Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Tarczyca a nerwica

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ODPOWIEDZ
Łukasz85
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 25 marca 2012, o 11:09

25 marca 2012, o 16:25

Witam
Czy są na tym forum jakieś osoby któe zmagają się z chorobami tarczycy(nieodczynność,nadczynność,hashimoto)?Lecze się na niedoczynność od miesiąca(mylnie na początku zinterpretowaną przez mnie jako depresje) i chciałbym porozmawiać z kimś kto też w tym "siedzi".

pozdrawiam
Awatar użytkownika
oroczimaru
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 marca 2012, o 12:00

12 kwietnia 2012, o 17:48

A jakie robiłeś badania? Bo ja miałem na TSH, niby nic nie wyszło, ale myślę, żeby dokładniej to przebadać, albo pójść do specjalisty. Moja mama cierpi na to i mam dość dużo genetycznie po niej, więc całkiem możliwe, że coś mogę z tarczycą mieć, bo często jakieś objawy dziwne były, a badania już dwa razy w życiu robiem.
Wszyscy są psychiczni, tylko nie wszyscy mają diagnozę.
Łukasz85
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 25 marca 2012, o 11:09

13 kwietnia 2012, o 14:24

Ja robiłem tylko badanie TSH i usg tarczycy. Miałem na tyle wysoki wynik TSH że na razie lekarka wdrożyła leczenie tylko na podstawie tego jednego badania. Za kilka dni będę robił badania FT4,FT3 i antyTPO. Jeśli chcesz mieć rozeznanie co do stanu swojej tarczycy powineneś zrobić te 4 badania. Miałem robione badanie TSH 2 lata temu i miałem wynik 2,5 przy normie do 4. Po 2 latach coś mnie tknęło i znowu zrobiłem to badanie i wyszło TSH=38. Dobił moją tarczyce jeden lek antydepresyjny przy którym powinienem mieć robione badanie tarczycy co miesiąc ale żaden lekarz psychiatra mi o tym nie powiedział :(
dagis
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2012, o 20:25

8 listopada 2012, o 20:53

Ja mialam usunieta tarczyce szesc lat temu w zwiazku z horoba hashimoto i guzkami. Niby zazywam sztuczne hormony i robie baania co pol roku, ktore wychodza w normie, ale moj stan psychiczny pogorszyl sie. Depresja, zaburzenia lekowe i natrectwa towarzyszyly mi od zawsze ale byly do opanowania. Teraz konieczna jest terapia i farmakologia. A moze jestem dorosleksza i widze wiecej problemow?
ODPOWIEDZ