Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

DD w schizofreni i nerwicy.

Forum dotyczące derealizacji i depersonalizacji.
Dzielimy się tutaj naszymi historiami, objawami, wątpliwościami oraz wszystkim co nas dręczy mając derealizację.
Dopisz się do istniejącego tematu lub po prostu jeśli chcesz stwórz nowy własny wątek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaplątana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 października 2012, o 10:09

7 czerwca 2020, o 11:17

Hej.
Czy jest ktoś kto mógłby mi wytłumaczyć czym różni się DD w schizofreni i nerwicy? Znalazłam kiedyś na forum informacje, że niczym jednak ostatnio na internecie natknęłam się na artykuł w którym było napisane, że DD w schizofreni jest o wiele większe. Jaka jest prawda?
"Albo lęk albo wszystko nie ma nic po środku."
"Statki w porcie są bezpieczne, ale stanie w porcie nie jest ich przeznaczeniem."
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

7 czerwca 2020, o 11:21

Niczym się nie różni, bo to jest mechanizm obronny który może wystąpić u każdego człowieka nawet w stresie. Schizofrenia jednak bardzo mocno się różni od nerwicy.
W tym dziale jest-derealizacja-depersonalizacja-jak-wyleczy.html masz wpisy o dd które chyba pominęłaś bo te wpisy znam dość dobrze i tam odpowiedź na Twoje pytanie jest w prawie każdym.
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Awatar użytkownika
Zaplątana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 października 2012, o 10:09

7 czerwca 2020, o 11:29

Nawet na Wikipedi piszą :
"Wyróżnia się również derealizację występującą w schizofrenii, jednak w tym wypadku postrzeganie świata przez chorego jest o wiele bardziej zmienione niż ma to miejsce przy derealizacji występującej podczas zaburzeń nerwicowych."
"Albo lęk albo wszystko nie ma nic po środku."
"Statki w porcie są bezpieczne, ale stanie w porcie nie jest ich przeznaczeniem."
Awatar użytkownika
lubieplacki13
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 495
Rejestracja: 14 listopada 2019, o 21:50

7 czerwca 2020, o 12:45

Zapewne różnica jest taka, że derealizacja w schizofrenii ma charakter psychotyczny. Tak jak właśnie w nerwicy jest mechanizmem obronnym, to nie zdziwiłbym się, gdyby w schizofrenii była efektem psychozy. Ale to tylko moje domysły. Bo przecież dla osób autystycznych, z aspergerem postrzeganie świata w depersonalizacji jest inne niż u osoby z nerwicą. Po za tym nie ma napisane na wikipedii, że ta derealizacja jest jakaś inna, tylko, że inaczej się postrzega świat.
/przerwa od forum
Awatar użytkownika
Zaplątana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 października 2012, o 10:09

7 czerwca 2020, o 13:37

Jestem właśnie ciekawa jak wygląda to postrzeganie świata w schizofreni.
"Albo lęk albo wszystko nie ma nic po środku."
"Statki w porcie są bezpieczne, ale stanie w porcie nie jest ich przeznaczeniem."
izka
Hardcorowy "Ryzykant" Forum
Posty: 190
Rejestracja: 15 września 2018, o 16:51

7 czerwca 2020, o 13:45

Zaplątana pisze:
7 czerwca 2020, o 13:37
Jestem właśnie ciekawa jak wygląda to postrzeganie świata w schizofreni.
A powiedz mi po co Ci ta ciekawość? :D
Żebyś później stwierdziła że masz takie samo , więc napewno masz schizofrenie?
Ja mam ciocie, która ma schizofrenie i nie wiem czy dd miała bo w sumie z nią to się ciężko rozmawia, ale myślę że nie ma różnicy, to tak jak w nerwicy jeden ma większe bo się ciągle tego boi i nakręca, a drugi słabsze, nie ma co tego rozkminiac.
Życiowe wyzwania nie powinny Cię paraliżować. Powinny pomóc Ci odkryć, kim naprawdę jesteś.  
Awatar użytkownika
Zaplątana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 października 2012, o 10:09

