Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Interpunkcja, a własciwie jej brak

Pogaduchy, w dwóch słowach - DOWOLNY TEMAT:)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

13 października 2015, o 21:53

Nie żebym się czepiał (sam jestem ortograficzny jełop), ale na tym forum to jakaś plaga, nie wiem o co chodzi, ale styl pisania sporej części zaburzonych to jakiś dramat, tym bardziej kiedy ktoś próbuje opisać swoje jazdy, często bardzo skomplikowane w przekazie, ogarnąć to bez przecinków i kropek jest naprawę ciężko.

Zawsze tak mieliście ,czy to pod wpływem zaburzenia się dzieje ?
martynka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 10 marca 2014, o 22:12

13 października 2015, o 22:54

Hehe fajny temat na rozluźnienie majtów :)
Awatar użytkownika
marianna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2070
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, o 23:47

13 października 2015, o 23:03

A ja np. zauważyłam że mam manię wciskania entera po każdym zdaniu.
O tak.
Aby każde zdanie miało swoją linijkę;)
Wtedy wydaje mi się że jakoś tak ładnie jest:)
*** JEŚLI KTOŚ MI ODPOWIADA TO "CYTUJCIE" BO JA POTEM GUBIĘ WĄTKI ***

http://www.zaburzeni.pl/25-etapow-trwania-nerwicy-wg-kamienia-t4347.html
http://www.zaburzeni.pl/spis-tresci-autorami-t4728.html
STRACH PRZED UTRATĄ KONTROLI ITD:
http://www.zaburzeni.pl/strach-przed-smiercia-szalenstwem-i-utrata-kontroli-t427.html
VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=8KrCjT6b1VI&feature=youtu.be
SPIS MYSLI NATRETNYCH/LEKOWYCH:
http://www.zaburzeni.pl/zbior-naszych-natretnych-mysli-i-obrazow-myslowych-t4038.html
SPIS OBJAWOW SOMETYCZNYCH/LEKOWYCH:
http://www.zaburzeni.pl/nerwica-objawy-mala-encyklopedia-naszych-objawow-wpisz-sie-t3492.html
Awatar użytkownika
kadaweryna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 6 października 2015, o 13:41

14 października 2015, o 01:09

Haha ja piszę z telefonu i często mi uciekają litery no i tekst się zamienia w taki strumień świadomości, gubią się podmioty imiesłowy nie mówiąc o przecinkach - przyznam, że to przyjemne przyzwalam na to sobie bo z wykształcenia jestem korektorką/redaktorką haha :)

-- 14 października 2015, o 01:09 --
Ale sama zwróciłam uwagę na to w postach Victora który mógłby popracować nad swoimi nosówkami w celowniku - czasami jest różnica między "Robię to myślom" i "Robię to myślą" haha uwaga na ortografię bo jak zaburzeni źle zrozumieją instrukcję odburzania ti co będzie? Wszyscy będziemy krzywo odburzeni :(
Awatar użytkownika
Jerry
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 835
Rejestracja: 14 stycznia 2015, o 17:12

14 października 2015, o 02:01

zdravko pisze:Nie żebym się czepiał (sam jestem ortograficzny jełop), ale na tym forum to jakaś plaga, nie wiem o co chodzi, ale styl pisania sporej części zaburzonych to jakiś dramat, tym bardziej kiedy ktoś próbuje opisać swoje jazdy, często bardzo skomplikowane w przekazie, ogarnąć to bez przecinków i kropek jest naprawę ciężko.

