Filmy i dyskusje o nich

Pogaduchy, w dwóch słowach - DOWOLNY TEMAT:)
Awatar użytkownika
khaleesi
Zarejestrowany Użytkownik

9 marca 2015, o 21:55

Guett pisze:"Ja, Irena i ja" świetna komedia jak dla mnie. Tylko że główny bohater ma schize, więc sobie tam nic nie wkrecac ;)
Chyba sobie obejrzę bo zainteresowało mnie co to za schizy 'xxdd
http://www.pic4ever.com/images/shrk.gif 'smuteq obsessive-compulsive disorder F42.0/personalitas anxifera, 'why 'niemoge
...Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)
-Jeżeli nerwica ma polegać na tym, że człowiek pragnie dwóch, zupełnie sprzecznych ze sobą rzeczy naraz, to, owszem, w takim razie jestem wariatką! Wiem, że przez całe życie będę się miotała pomiędzy różnymi , wykluczającymi się nawzajem pragnieniami!
FlyingOnFireWings13

15 marca 2015, o 11:29

A "Złodziejka książek", "Nostalgia anioła", "The Social Network"? Mi te wszystkie filmy się podobały. W szczególności dwa pierwsze. Chociaż czytałam "Złodziejkę" i o niebo lepsza od filmu... film omija tyle szczegółów...
Ikar wzleciał w słońce
Zbyt gorące
Spaliło mu skrzydła.
A gdyby nie wzbił się wyżej
Podszedł do tego krytyczniej
Gdyby tylko natrętnie nie myślał?
aleks1723

6 maja 2016, o 19:07

Trochę odkopię, ale to jedyny temat dotyczący filmów :D
Ostatnio oglądałem "Piękny Umysł" film przynajmniej dla mnie uleczający troche duszę, że nawet gdzie coś jest niemożliwe, da sobie człowiek radę... Komedi nie mogę oglądać, bo mną częsie i nie mogę się skupić, denerwują mnie śmiechy i pozytywna atmosfera i tam gdzie kiedyś bym się śmiał teraz nie mogę zrozumieć, tylko psychologiczne/dramaty/ przyrodnicze mogę oglądać w tym stanie w miare normalnie. xd
Największe zło jest ukryte w świętobliwych nadmiernie i w tych powściągliwych nadmiernie.
No bo ja kochałem Życie, ale się za bardzo rozpędziłem i je zgubiłem...
Awatar użytkownika
Estera

6 maja 2016, o 20:14

a ja mialam tak zawsze, psychologiczne, dramaty, w ogole kino ambitniejsze lubilam; komedii nie znosze, zwlaszcza amerykanskich, uwazam ze wcale nie sa smieszne; co innego dobre polskie komedie z minionej epoki, te nie maja sobie rownych; teraz nie moge kina ambitnego, ciezkich filmow, bo mi sie cos robi;
'piekny umysl' fajny film, ale ja tam sie po nim balam pamietam, ze tez mam albo ze bede miala to samo co glowny bohater...
...
nierealna92

14 maja 2016, o 16:31

Z dramatów polecam:
October baby, Kynodontas, Niemożliwe albo polska Hustawke, Bejbi blues.
Awatar użytkownika
dziwny123

14 maja 2016, o 16:46

Ja lubię filmy katastroficzne, filmy sciene-fiction, filmy fantastyczno-przygodowe, horrory, filmy familijne
Nie zawsze warto wierzyć lekarzowi

Nerwica lękowa to nie jest jeden worek, może się znacznie różnić u różnych ludzi.

Dzieciństwo, wychowanie częściowo mają dożywotni wpływ na człowieka. Nigdy nie jest się w 100 procentach samemu odpowiedzialnym za to, jakim się jest, jak się funkcjonuje.
nierealna92

16 maja 2016, o 01:29

Dziś ogladalam film " Facet, który się zawiesił " . Niby porusza temat depersonalizacji.
Nie wiem , czy ktoś z Was oglądał , ale ja osobiście nie polecam . Szkoda czasu.
Begonia

13 sierpnia 2016, o 19:55

A ja Wam polecam filmy mojego ukochanego Woody'ego Allena, ale szczególnie te filmy, w których on występuje. Jego rola, to zazwyczaj, jak nie zawsze?, rola neurotycznego gościa. Uwielbiam jego wzmianki,np. o trzęsących się rękach, stresie, wtedy ta cała nerwica jest mniej straszna :) Albo hipochondria :
"- Nic ci nie jest! [...] Dwa miesiące temu myślałeś, że masz czerniaka złośliwego!
- Nagle pojawiła mi się czarna plama na plecach!
- Ona była na twojej koszuli!
- Nie wiedziałem! Ludzie pokazywali na moje plecy."
W ogóle ma ciekawe filmy, zawsze przy nich się relaksuję i uśmieję.

