Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

czy zawsze nawrót?

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
morenadenna32
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 7 czerwca 2017, o 15:27

24 września 2017, o 13:41

hej praktycznie od najmłodszych lat cierpię na nerwice natrectw.na początku czynnosciowe potem glownie myślowe,fobie itp.Bralam wiele razy leki seronil,zoloft itp i działały rewelacyjnie.Po braniu rok lub półtora zwykle odstawialam i bywało kilka lat spokoju.Ostatnio bralam rok seronil i odstawiłam po malu bo planowałam ciążę.Niestety po jakiś 4 miesiącach okropny nawrót:/ być może hormony i ciaza sie przyczyniła.Niestety w połowie ciazy musiałam wrócić do seronilu który zaczął działać po ok 1.5 miesiaca,bralam 3 miesiące 20mg i miesiac 10mg tydz lekarz kazal odsyawic rodzą za 3 tyg.
Bywają gorsze momenty al3 nie wiem.czy to nie kwestia,że się boję nawrotui sobie wkrecam.
Ile u was trwały remisje?
czy możliwe jest mega długie funkcjonowanie bez lekow?
Marta22
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 29 stycznia 2015, o 13:43

25 września 2017, o 15:31

Leki jedynie tłumią nerwice nie leczą jej więc... Dopóki nie zrozumiesz na czym ona polega i jak sobie z nią radzić to nawroty po odstawieniu leków beda.
Awatar użytkownika
Nipo
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 1545
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, o 15:34

25 września 2017, o 15:32

Marta22 pisze:
25 września 2017, o 15:31
Leki jedynie tłumią nerwice nie leczą jej więc... Dopóki nie zrozumiesz na czym ona polega i jak sobie z nią radzić to nawroty po odstawieniu leków beda.
Jestem podobnego zdania tylko szczerze mówiąc ja nie brałem leków wiec to są tylko moje przypuszczenia.
morenadenna32
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 7 czerwca 2017, o 15:27

25 września 2017, o 16:27

tylko niestety z nerwica natrectw jest trudno bo terapie srednio pomagają.
już kilku psychiatrów mi to mówiło,że leki to główna metoda leczenia
Marta22
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 29 stycznia 2015, o 13:43

25 września 2017, o 16:45

Tylko jesli sie leczy samymi lekami to nic nie da. Leki mogą pomoc w terapii ale to terapia i świadome wyjście z nerwicy jest w stanie wyleczyć calkowicie. Chyba ze chce sie cale życie brać.. Tutaj jest dużo napisane na temat tego jak samodzielnie wyjść z nerwicy. Gratuluje przyszłych narodzin dziecka 😊 sama jestem w 6 miesiącu ciąży.
Awatar użytkownika
eyeswithoutaface
Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: 25 lutego 2017, o 21:44

25 września 2017, o 19:00

eyeswithoutaface pisze:
25 września 2017, o 19:00
morenadenna32 pisze:
25 września 2017, o 16:27
tylko niestety z nerwica natrectw jest trudno bo terapie srednio pomagają.
już kilku psychiatrów mi to mówiło,że leki to główna metoda leczenia
To dość ryzykowne stwierdzenie, bo tutaj na forum spotkasz mnóstwo osób które wygrały z nerwica bez leków.
"Nie pytaj, czego potrzebuje świat. Zapytaj raczej, co sprawia, że ożywasz, i zrób to.
Bo to, czego świat potrzebuje, to ludzie, którzy budzą się do życia."
ODPOWIEDZ