Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Antydepresanty a dd

Forum dotyczące derealizacji i depersonalizacji.
Dzielimy się tutaj naszymi historiami, objawami, wątpliwościami oraz wszystkim co nas dręczy mając derealizację.
Dopisz się do istniejącego tematu lub po prostu jeśli chcesz stwórz nowy własny wątek.
ODPOWIEDZ
Notfound
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 27 marca 2019, o 21:08

22 kwietnia 2020, o 19:31

Siemkaa, mam parę pytań a mianowicie... Czy antydepresanty mogą powodować zwiększoną derealizację? Z tego co wyczytałem to jest możliwe gdyż antydepresanty wpływają na noradrenaline a ta z kolei przyczynia się lub jest wyzwalaczem depersonalizacji. Zanim trafiłem do szpitala, odczuwałem głównie depresję, brak motywacji,jałowe myślenie, brak siły. Gdy już trafiłem do szpitala i zacząłem przyjmować leki antydepresyjne, dd się zwiększyło i analizy na temat stanu w którym się w danym momencie znajduje. Tak na chłopski rozum, jak działają antydepresanty.
Jest też drugi lek z grupy neuroleptyków, który jest chyba pomocny w zwalczaniu stanów DD, bo z tego co wyczytałem to blokuje poziom dopaminy.

Wiem że mam małą wiedzę na ten temat, dlatego wolę dla jasności zapytać was 😊
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

25 kwietnia 2020, o 02:28

Nie ma jednoznaczych badań świadczących o dopaminie czy noradrenalinie, są jakieś ale za wiele różnych przypadków temu przeczy, gdyby dd było związane z dopaminą to neuroleptyki by pomagały, a procent pomocy tych leków przy dd to 34 % i to u osób bez zaburzeń lękowych. Antydepresanty mogą zmniejszać odczucia emocjonalne, neuroleptyki też i to może prowadzić do zwiększonego poczucia dd, bo przecież dd to odcięcie od emocji i normalnego odczuwania siebie od naszej świadomości.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
ODPOWIEDZ