Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Nowa na forum i niestety nieco zagubiona. Mialby ktos chwilkę by odpowiedziec na parę pytań?

Tutaj możesz się przedstawić, napisać coś o sobie.
ODPOWIEDZ
Alex Rose
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2019, o 12:37

30 listopada 2019, o 23:21

Witam serdecznie wszystkich :) Jestem Ola, ale większość osób zwraca się do mnie Alex.
Z góry dziękuję za empatie i zainteresowanie z Państwa strony losem zagubionej, nowej forumowiczki :)

Dzisiaj po raz pierwszy zalogowałam się na forum. Mam takie poczucie, że to odpowiednie miejsce dla mnie... Moja historia planuje się oczywiście podzielić, ale na tą chwilę chyba jest na to za wcześnie. Czuję się jakoś zablokowana, oniesmielona, ale liczę że to samoistnie minie. :) na razie podzielę się swoimi wrażeniami. Mianowicie nawet po pobieznym przeglądnięcia działów widać, że jest tu mnóstwo wartosciowej wiedzy... właściwie na wyciągnięcie ręki...Spędziłam tu już dłuższą chwilę i naprawdę podziwiam ogromne zaangażowanie społeczności przebywającej na tym forum i nie mogę się nadziwić, że wcześniej nie wiedziałam o istnieniu tak pożytecznej strony.

Mój problem polega na tym, że jestem równocześnie coraz bardziej przerażona ilością wątków, działów, nie wiem od czego zacząć... Nie mogę się tu odnaleźć, a bardzo bym chciała się choć trochę zadomowic. Mam nadzieję że to nie tylko ja jestem takim nieogarem :(

Będę wdzięczna za każdą radę i pomoc. Moze jakieś odnośniki do szczególnie cennych treści znajdujących się na forum? Sama nie wiem o co prosić by się wdrożyć w to forumowe życie - jestem więc otwarta na propozycje. Dobrym duszom z góry dziękuję i mam nadzieję że uda mi się w przyszłości odwdzieczyc za wszelkie dobro :)

Jeszcze też na koniec spytam czy jest tutaj taka możliwość by wyświetlic zbiór najnowszych wpisów użytkowników? Bo chciałabym być jakoś w miare na bieżąco z tym co się na stronie aktualnie dzieje..

Pozdrawiam,
Alex.
Nowa na forum i niestety nieco zagubiona. Jeśli miałby ktoś jeszcze ochotę wesprzeć mnie na starcie i udzielic jakieś cennej rady zapraszam serdecznie do mojego wątku - >nowa-forum-niestety-nieco-zagubiona-mia ... 14934.html
Alex Rose
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2019, o 12:37

30 listopada 2019, o 23:33

A i w ogóle jeszcze jedno pytanie. jak to tutaj jest z nowymi osobami? Większość się wdraża czy jednak mało kto? Z tego co się zorientowałam to forum funkcjonuje od dawna. na pewno więc są już tu zgrabne grupki i pewnie trzeba się natrudzic by zostać przez doświadczonych forumowiczów zaakceptowanym..?
Nowa na forum i niestety nieco zagubiona. Jeśli miałby ktoś jeszcze ochotę wesprzeć mnie na starcie i udzielic jakieś cennej rady zapraszam serdecznie do mojego wątku - >nowa-forum-niestety-nieco-zagubiona-mia ... 14934.html
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

30 listopada 2019, o 23:37

Witaj na forum, tu masz link do najnowszych postów search.php?search_id=active_topics
A co do materiałów to masz cały dział o tym: materia-zaburzenia-kowe-nerwica-depresja-rozwoj.html i nagrania uporz-dkowane-nagrania-kana-youtube.html
Najlepiej napisz jaki masz problem ogólnie :)
Na forum akceptacji nie brakowało nigdy, no chyba,z żektoś się o to wybitnie stara.
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Awatar użytkownika
cagan
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 21 czerwca 2019, o 22:02

30 listopada 2019, o 23:42

Czesc,
Poczuj, sie dobre miejsce, by moc dac ujscie swoim myslom, emocjom i poczuc sie zrozumiana.
Alex Rose
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2019, o 12:37