7 czerwca 2020, o 14:26

izka pisze:
7 czerwca 2020, o 13:45
Zaplątana pisze:
7 czerwca 2020, o 13:37
Jestem właśnie ciekawa jak wygląda to postrzeganie świata w schizofreni.
A powiedz mi po co Ci ta ciekawość? :D
Żebyś później stwierdziła że masz takie samo , więc napewno masz schizofrenie?
Ja mam ciocie, która ma schizofrenie i nie wiem czy dd miała bo w sumie z nią to się ciężko rozmawia, ale myślę że nie ma różnicy, to tak jak w nerwicy jeden ma większe bo się ciągle tego boi i nakręca, a drugi słabsze, nie ma co tego rozkminiac.
Tak, właśnie stąd moja ciekawość.
"Albo lęk albo wszystko nie ma nic po środku."
"Statki w porcie są bezpieczne, ale stanie w porcie nie jest ich przeznaczeniem."
izka
Hardcorowy "Ryzykant" Forum
Posty: 190
Rejestracja: 15 września 2018, o 16:51

7 czerwca 2020, o 14:32

Zaplątana pisze:
7 czerwca 2020, o 14:26
izka pisze:
7 czerwca 2020, o 13:45
Zaplątana pisze:
7 czerwca 2020, o 13:37
Jestem właśnie ciekawa jak wygląda to postrzeganie świata w schizofreni.
A powiedz mi po co Ci ta ciekawość? :D
Żebyś później stwierdziła że masz takie samo , więc napewno masz schizofrenie?
Ja mam ciocie, która ma schizofrenie i nie wiem czy dd miała bo w sumie z nią to się ciężko rozmawia, ale myślę że nie ma różnicy, to tak jak w nerwicy jeden ma większe bo się ciągle tego boi i nakręca, a drugi słabsze, nie ma co tego rozkminiac.
Tak, właśnie stąd moja ciekawość.
Nie wmawiaj sobie czegoś czego nie masz :p uwierz mi naprawdę osoby że schizofrenia zachowują się specyficznie.
Życiowe wyzwania nie powinny Cię paraliżować. Powinny pomóc Ci odkryć, kim naprawdę jesteś.  
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

7 czerwca 2020, o 15:00

Zaplątana pisze:
7 czerwca 2020, o 11:29
Nawet na Wikipedi piszą :
"Wyróżnia się również derealizację występującą w schizofrenii, jednak w tym wypadku postrzeganie świata przez chorego jest o wiele bardziej zmienione niż ma to miejsce przy derealizacji występującej podczas zaburzeń nerwicowych."
W sumie jak jesteś tak ciekawa bardzo to zażyj sobie przez 4 najbliższe dni podwójna dawkę lsd i jakiś mefedron, i będziesz miała jasność i praktykę tak na 80 procent. :D

Wikipedia o dd to akurat mało pisze i nie jest to zbytnio informujące o tych stanach.
Zaburzony będzie tak jak Ty postrzegał dd jako pewnie schizofrenie, a schizofrenik że to pewnie rosyjska mgła.
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Awatar użytkownika
marianna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2070
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, o 23:47

7 czerwca 2020, o 19:04

Zaplątana pisze:
7 czerwca 2020, o 11:17
Hej.
Czy jest ktoś kto mógłby mi wytłumaczyć czym różni się DD w schizofreni i nerwicy?
Tym że w shizie masz kontakt z Jezusem przez telewizor
i nie analizujesz czy to choroba psych, masz przekonanie co do omamów.
A w nerwicy jestes ciagle w stanie kontroli i analizować zupełnie świadomie.
*** JEŚLI KTOŚ MI ODPOWIADA TO "CYTUJCIE" BO JA POTEM GUBIĘ WĄTKI ***

http://www.zaburzeni.pl/25-etapow-trwania-nerwicy-wg-kamienia-t4347.html
http://www.zaburzeni.pl/spis-tresci-autorami-t4728.html
STRACH PRZED UTRATĄ KONTROLI ITD:
http://www.zaburzeni.pl/strach-przed-smiercia-szalenstwem-i-utrata-kontroli-t427.html
VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=8KrCjT6b1VI&feature=youtu.be
SPIS MYSLI NATRETNYCH/LEKOWYCH:
http://www.zaburzeni.pl/zbior-naszych-natretnych-mysli-i-obrazow-myslowych-t4038.html
SPIS OBJAWOW SOMETYCZNYCH/LEKOWYCH:
http://www.zaburzeni.pl/nerwica-objawy-mala-encyklopedia-naszych-objawow-wpisz-sie-t3492.html
ODPOWIEDZ