Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

PsycholoCIACH wita!

Tutaj możesz się przedstawić, napisać coś o sobie.
ODPOWIEDZ
PsychologPsychomedic
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 października 2014, o 19:21

23 października 2014, o 16:17

Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Jestesmy zespołem psychologów i psychiatrów gównianaterapia. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania i wątpliwości dotyczace różnych trudności psychicznych. Zachęcamy do kontaktu. Wyznajemy zasadę, iż objawy same nie ustąpią, mogą zmieniać swoją postać, ale będą powracać, dlatego warto się nad nimi pochylić.
Pozdrawiamy.
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

23 października 2014, o 17:11

Witamy serdecznie na forum.

Jak rozumiem chcecie Państwo stać się bardziej rozpoznawalni w sieci. Tu na forum są dwie możliwości.
Jedna to wykupienie banerku na forum i druga - udział w dyskusjach na forum i wspierania osób zaburzonych.

Tyle, że z tą drugą opcją wiążą się pewne warunki.
Do tej pory różnie układało się tutaj z specjalistami udzielającymi się na forum. Często odpowiedzi specjalistów brzmią lakonicznie w stylu "potrzeba leków, bez nich ani rusz" "potrzeba psychoterapii, bo bez tego sie nie da" itp.
Takie odpowiedzi są zupełnie niepotrzebne.

Forum wszyscy tutaj staramy się prowadzić z myślą o takiej "pierwszej linii frontu" jeżeli chodzi o wyjaśnianie istoty samego lęku, nerwic, lękowych myśli.
Staramy się korzystając z własnej wiedzy nabytej na terapiach, z książek oraz samych własnych doświadczeń, doradzać innym jak w ogóle należy zachowywać się i jaką należy postawę przyjmować wobec zaburzeń lekowych, codziennych zmagań z objawami itd.
Co jest niezmiernie ważne.

Dlatego też jeżeli Państwa udział ma być wartościowym wkładem w forum i wsparcie innych, fajnie by było gdyby wypowiedzi były bardziej objaśniające niż lakoniczne stwierdzanie faktu, ze trzeba iść do specjalisty.
A także prosiłbym aby pamiętać, że osoby z lękami łatwo się nakręcają, więc dobrze by było aby posty nie "straszyły" schizofrenią czy innymi chorobami.
Mówię o tym nie bez powodu, po prostu wypowiadali się tutaj już czasem specjaliści i ich wypowiedzi nie dość, ze były lakoniczne to do tego czasem wprowadzały to, ze osoby w lęku tylko gorzej się czuły.

Jeśli o tych kwestiach będziecie Państwo pamiętali to zapraszamy do udziału w forum i wspieraniu.
Dzięki temu zresztą również pokażecie, że warto korzystać z waszych usług
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
Lipton
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 437
Rejestracja: 26 maja 2014, o 23:24

23 października 2014, o 17:17

Ja też się do tej prośby dopisuję. Nie tak dawno też na nasze forum wpadł "psycholog". Bez większego doświadczenia w leczeniu nerwic, bądź zaburzeń depresyjno-lękowych, można przypadkiem nakręcić osoby cierpiące na te zaburzenia, na choroby psychiczne typu schizofrenia. Na forum liczymy raczej na wsparcie, rozmowy, doradzenie co do objawów, pocieszenie w sytuacjach, gdy dajmy na to osoba z nerwicą/derealizacją, boi się psychoz.

Liczę na to, że właśnie taki udział Pan będzie miał na tym forum ;-)

Pozdrawiam!
Najczęstszą przyczyną niepokoju jest poszukiwanie spokoju
Awatar użytkownika
marianna
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2070
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, o 23:47

23 października 2014, o 17:25

Dopisuję się i ja, proszę pamiętać że w oczach każdego nerwicowca specjalista posiada ogromny autorytet
i Państwa odpowiedź może być dla pytającego sugestią nie do przebicia.
Objawy nie zawsze powracają - tak jak Państwo napisaliście.
Wiele z nich po prostu traci kompletnie na wazności dzięki nabraniu odpowiedniego dystansu.
*** JEŚLI KTOŚ MI ODPOWIADA TO "CYTUJCIE" BO JA POTEM GUBIĘ WĄTKI ***

http://www.zaburzeni.pl/25-etapow-trwania-nerwicy-wg-kamienia-t4347.html
http://www.zaburzeni.pl/spis-tresci-autorami-t4728.html
STRACH PRZED UTRATĄ KONTROLI ITD:
http://www.zaburzeni.pl/strach-przed-smiercia-szalenstwem-i-utrata-kontroli-t427.html
VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=8KrCjT6b1VI&feature=youtu.be
SPIS MYSLI NATRETNYCH/LEKOWYCH:
http://www.zaburzeni.pl/zbior-naszych-natretnych-mysli-i-obrazow-myslowych-t4038.html
SPIS OBJAWOW SOMETYCZNYCH/LEKOWYCH:
http://www.zaburzeni.pl/nerwica-objawy-mala-encyklopedia-naszych-objawow-wpisz-sie-t3492.html
PsychologPsychomedic
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 października 2014, o 19:21

23 października 2014, o 17:33

Dziekuję za cenne uwagi. Postaram się spełnić Państwa oczekiwania. Moja obecność na forum nie ma na celu robienia nagonki na wizyty u specjalistów, zresztą przez sam tylko kontakt on-line nie mozna nawet takiego wniosku wysnuć.
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

23 października 2014, o 18:19

Jasna sprawa.
Dziękujemy za zrozumienie :)
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
helpmi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 18 stycznia 2014, o 20:43

24 października 2014, o 08:43

Dokladam sie do tej prosby. Dawno temu ale nie na forum tylko w gabinecie blednie zdiagnozowano mi schizofrenie tylko dlatego ze przy objawach depersonalizacji powiedzialem ze mam mozg odlaczony od ciala. Bardzo sie przez to potem wymeczylem (niepotrzebnie) a nawet zrobilem sobie kuku. Tu marianna ma racje, ze wystepujac w roli specjalistow macie z miejsca autorytet i wasze wypowiedzi sa mocno brane pod uwage, szczegolnie jak ktos jst w stanie nerwicowym.
Teraz czuje ze jestem juz na ostatniej prostej, wlasnie dzieki wsparciu osob tutaj, wiec wspierajcie a ja chetnie poczytam i dowiem sie czegos ciekawego. Dobrych informacji psychologicznych nigdy za wiele.
ODPOWIEDZ