Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Specyficzne natręctwa

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
khaleesi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 16 października 2013, o 21:03

16 marca 2015, o 15:40

Tak czytam forum i nie zauważyłam podobnego tematu.
chodzi o przyglądanie się rysom, zabrudzeniom i utożsamianiu tego z natręctwami. Mieliście takie coś?
http://www.pic4ever.com/images/shrk.gif 'smuteq obsessive-compulsive disorder F42.0/personalitas anxifera, 'why 'niemoge
...Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)
-Jeżeli nerwica ma polegać na tym, że człowiek pragnie dwóch, zupełnie sprzecznych ze sobą rzeczy naraz, to, owszem, w takim razie jestem wariatką! Wiem, że przez całe życie będę się miotała pomiędzy różnymi , wykluczającymi się nawzajem pragnieniami!
marta78
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 218
Rejestracja: 27 lipca 2014, o 07:13

16 marca 2015, o 16:06

Mhy.... u mnie coś jest podobnego. Jeśli widzę na terakocie jakąś rysę, plamę to czyszcze to ;) , mogę btak robić przez czas dopóki , nie wyczyszcze tego. ;)
Awatar użytkownika
khaleesi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 16 października 2013, o 21:03

16 marca 2015, o 18:27

Ale utożsamiasz to z natręctwami które miałas wczesniej i że jak to dotkniesz to przypominasz sobie dane natręctwo?
http://www.pic4ever.com/images/shrk.gif 'smuteq obsessive-compulsive disorder F42.0/personalitas anxifera, 'why 'niemoge
...Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)
-Jeżeli nerwica ma polegać na tym, że człowiek pragnie dwóch, zupełnie sprzecznych ze sobą rzeczy naraz, to, owszem, w takim razie jestem wariatką! Wiem, że przez całe życie będę się miotała pomiędzy różnymi , wykluczającymi się nawzajem pragnieniami!
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

16 marca 2015, o 22:37

W sumie to tak czytam i myślę... Jeśli szukasz kogoś, kto ma tak samo, żeby poczuć , że nie jesteś sama to ok, ale jeśli szukasz porady jak się tego wyzbyć, to tak samo jak każdego natręta, a jesli chcesz spytać czy to normalne w nerwicy, to w nerwicy istnieją tak kreatywne natręty, że głowa mała. ;)
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Awatar użytkownika
niepojęta
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 22:28

15 kwietnia 2015, o 21:31

Miałam założyć nowy wątek ale myślę,że tu mogę napisać.

Jeden z moich objawów, którego nie mogę się pozbyć-DRAPANIE SKÓRY GŁOWY, TWARZY..Obgryzania paznokci do krwi, i inne udało mi się w miarę pokonać..jednak to od bardzo długiego czasu mi utrudnia życie, czasem nawet kilka razy w ciągu dnia drapię się po twarzy z uporem maniaka, tak samo ze skórą głowy, pojawiają się strupki, to je rozdrapuje ponownie, i tak cały czas, moja skóra głowy jak i twarzy jest czasem w strasznym stanie, nie mogę się tego oduczyć...Czasem zdarza się że już nie mam czego drapać bo mnie pieczę skóra, to drapię wszystko inne-ramiona, plecy, brzuch.. wiem,że to na pewno na tle nerwowym, ale odwracanie uwagii, postanowienia,że już tego nie zrobię ponownie nie działają, bo później odruchowo to robię.. to już NAWYK. Jak mogę się tego pozbyć raz na zawsze? :(

-- 15 kwietnia 2015, o 20:31 --
Odpowie ktoś? :(
"Zostaw przeszłość za sobą, a uwolnisz umysł"
"Nie bój się bać, to przecież ludzka rzecz. Odwagą jest spojrzeć lękowi prosto w oczy"
"Nie wypieraj myśli. Myśli są przelotne, a wypieranie ich powoduje frustrację. Akceptacja, dystans, najtrudniejsza sztuka w drodze do sukcesu"
"Chwyć byka za roki zanim on zdąży chwycić Ciebie"
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
"Wszystko zależy od nastawienia. Każda sytuacja może wyglądać strasznie, jeśli żyję się w lęku"
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

15 kwietnia 2015, o 21:34

No co tu duzo mówić, stwórz sobie jakiś bodziec, który ci będzie pomagał aby tego nie robić. Jakąs kartke w widocznym miejscu a przede wszystkim wyobraź sobie, że takie działania sprawią, ze będziesz miała twarz cała w strupach i sobie przypominaj to z automatu jak tylko nawykowo chcesz to robić.
Po prostu musisz się wyćwiczyć w odwróceniu tego, co tu się oszukiwać :D
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
niepojęta
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 22:28

15 kwietnia 2015, o 22:45

Ech..staram się.. dzięki za odpowiedź
"Zostaw przeszłość za sobą, a uwolnisz umysł"
"Nie bój się bać, to przecież ludzka rzecz. Odwagą jest spojrzeć lękowi prosto w oczy"
"Nie wypieraj myśli. Myśli są przelotne, a wypieranie ich powoduje frustrację. Akceptacja, dystans, najtrudniejsza sztuka w drodze do sukcesu"
"Chwyć byka za roki zanim on zdąży chwycić Ciebie"
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
"Wszystko zależy od nastawienia. Każda sytuacja może wyglądać strasznie, jeśli żyję się w lęku"
ODPOWIEDZ