Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Regulamin czata (Chat)


Zasady użytkowania czata (chat) z uwagi na to, że mogą z niego korzystać osoby tylko z zarejestrowanym kontem, są równoległe z Regulaminem Użytkownika (regulamin.php)
Zgodnie z powyższym aby uzyskać dostęp do funkcji chata należy zostać dodanym do grupy "Zarejestrowani Użytkownicy Chat" przez administrację serwisu.

Jednakże aby mieć szansę na dodanie do powyższej grupy forum, należy najpierw spełnić określone warunki:

* posiadanie 10 postów
* złożenie wpisu w tym oto temacie - chcesz-pisa-na-czacie-przeczytaj-regula ... t3858.html


Spełnienie tych warunków nie jest jednoznaczne z pewnością otrzymania dostępu do czata.


Zasady ogólne korzystania z chata na forum www.zaburzeni.pl :

1. Pokoje chata.

Zwracamy uwagę aby dopasować się nastrojem, chęcią rozmowy do tematyki wyznaczanej przez pokoje chata.

- pokój "Ogólny" jest przeznaczony do rozmów na różne tematy np. związanymi z życiem, zaburzeniami, objawami, poszukiwaniem wsparcia, problemami, terapiami, leczeniem, i wieloma innymi naturalnie wynikającymi rozmowami między użytkownikami.
- pokój "Wsparcie" jest w zasadzie pokojem dodatkowym do "Ogólnego", służyć ma przede wszystkim do rozmów na tematy zaburzeniowe, na tematy leczenia oraz poszukiwania pomocy czy np motywacji.
Może jednak być również wsparciem dla kanału "Ogólnego" w razie gdyby ten był np. zbyt zatłoczony.

W obydwu powyższych pokojach obowiązuje zakaz poruszania ostrej, perwersyjnej tematyki erotycznej, pornograficznej czy seksualnej.

- pokój "Sodoma +18" przeznaczony jest do swobodnych, luzackich rozmów na dowolne tematy, poza tematyką zaburzeń, objawów i głębszych problemów emocjonalnych.

2. Zasady korzystania

Bez względu ba pokoje chata aby nie zostać wykreślonym z grupy, która zapewnia pełnoprawne z niego korzystanie, należy przede wszystkim pamiętać o poniższych warunkach:

Zgodnie z "Misją forum" staramy się dbać aby osoby (szczególnie, że są tu osoby na różnych etapach uświadamiania sobie czym jest lęk, bądź osoby, które akurat mają stan lękowy, kryzys itp.) na forum nie musiały niepotrzebnie zwiększać natężenia swojego lęku, dlatego też na czacie zakazuje się rozmów o:

- schizofrenii, chorobach psychicznych i ich objawach (do tego służy odpowiedni dział na forum inne-choroby.html)
(nie dotyczy to oczywiście lęku przed chorobami psychicznymi)

- własnych próbach samobójczych a dokładnie o tym jak to wyglądało i jak przebiegało.

- autoagresji (np. cięcie się, przypalanie itp)- w praktyce - czyli unikamy opisów uszkodzeń własnego ciała i tego jak to robiliśmy.

*** powyższe zasady nie mają na celu nikogo zniechęcić do wyrażania swojego bólu i problemów ale ma to na celu dbałość o ogół użytkowników CHATA.
Jeśli ktoś by się zastanawiał czemu to co powyżej jest problemem a czemu inne np. natręctwa nerwicowe opisywane na chacie nie są, bo przecież tym takze można się nakręcić....
to odpowiedź jest prosta, bowiem powyższe objawy nie są typowymi objawami nerwicowymi i strasznie ciężko wytłumaczyć "czemu ludzie tak sobie robią" osobom "świeżym" w stanie lękowym, czy też w ogóle osobom (nawet weteranom) akurat będacym w lęku.
Natomiast objawy, natręctwa nerwicowe to chleb powszedni w zaburzeniach lękowych i wyjasnić to prościej osobie z lękiem, a nawet jest to przydatne dla budowania samoświadomości o mechanizmach nerwicowych.

- opętaniach, egzorcyzmach

- wstawiania linków do stron o powyższych tematykach.

- NAGMINNYCH rozmów o samobójstwach i tragediach o których żeśmy słyszeli, czytali itp. (chodzi o to aby tematyka na chacie nie była ciągle tragiczna).

Wszelkie inne zasady i etykietę zachowywania się na czacie określa wspomniany na początku Regulamin Użytkownika.

Miłych rozmów :)