Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Tranxene czy Atarax - który doraźnie

Tutaj wpisujemy nasze wrażenia i odczucia odnośnie leków jakie zostały nam przepisane przez lekarza.
Leki antydepresyjne, benzodiazepiny, neuroleptyki, (SSRI, SNRI) itp.
Opisujemy efekty działania danego leku oraz ewentualne objawy uboczne.
Możesz dopisać się do istniejącego tematu lub stworzyć swój własny.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JohnnyEDM
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 maja 2015, o 23:28

3 grudnia 2015, o 21:53

Dostałem 2 leki doraźnie żeby jest stosować na zmiane, który lepszy. Ale z tego co poczytałem to Tranxene to lek benzo to i może uzależaniać. Atarax jak wziąłem 1 tabletkę 10 mg to działanie było wręcz niezauważlne. Dropiero po 2 jak wziąłem poczułem po jakimś czasie mniejsze lęki, napięcie i poczułem ulgę, uspokojenie. Prosiłbym o radę speca? :P Narazie z tym paxtinem mam kosmos bo mam trochę tych ubocznych objawów( póki co wziałem dwie połówki bo od 2 dni biorę), dlatego po konsultacji z telefonicznej z psychiatra zmniejszam dawkę do 1/4 rano przez 3 dni :P
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

3 grudnia 2015, o 21:58

Niewątpliwie "lepszym" uspokajaczem jest tranxene bo to jest benzo a atarax to hydroksyzynka. Lepszym w sensie mocy uspokajającej tych substancji. Ale czy dany lek jest lepszy dla danej indywidualnej jednostki ludzkiej :D to trzeba po prostu sprawdzić.
Więc na drugi raz w wypadku lęku zazyj sobie atarax i zobacz jaki będzie efekt uspokajający.

Dodam ci od razu, ze to są leki nazwijmy to anty - lękowe i one nie musza likwidowac ci wszelkich objawów jakie tylko masz :)
Więc bierz je z głową jak czujesz się niespokojny, zalękniony itd to wtedy może i działanie będzie bardziej odczuwalne :)
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
JohnnyEDM
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 maja 2015, o 23:28

4 grudnia 2015, o 16:37

Po Paxtinie mam taki kosmos, że jak przed tym narzekałem na dd i lęki i zwiększenie napięcia w niektórych momentach tak przy braniu tego w momencie się nasiło wszystko + pojawiły się wiele ubocznych objawów leku. Tak jak mówisz anty-lękowe, to napięcie, poczucie zagrozenia i lęki zeszły w miarę po tych 2 tabletkach Ataraxu. Jutro jak coś się będzie znów działo po paxtimie to Tranxene wypróbuje. Brałem tego 1 tablętke 5 mg ale nie odczuwałem nic zbytnio. Psychiatra mówił żeby brać w takim razie 2 albo Ataroxu(2x10mg) lub dwie Tranxene (2*5mg).

-- 4 grudnia 2015, o 17:37 --
Wziąłem jakąś godzinę temu ponad 2 tabletki tranxene 2x5mb i coś średnio działa.. Po Ataraxie lepiej było jak wziałem :P . Może to dlatego, że tranxene wziąłem pierwszy raz 2 tabletki co?
ODPOWIEDZ