Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Dla czego ogórek ??

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
scorpion68
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 grudnia 2013, o 13:22

9 grudnia 2013, o 13:42

Nie mam pojęcia czy to dobry dział i czy to co nachodzi mojego syna to już szaleństwo czy jeszcze nerwica natręctw. Pokrótce, mój 11 letni syn dostaje drgawek na widok ogórka, tak najzwyklejszego zielonego ogórka i nie ważne czy to jest ogórek konserwowy czy kiszony czy normalny zielony. Ręce mi opadają i nie wiem już sam co z tym zrobić. Wizyty u psychologa nie odniosły żadnego skutku, Pani psycholog drąży temat mojego rozwodu i mojego życia nie pomagając w żaden sposób synowi, a jego reakcję są co raz gorsze. Np: 7 letnia córka która nie ma żadnych zahamowań, jadła ogórka i potem dotknęła obrotowego krzesła przy biurku z komputerem, syn to widział i nie pomogło mycie ani przykrywanie krzesła musiało wylądować w piwnicy. Jeżeli ktoś z domowników je ogórka to syn chodzi za każdym i ciągle pyta czy umyłeś ręce, sam nie potrafi wyjaśnić dla czego tak reaguje, a pytany o to co się dzieje płacze i zamyka się w sobie. Widzę jak się męczy, a ja nie mogę mu pomóc. Może ktoś z forumowiczów zna jakiś podobny przypadek, może podzielimy się spostrzeżeniami, bardzo proszę potraktować ten post poważnie, to nie jest żart ani dowcip, dzieciak potrzebuje pomocy. Na innych forach zostałem zbanowany, a naprawdę przezywam koszmar. Z góry dziękuję za poważne potraktowanie sprawy.
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

9 grudnia 2013, o 13:49

W moim przekonaniu to tez wyglada na dowcip.
Ale zakladajac ze nie, nigdy wczesniej o czyms takim nie slyszalem, chociaz sa osoby ktore maja fobie na punkcie jakiejs liczby np 20 i nie moge zniesc widoku tegoz. I albo wlasnie jest to wynik akurat tak umiejscowionego lęku z pwoodu jakis stresow, np rozwodu itp.
Albo tez jakas nabyta trauma w latach dziecinstwa wstecz, nie wiem co moglobyc trauma w ogorku ale by cmoze jakies wyobrazenie, sen, roznie to z psychika bywa. Cos sie komus utrwali i wuchodzi natret.
Ale mysle ze nie znajdziesz odpowiedzi na forach na takie pytanie. Podstawa w tym wypadku jest terapia.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
ODPOWIEDZ