30 listopada 2019, o 23:56

O jak szybko ktoś zareagował bardzo mi miło...:) Nie spodziewałam się. Zwłaszcza dziękuję ddd za podsunięcie pomysłów gdzie się udać w pierwszej kolejności na pewno nie omieszkam zajrzeć we wskazane miejsca. Jestem ogromnie wdzięczna. Jeśli by ktoś jeszcze miał jakieś wskazówki chętnie się z nimi zapoznam :)

Z tematów które najbardziej by mnie interesowały to nerwica lekowa, napady paniki, depresja, ale jestem otwarta też na inne rzeczy... Natomiast wiem że muszę w pierwszej kolejności skupić się na tym co niszczy mi życie od dłuższego czasu... myślę że jak poczuje się odrobinę pewniej i trochę ochlone po traumatycznym przeżyciu jakiego ostatnio doswiadczylam to to obszerniej opisze :(
Nowa na forum i niestety nieco zagubiona. Jeśli miałby ktoś jeszcze ochotę wesprzeć mnie na starcie i udzielic jakieś cennej rady zapraszam serdecznie do mojego wątku - >nowa-forum-niestety-nieco-zagubiona-mia ... 14934.html
Awatar użytkownika
cagan
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 21 czerwca 2019, o 22:02

1 grudnia 2019, o 00:04

Skupiajac sie na tym, co cie niszczy moze nie byc wlasciwe, skupiaj sie na tym co cie wyzwala min codziennosc . Ja podziele sie, swoim doswiadczeniem.. im wiecej nadaje wartosci rzeczom i zachowaniom nerwicowym wpadam w bledne kolo nerwicowe. Trudno jest nie myslec i uwage przekierowac na inne otoczenie myslowe, wiem ze praca i pelna akceptacja tego co mam i co dzieje sie w mojej glowie pozwala amniejszyc napiecie. Polecam filmy divovic// naprawde Victor i Hevad znaja sie na tym najlepiej, to dziala..
Alex Rose
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2019, o 12:37

1 grudnia 2019, o 00:29

cagan pisze:
1 grudnia 2019, o 00:04
Skupiajac sie na tym, co cie niszczy moze nie byc wlasciwe, skupiaj sie na tym co cie wyzwala min codziennosc . Ja podziele sie, swoim doswiadczeniem.. im wiecej nadaje wartosci rzeczom i zachowaniom nerwicowym wpadam w bledne kolo nerwicowe. Trudno jest nie myslec i uwage przekierowac na inne otoczenie myslowe, wiem ze praca i pelna akceptacja tego co mam i co dzieje sie w mojej glowie pozwala amniejszyc napiecie. Polecam filmy divovic// naprawde Victor i Hevad znaja sie na tym najlepiej, to dziala..
Bardzo dziękuje również Tobie cagan za wręcz natychmiastowy odzew :) Gdy ktoś bezinteresownie dzieli się swoim doświadczeniem to naprawdę przywraca wiarę w ludzi i rozpala plomyk nadziei na lepsze jutro :)

A długo ci zajęło wycwiczenie takiej umiejętności by skupiać cala uwagę na czym innym? Byłaś w stanie wypracować to sama czy z pomocą terapeuty, innych osób?

Ja zdaje sobie sprawę że trzeba jakoś życ i czasem mam tak że w pracy czuję się odrobinę lepiej gdy nie mam tyle czasu na różne rozmyslenia ale ostatnio nawet w pracy miałam ostre załamania :( stwierdziłam że sobie z tym nie poradzę sama i po bardzo długim biciu się z myślami zapisałam sie na terapię poznawczo behawioralna. natomiast mój stan jest bardzo zly. Był taki na początku terapii i wcześniej a teraz przez traume której doświadczyłam był wręcz tragiczny. nie wiem czy bez leków się obejdzie a bardzo nie chce ich brać.. Już z kilku stron mi je wciskają w sensie te antydepresanty. Tak samo nie chce iść na obserwacje do szpitala co moja terapeutka tprzerażona moim złym stanem tez nie tak dawno sugerowała. Aktualnie trochę się ustabilizowalo ale boję się że najgorsze wróci bo to wszystko bardzo świeże
Nowa na forum i niestety nieco zagubiona. Jeśli miałby ktoś jeszcze ochotę wesprzeć mnie na starcie i udzielic jakieś cennej rady zapraszam serdecznie do mojego wątku - >nowa-forum-niestety-nieco-zagubiona-mia ... 14934.html
Alex Rose
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2019, o 12:37

