym pelen krytycyzm . Nawet teraz jak pisze tego postanjak sobie to przypomne to delikatnie sie nakrecam :DD. Pamietaj jedna bardzo wazna zasade . Chorob psychicznych takich jak schizofrenia nie diagnozuje sie po myslach tylko po zachowaniu . Glowa do gory i skoncz z czytaniem na te tematy nie potrzebne ci to teraz .
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
SukienkaKolorowa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 29 czerwca 2015, o 18:37

7 lipca 2015, o 20:33

Bardzo sie boje , że sobie wmówie. Jak chodzi wiatrak lub woda się leje to tak jak bym coś słyszała, ale nwm co boje sie ze moze mi się zaczynać schizofrenia :/
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

7 lipca 2015, o 20:40

Wmówić sobie można wszystko. Ale wmówienie nie jest równoznaczne z posiadaniem czegoś. Polecam zapoznanie się z materiałem, który opisuje to zagadnienie: strach-przed-schizofrenia-psychoza-wyja ... t4051.html.
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Taci
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: 21 lutego 2015, o 11:01

7 lipca 2015, o 20:42

Jestem ciekawa czy z natrętó samobójczych moga pojawić się typowe myśli samobójcze...
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

7 lipca 2015, o 20:46

Nie ma czegos takiego jak typowe mysli samobojcze, jak juz to sa CHĘCI!!!!!!! ;) I sobie to w koncu wbij do glowy :)

A wmowiona schizofrenia to nadal nerwica :)
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Taci
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: 21 lutego 2015, o 11:01

7 lipca 2015, o 20:47

A jeśli ktoś nie wiem czy chce to zrobić czy też nie chce? To c wtedy? To iluzja nerwicy i typowe wkrętki?
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

7 lipca 2015, o 20:49

To kiepski z niego samobojca ;)
I zazwyczaj jesli ma nerwice to oznacza ze za duzo o tym mysli i dochodzi do wniosku ze juz nie wie.
Przez 3 miesiace patrz na dwa kolory, zolty i zielony i rozkminiaj przez dwa miesiace ktory tak naprawde lubisz, i tez juz w ktoryms momencie nie bedziesz wiedziala.
Rozmawialismy juz o tym z 4 miesiace na czacie a ty nadal widze ten sam watek sobie ciagniesz. Nie szkoda ci na to czasu ? ;)
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

7 lipca 2015, o 20:52

Natręt ma to do siebie, że się go nie chce. Dużo ludzi pewnie opisałoby go jako myśl-intruza, stąd natręty powodują takie lęki, bo nie utożsamiamy się z nimi. Więc ta myśl o samobójstwie jest przerażająca, a nie kusząca, na prawdę nie można tego ze sobą pomylić. ;)
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Taci
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: 21 lutego 2015, o 11:01

7 lipca 2015, o 20:55

No masz rację. Oj ddd nie potrafie się od tego uwolnić non stop analizuje, czytam o myślach samobójczych, o samookaleczeniach porównuje to do moich myśli i już sama nie wiem co ja chce czy nie chce, Jestem owieczką zagubioną we mgle. Przeraża mnie fakt, że moge to zrobić w każdym momencie, jeden ruch i mnie nie ma, i ta myśl mnie przeraża, że te myśli mnie ciągną do tego aktu zrobienia tego...

-- 7 lipca 2015, o 19:55 --
Mam takie uczucie jakby przymusu tego zrobienia, tak jakby chęci, jest to mega dołujace, brakuje mi sił fizycznych do tego wszystkiego...
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

7 lipca 2015, o 21:09

Każdy może to zrobić- i mógł zawsze, tylko różnica jest w tym, że uświadomiłaś to sobie i teraz się tego boisz. Każdy kto ma 2 nogi i 2 ręce może robić rzeczy dobre i złe. Posiadanie mocy do zrobienia strasznych rzeczy nie znaczy jeszcze, że ma to coś wspólnego z rzeczywistym ich robieniem. I wytłumacz mi czemu czytasz o tym i się nakręcasz? Niezaburzona osoba by się mogła poczuć niefajnie, a co dopiero ktoś, kto ma głowę pełną lęków. Poczytaj sobie jak nie prowokować złego samopoczucia- unikanie-prowokatorow-zlego-samopoczucia-t4154.html.
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
SukienkaKolorowa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 29 czerwca 2015, o 18:37

7 lipca 2015, o 21:20

Aha czyli jak sie tak bede bala to nadal
Bede miala nerwice tak?
Bo ja sie yak boje tej schizofrenii cala w
Pocie jestem od zdenerwowania
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

7 lipca 2015, o 21:30

No generalnie nerwica jest w pewnym sensie synonimem lęku. I skoro się boisz, to przeczytaj artykuł, który Ci zalinkowałam, bo on został napisany specjalnie na takie okazje. ;)
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
ODPOWIEDZ