Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Borderline

Forum o zaburzeniach osobowości (boderline, unikająca - lękowa, zależna, schizotypowa itp)
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

29 czerwca 2014, o 21:09

Nie, osobowośc o cechach boderline nie ma takiego autyzmu schizofrenicznego.
Boderline to zaburzenie emocjonalne, nie ma to namiastki choroby psychicznej gdzie czesto dochodzic moze do zaburzen swiadomosci itp.
Zaburzenie osobowosci to problem cech, nawykow, nieprawidlowych reakcji emocjonalnych na jakies wydarzenia. To zupelnie odrebna sprawa niz schizofrenia sama w sobie czy autyzm wystepujacy w schizofrenii.

Boderlni na prostyym przykladzie pokazuje ze wlasnie pewne nieprawidlowe reakcje prowadza do po prostu destabilizacji zycia, a mianowicie osoba z boderline nie zna czegos takiego jak np. emocje po srodku, jest albo milosc albo nienawisc, dlatego tez majac np przyjaciela, moze go kochac ogromnie, idealizowac, ale jak ten przyjaciel zrobi drobnostke potrafi go osd razu skreslic calkowicie, nawet po 15 latach znajomosci.
To tylko taki pojedynczy przyklad ale jest to kwestia emocji, nie ma to nic wspolnego z choroba psychiczna, to jest bardzo blednie rozumiane, przez to ze mowi sie ze jest to stan pomiedzy nerwica a psychoza, wedlug mnie to nie do konca tak jest.
Po prostu zle reakcje emocjonalne na pewne bodzce powoduja ze czlowiek ma rozgmatwane relacje w zyciu z innymi ludzmi, stad moga pojawiac sie nerwice, depresje itp.
Jak to w zyciu od stresow.
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
jagermeister
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 17 lutego 2014, o 12:22

29 czerwca 2014, o 23:08

Osoby z borderline mają bardzo małą tolerancję na stres, nawet niewiele stresorodna sytuacja przynosi dołek, wykończenie, uczycie braku sił. Ja osobiście miałem też uczucie takiej "pustki w głowie"
usunietenaprosbe
Gość

30 czerwca 2014, o 10:30

powiem szczerze na tym forum są najnormalniejsi ludzie z wszystkich forów o chorobach psychicznych na których pisałem :) nie widzę tu nikogo (oprócz siebie ;) ) kto by się tak nakręcał jak ludzie z innych forów. najśmieszniejsze jest to że ludzie na forach dotyczących schizy którzy podają się za chorych bardziej się nakręcają od neurotyków których (poniekąd) jest to domeną. a jeszcze śmieszniejsze jest to że ludzie których widziałem w szpitalu mieli trzeźwiejsze poglądy i mądrzej mówili i byli po prostu na większym luzie niż ci "normalni" ludzie pędzący za modami i wierzący w każdą głupotę podawaną przez media :) zupełnie tak jak w tym kawale o rolniku który posypywał gównem truskawki koło psychiatryka, który ktoś tu umieścił na tym forum w temacie o dowcipach :) dzięki Wam za wszystkie dobre rady i słowa :) ...
Awatar użytkownika
Aneczka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 1 marca 2014, o 18:42

10 lipca 2014, o 23:29

nie wiem czy to było, bo "siedzę" tylko na lękówce ale przypadkiem natknęłam się na taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=bkpq_eQXKXU
Awatar użytkownika
Mandarynka20
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 2014, o 16:14

24 lipca 2015, o 14:18

usunietenaprosbe pisze: pytanie do borderowców na forum czy wy też żyjecie w swoim świecie tak jak autystyczni ludzie lub schizofrenicy?
Tak dokładnie
ODPOWIEDZ