1 grudnia 2019, o 00:34

Victor i Hevad to rozumiem tutaj tzw kultowe postacie - wszędzie natrafiam na jakieś info o nich. Widziałam dwa ich filmy na yt ale też wiem że jak się coś wybierze ze środka to może być trudno przyswoić wiedzę. Pewnie trzeba by było od początku wszystko przejrzeć a tego jest bardzo dużo. Masz może jakieś ulubione filmy ich autorstwa to obejrzę w pierwszej kolejności.. Od czegoś trzeba zaczac
Nowa na forum i niestety nieco zagubiona. Jeśli miałby ktoś jeszcze ochotę wesprzeć mnie na starcie i udzielic jakieś cennej rady zapraszam serdecznie do mojego wątku - >nowa-forum-niestety-nieco-zagubiona-mia ... 14934.html
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

1 grudnia 2019, o 01:57

Alex Rose pisze:
1 grudnia 2019, o 00:34
Victor i Hevad to rozumiem tutaj tzw kultowe postacie - wszędzie natrafiam na jakieś info o nich. Widziałam dwa ich filmy na yt ale też wiem że jak się coś wybierze ze środka to może być trudno przyswoić wiedzę. Pewnie trzeba by było od początku wszystko przejrzeć a tego jest bardzo dużo. Masz może jakieś ulubione filmy ich autorstwa to obejrzę w pierwszej kolejności.. Od czegoś trzeba zaczac
Ja znam głównie nagrania obydwu chłopaków czyli tzw Divovic odburzanie-wed-divovica.html i polecam po kolei przez te nagrania przebrnąć. Są kluczowe i najważniejsze, masz je ponumerowane, 2 sezony.
Z wpisówy forumowych to najbardziej utożsamiam się z wpisami Victora i je znam najlepiej dlatego je polecę jako pierwsze - victor.html
Tu masz też dział z wpisami o myślach - natr-tne-kowe.html
Następnie inne wpisy administratorów czyli divina i ciasteczko divin.html ciasteczko.html
W takiej kolejności to polecam
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Alex Rose
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2019, o 12:37

1 grudnia 2019, o 10:31

ddd pisze:
1 grudnia 2019, o 01:57
Alex Rose pisze:
1 grudnia 2019, o 00:34
Victor i Hevad to rozumiem tutaj tzw kultowe postacie - wszędzie natrafiam na jakieś info o nich. Widziałam dwa ich filmy na yt ale też wiem że jak się coś wybierze ze środka to może być trudno przyswoić wiedzę. Pewnie trzeba by było od początku wszystko przejrzeć a tego jest bardzo dużo. Masz może jakieś ulubione filmy ich autorstwa to obejrzę w pierwszej kolejności.. Od czegoś trzeba zaczac
Ja znam głównie nagrania obydwu chłopaków czyli tzw Divovic odburzanie-wed-divovica.html i polecam po kolei przez te nagrania przebrnąć. Są kluczowe i najważniejsze, masz je ponumerowane, 2 sezony.
Z wpisówy forumowych to najbardziej utożsamiam się z wpisami Victora i je znam najlepiej dlatego je polecę jako pierwsze - victor.html
Tu masz też dział z wpisami o myślach - natr-tne-kowe.html
Następnie inne wpisy administratorów czyli divina i ciasteczko divin.html ciasteczko.html
W takiej kolejności to polecam
Dziękuję jeszcze raz ddd, dzięki Tobie jestem już zdecydowanie mniej zagubiona :friend: Bardzo mi miło, że ktoś się mną zainteresował na tzw starcie :D Na pewno skorzystam z rad, zacznę pewnie od tych filmow. Tyle czasu czasem poświęcam na yt, pora zaczac korzystać świadomie z tej oto platformy. Zdaje sobie sprawę z tego że takie "odburzanie" gdy się zaniedbywalo psychiczne kwestie latami nie będzie łatwe ale jest ta nadzieja, że mi się dzięki tym wszystkim zawartym tu i na yt tresciom jakoś poprawi. :))
Nowa na forum i niestety nieco zagubiona. Jeśli miałby ktoś jeszcze ochotę wesprzeć mnie na starcie i udzielic jakieś cennej rady zapraszam serdecznie do mojego wątku - >nowa-forum-niestety-nieco-zagubiona-mia ... 14934.html
ODPOWIEDZ