Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

uszanowanie!

Tutaj możesz się przedstawić, napisać coś o sobie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaciekMacku
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 4 października 2015, o 15:22

6 października 2015, o 22:26

Witam wszystkich użytkowników na tym forum na ,które nawiasem mówiąc natrafiłem całkowicie przypadkiem w poszukiwaniu kolejnych informacji , artykułów bądź przemyśleń na temat dręczącej mnie przypadłości. Od razu chciałbym jeszcze przeprosić ,że napisałem już post na forum bez wcześniejszego przywitania się w tym dziale.

Mam na imię Maciek( niech mój nick was nie zmyli ;>) , mam 22 lata i jestem studentem , i nie było by w tym nic nadzwyczajnego ( w sumie to nie ma nic ale piszę tak dla podkreślenia sytuacji ) gdybym nie cierpiał na nerwicę od trzech miesięcy ;) W sumie to nie jest moja pierwsza przyjaźń z nerwicą bo miałem okazję się z nią kolegować w wieku 16 lat przez około 4-5 miesięcy ale dokładnie nie pamiętam. Nie chce zrażać osób ,które czytając to że nerwica do mnie wróciła przestaną dalej czytać bo np. są w trakcie odburzania i pomyślą ,że po co im wychodzić z tego skoro to może wrócić chociaż każdy tutaj wie ,że pełne wyleczenie zapewnia lub gwarantuje brak nawrotów.

Pokrótce chciałbym opisać tutaj swoją historię w dużym skrócie. Zacznę od tego nieszczęsnego dnia gdy miałem 16 lat i "przyszła do mnie nie wiem skąd" nerwica , która dla mnie była czymś nie do ogarnięcia i wydawało mi się ,że zwariowałem czyli normalka , dodatkowo oczywiście guzy mózgu i bycie psychopatą . Nie wiedziałem co mi jest no więc paniczna rozpacz i szukanie pomocy wpierw w rozmowie z rodzicami , potem oczywiście psycholog. Jak już wspomniałem wyszedłem z tego po 4-5 miesiącach a może i nawet szybciej ale problem polegał na tym , że do momentu nawrotu nerwicy nie wiedziałem co to w ogóle jest i kto na to cierpi , jakie są objawy itp. Mając 16 lat po prostu "przeczekałem" nerwicę a pani psycholog , nie kierowała ani nigdy nie wspomniała nic o nerwicy ( lecz wcale jej o nic nie winię) , jej objawach itp. Do momentu nawrotu nerwicy nie wiedziałem o istnieniu takiego "czegoś" więc gdy znów poczułem te wszystkie objawy , natrętne myśli , ataki paniki to zwątpiłem i załamałem się. Z jednej strony myśl ,że kiedyś to miałem i wyszedłem napędza i daje siłę i wiarę na ponowne uzdrowienie , tym razem w pełnej świadomości swoich dolegliwości . Z drugiej strony na początku nawrotu odbierała nadzieję na całkowite wyzdrowienie kiedykolwiek .

Dziś mija 3 miesiąc od kiedy nerwica znów stała się moim przyjacielem , a sam o sobie mogę powiedzieć ,że jestem na etapie dni gorszych i lepszych ( może nawet z przewagą tych lepszych ) z coraz większą wiedzą na temat tej przypadłości i mojego życia .

Z racji , że jestem tu nowy to pozwólcie że poproszę was o pomoc we wskazaniu mi od czego mam tutaj zacząć ? :) Dodać mogę jeszcze ,że przeczytałem książki : "Pokonałem nerwicę"- G.Szaffer i "Kompletna samopomoc dla twoich nerwów" - dr C.Weeks . Przy czym ta pierwsza była przełomowa w powracaniu na właściwe tory mimo ,że nie jest żadnym arcydziełem literackim ani nie opisuje nerwicy z perspektywy prof.hab.dr nauk psychologicznych ; lecz ma w sobie to coś , tą prostotę i łatwość z jaką się ją pochłania daje naprawdę wielkiego kopa.
Ddamian
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 1 grudnia 2014, o 18:23

6 października 2015, o 22:39

Czesc :)
Te ksiazki dwie takze przeczytalem, sa dobre ale jesli chcesz miec cos jeszcze lepszego i pisane prostota a nawet zartobliwie zobacz sobie arty na forum.
Jest spis tresci caly spis-tresci-autorami-t4728.html
Ale proponuje ci czytnac sobie najpierw ta czesc historii jednego z adminow ktora nawet pozwolilem sobie wydzielic kiedys podsumowanie-wszystkich-wpisow-vica-o-l ... t5951.html
ale ogolnie powoli czytaj wszystko no i oczywiscie hicior to nagrania
odburzanie-wedlug-divovica.html
divovica nagrania sa obowiazkowe :) ja nerwicy nie pozwolilem sie rozwinac wiec nie mam za soba dlugiej histori ale wlasnie w tym mi pomogly te materialy. wiec mysle ze warto.

pozdrawiam
damian
sorki za brak polskich znakow
ODPOWIEDZ