Choroba Raynauda

Forum dla osób, które chcą zapytać czy pożalić się z uwagi na jakiś inny problem zdrowotny.
Choćby problemy z kręgosłupem czy innymi sprawami, które również ci dokuczają.
A może chcesz zapytać o jakieś medyczne badanie, jak wygląda itp.?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justi2212
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 3 grudnia 2015, o 19:44

27 kwietnia 2016, o 09:46

Hej :) dawno się nie udzielalam ale wczoraj dała o sobie znać dolegliwość która towarzyszy mi juz dość długo, bo pewnie gdzieś od gimnazjum, z 10 lat. Chodzi o zimne i blade dłonie. Często gdy jest mi zimno moje palce u rąk robia się dosłownie białe jak u trupa i trace czucie. Czasem jest to kilka palców, czasem wszystkie, generalnie rodzice zawsze mówili że mam problemy z krążeniem. Jednak długo zawsze musiałam je doprowadzić do równowagi, robiły się czasami sine a później czerwone, gorące i jakby pulsujące i wracały do żywotności :p w ostatnim czasie nie mam aż takich ataków, czasem robią się blade ale szybko wracają, chyba jest lepiej. Jednak oczywiście zaczęłam czytać o tym w necie i dowiedziałam się o takiej chorobie. Niby wszystko spoko, bo nie jest groźna, po prostu taka uroda i wrażliwość na zimno. Jednak jest jeszcze zespół raynaulda który objawia się tym samym ale jest objawem jakiejś innej choroby, zaczęłam zaczytywac się o toczniu i się przeraziłam :O
Trochę się uspokoiłam od wczoraj ale i tak się trochę nakrecilam :) żyłam z tym z 10 lat i nic mi nie było aż tu zaczęłam o tym czytać i wiadomo :P niby jest to często przypadłość która najczęściej dotyka kobiet w wieku 15-30 więc wszystko się zgadza i często samoistnie znika. U mnie też jakoś w ostatnich latach chyba z tym lepiej ale niepewność mi została. Co o tym myślicie? Miał ktoś z tym problem? :)
,,W psychologii jest takie pojęcie „błysk” to jest moment kiedy człowiekowi w głowie się wszystko zmienia, kiedy nagle dociera do niego coś co było oczywiste od lat, ale teraz nabrało innego wymiaru."
— Jacek Walkiewicz / psycholog

Być może wszystko jest w porządku, ale trudno w to uwierzyć :)
Potykając się można zajść daleko, nie można tylko upaść i nie podnieść się
Awatar użytkownika
Joannaw27
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 922
Rejestracja: 20 czerwca 2015, o 00:12

27 kwietnia 2016, o 22:13

Hejka justi ,ja często mam zimne stopy ,i właściwie tylko to, nie czytaj o chorobach w internecie, po co sobie głowę zawracać a po tem się martwić i nakrecac, masz to już długo i gdyby to było coś poważnego to już dawno by dało znać o sobie, mi dretwialy palce u rąk i stóp, ale wiem ze to nerwicowe i dałam sobie spokój z analizowaniem tego i teraz mam to raz na jakiś czas a co najważniejsze dla mnie, to przestałam googlowac o chorobach, pozdrawiam.
COCO JUMBO I DO PRZODU
ODPOWIEDZ