A ostatnio, po latach, wróciłam do filmu "Jestem na tak" http://www.filmweb.pl/film/Jestem+na+tak-2008-450915 i tak myślę, ze może trochę pomóc ludziom z lękami, z fobią społeczną :) Ale to tylko moja myśli i czekam na jakąś propozycję, by móc powiedzieć TAK ;)
Inny taki "pod nasze zaburzenia ;) " to np. http://www.filmweb.pl/film/Jak+dogoni%C ... 014-654970 "Jak dogonić szczęście" mi ten film dał sporo do myślenia.
Jeszcze polecę film krótkometrażowy http://www.filmweb.pl/film/Cyrk+motyli-2009-542342 "Cyrk motyli" taki motywujący film
aaa i jeszcze http://www.filmweb.pl/W.Pogoni.Za.Szczesciem to byśmy się nie poddawali i dążyli do odburzenia, bo nasza praca w końcu przyniesie efekty :lov: :lov: :lov:
Jestem kinomaniakiem, najbardziej gustowałam w psychologicznych (aha!) i dokumentalnych, oraz oczywiście Tarantino, w latach młodzieńczych horrory, jednak teraz wyszukuję filmów lightowych (z wiadomych powodów :) ) i takich, które mają jakieś przesłanie.Jak ktoś zna takie filmy, chętnie poznam.

-- 13 sierpnia 2016, o 19:55 --
Estera pisze:a ja mialam tak zawsze, psychologiczne, dramaty, w ogole kino ambitniejsze lubilam; komedii nie znosze, zwlaszcza amerykanskich, uwazam ze wcale nie sa smieszne; co innego dobre polskie komedie z minionej epoki, te nie maja sobie rownych; teraz nie moge kina ambitnego, ciezkich filmow, bo mi sie cos robi;
'piekny umysl' fajny film, ale ja tam sie po nim balam pamietam, ze tez mam albo ze bede miala to samo co glowny bohater...
hi hi hi :DD :DD :DD mamy to samo :DD dlatego wyszukuję perełki w tych pozostałych. Jak wyżej napisałam, polecam Ci Allena, pewnie dialogi Ci się spodobają :)
A taka dobra komedia, to np. http://www.filmweb.pl/film/Wojna+domowa-2008-336437 "Wojna domowa", albo "Żądło" http://www.filmweb.pl/film/%C5%BB%C4%85 ... 1973-12137 nie dość, że świetna komedia, to jeszcze jest na kim oko zawiesić ;) Paul Newman :lov: :lov: :lov:
- Nic ci nie jest! [...] Dwa miesiące temu myślałeś, że masz czerniaka złośliwego!
- Nie wiedziałem! Ludzie pokazywali na moje plecy.
Begonia

13 sierpnia 2016, o 20:25

kucyki46 nie oglądałam dwójki, bo boję się (nawet tu strach :D ) zepsuć sobie jedynkę ;)
Weronika postanwia umrzeć - oglądałam dość dawno, wcześniej oczywiście czytałam, może faktycznie wrócę do tego i teraz inaczej spojrzę na ten film...
Co do pozostałych, nie są zbyt "ciężkie"? Ja jestem teraz na etapie "luzowania się" ;)
- Nic ci nie jest! [...] Dwa miesiące temu myślałeś, że masz czerniaka złośliwego!
- Nie wiedziałem! Ludzie pokazywali na moje plecy.
kucyki46
Gość

13 sierpnia 2016, o 20:43

Boisz się zepsuć jedynki? Teraz już wiem czemu masz nerwicę, natręciarko! ;)

Są jakie są. Z komedii to mnie bawił taki serial "Na imię mi Earl", głupkowaty :)
Awatar użytkownika
schanis22
Moderator

13 sierpnia 2016, o 20:54

Weronika postanawia umrzeć - dla mnie książka super , film już nie tak fajny, i nie oddaje tego przekazu co książka .
W zdrowym ciele zdrowy duch , zdrowa głowa zdrowy brzuch.
Nerwica jest małą ściemniarą francą , wróblicą cwaniarą . Plącze nam nogi i mówi idż ! Wkręceni w zgubną nić .
Świata nie naprawisz - napraw siebie .
Awatar użytkownika
dziwny123

15 października 2016, o 21:56

Czekam na 6 część Home Alone, w przyszłym roku premiera w USA, więc w Polsce pewnie 2018-2019. Kevina zagra podobno ten sam aktor co w 1 i 2 części, jako dorosły Kevin.
Nie zawsze warto wierzyć lekarzowi

Nerwica lękowa to nie jest jeden worek, może się znacznie różnić u różnych ludzi.

Dzieciństwo, wychowanie częściowo mają dożywotni wpływ na człowieka. Nigdy nie jest się w 100 procentach samemu odpowiedzialnym za to, jakim się jest, jak się funkcjonuje.
Awatar użytkownika
Guett
Odważny i aktywny forumowicz

15 października 2016, o 22:12

Straight Outta Compton, polecam.
Father, into your hands I commend my spirit
Father, into your hands
Why have you forsaken me?
In your eyes forsaken me
In your thoughts forsaken me
In your heart forsaken me
Awatar użytkownika