Zawsze tak mieliście ,czy to pod wpływem zaburzenia się dzieje ?
Myślę, że to forum nie różni się pod tym względem od innych forów, nie będących forami miłośników języka i literatury. Być może dobrze byłoby, gdyby niektóre posty były poprawiane, np. przez admina czy jakiegoś funkcjonariusza ds. jasności przekazu (po kontakcie z autorem) bo czasem faktycznie ciężko zrozumieć o co chodziło piszącemu.. :)

Sam nie lubię dużych liter i zmuszan się trochę do ich używania. : )
Nowa dostawa kozich racic z hodowli ekologicznej na Podkarpaciu. Kilogram świeżych, całych - 19 zł/kg. Kilogram świeżych, drobno mielonych - 23 zł/kg.
Pamiętajcie, że najlepsze na nerwice są z koziołka racice!
Moczymy je 2 dni w wodzie lub mleku, mieszamy z miodem i cytryną, a następnie pałaszujemy (1-2 kilogramy dziennie). Nerwica przechodzi po tygodniu, depresja po dwóch.
Zapraszam do składania zamówień.
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

14 października 2015, o 09:42

Ooo o mnie temat :DD .
To sie wytlumacze , pisze z telefonu nie mam polskich znakow , duzo pracuje i czesto uzywam telefonu pod mala presja bo nie ladnie wyglada zawiecha nad telefonem w oczach pracodawcy , z kartkowek zawsze mialem pale , ale nadrabialem i nymi rzeczami dlatego nie przeszkadzaja mi bledy ort. Int. i wogole . Aha co do tresci tez czesto sie gubie bo mam bardzo maly ekranik i jak pisze dluzszego posta to poprostu czasem gubie poczatek .

Aleluja mam to gdzies , jezeli to komus przeszkadza przepraszam z gory ale nie czuje potrzeby zmiany tego i dostosowania sie .

BANA MU :DD
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

14 października 2015, o 10:16

Kompletnie nie chodzi mi o literówki,czy błędy ortograficzne, tylko przecinki i kropki by się przydały,
swoją drogą czy ci którzy ich nie używają nie maja problemu ze zrozumieniem tekstu który kompletnie ich nie zawiera ?
Awatar użytkownika
Jerry
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 835
Rejestracja: 14 stycznia 2015, o 17:12

14 października 2015, o 14:05

Popracuj nad interpunkcją bo w powyższym poście jest niepoprawna.. :DD
Nowa dostawa kozich racic z hodowli ekologicznej na Podkarpaciu. Kilogram świeżych, całych - 19 zł/kg. Kilogram świeżych, drobno mielonych - 23 zł/kg.
Pamiętajcie, że najlepsze na nerwice są z koziołka racice!
Moczymy je 2 dni w wodzie lub mleku, mieszamy z miodem i cytryną, a następnie pałaszujemy (1-2 kilogramy dziennie). Nerwica przechodzi po tygodniu, depresja po dwóch.
Zapraszam do składania zamówień.
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

14 października 2015, o 14:42

Cały czas próbuje żeby było przejrzyście w miarę ;)
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

15 października 2015, o 12:21

Ja w sumie także często piszę bez polskich znaków, stylistycznie też różnie bywa. Generalnie myślę sobie, że może zrobię taki mały komunikat na początek, aby osoby piszące przede wszystkim robiły
ENTERY
:)

Bo najgorzej się chyba czyta dłuższe treści w jednym ciągu a także straszne byki ortograficzne typu - "ktury" ale tych nie ma jakoś za dużo na szczęście.
Reszta mnie nie przeszkadza, bo w sumie byłbym wtedy hipokrytą :D
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

15 października 2015, o 14:23

Ze znakami to miałem przez pierwsze parę lat pisania na forach, pisałem kompletnie bez, zupełnie nie przeszkadzało mi to,nie przeszkadzało czytanie takich postów, o dziwo teraz, jak już używam i jest to w ogóle bardziej popularnie (przyjęte) czytanie bezznakowych jakoś nie idzie tak płynnie jak kiedyś, kiedyś myślałem, ze to nie ma kompletnie znaczenia czy są znaki, czy nie ma, przecież kolejność litera nie jest tak naprawdę ważna i tak człowiek czytaj wzrokowo, coś na ten temat http://www.crazynauka.pl/tekst-z-poprze ... -literami/ i ze znakami myślałem, że jest podobnie,jak się okazuje nie do końca chyba ;).
A na ortografy jest przecież słownik w przeglądarce .
ODPOWIEDZ