Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

10 zasad życiowych według Musashi Miyamoto.

Materiały użytkowników, którzy stworzyli ciekawy materiał ale nie w takiej ilości aby stworzyć im osobny dział.
Regulamin forum
Uwaga! Attention! Achtung! 注意广告!
Ten dział poświęcony jest materiałom forumowym, służą one "do odczytu" czyli nabywania informacji i ewentualnie komentarza. Nie opisuj tu swojej historii, objawów i nie zadawaj pytań o zaburzenia.
Jeśli masz taką potrzebę przejdź na stronę główną forum - Kliknij - do sekcji FORUM DYSKUSYJNE, tam masz dostępnych wiele działów do rozmów, pytań itp.
ODPOWIEDZ
witorrr98
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1543
Rejestracja: 17 października 2017, o 23:08

8 kwietnia 2019, o 11:08

Postanowiłem napisać w skrócie 10 fajnych i mądrych, a zarazem prostych i skutecznych zasad Musashi'ego Miyamoto.
Może zacznę od tego, kim on w ogóle jest, bo nie każdy mógł o nim słyszeć.W skrócie jest to japoński ronin i twórca szkoły szkoły sztuki walki dwoma mieczami.Był również japońskim poetą, malarzem i rzemieślnikiem.Podzielił się ze światem zasadami, które moim zdaniem warto wprowadzić w życie.Pokrótce omówię każą z nich w podpunktach:


1)Usuń z siebie żal
Uczucie te towarzyszy każdemu, ale okazuje się, że jest ono całkowicie niepotrzebne. Nasze błędy są naszą naturą i jedyne co można z nimi zrobić, to wyciągnąć z nich lekcje. Wszystko co robimy ma nas czegoś nauczyć i pokazać lepsze, łatwiejsze sposoby działania. Cała nasza przeszłość jest bardzo cenna i warto nasze błędy analizować i wprowadzać w przyszłość poprawki.

2)Wierz w swoje przekonania
Podpinanie się pod czyjeś zdanie może powodować, że będziemy łatwym celem dla manipulacji. Zaufanie do swojej intuicji i wartości jest czymś, co sprawia, że jesteś silną osobą. Ważne jest, aby szanować zdanie innych, ale tak samo swoje i bronić to, w co się wierzy. Podążanie za tłumem w pewnym momencie zacznie Tobie szkodzić i będziesz żyć wbrew wszystkiemu co wierzysz.


3)Zacznij więcej myśleć o innych
Czy widok szczęśliwych ludzi, który są tacy dzięki Tobie nie jest przyjemny? Ktoś, kto za dużo skupia się na sobie, staje się zamknięty w sobie i traci pewność siebie. Pomoc i zadowalanie innych jest czymś, co buduje nas samych i dzięki temu jesteśmy w stanie siebie zaakceptować.


4)Wyrzuć niepotrzebne rzeczy

Jaki może mieć to na nas wpływ? Rzeczy, których już nie potrzebujemy negatywnie wpływają na nasz charakter. Stajemy się poważniejsi i tracimy pewność siebie. Większość przedmiotów, których już nie używamy, stanowią sentymentalną część naszego życia, ale powodują, że zatrzymujemy się w życiu.

5)Śmierć jest częścią naszego życia
Nie należy bać się śmierci, która jest czymś naturalnym. Tak wygląda nasze życie, a więc pozbądź się lęku przed swoim lub bliskich odejściem.A jak to zrobić już na forum było omawiane wielokrotnie.

6)Zaakceptuj życie
Nie zawsze jesteśmy w stanie wybrać sytuacje, które nas spotykają, a więc należy je zaakceptować i pozwolić wyciągnąć z nich lekcję. Jest to objaw pokory, a więc nie ma to nic wspólnego z poddaniem się. Jeśli nie nauczymy się tego, będziemy skazani na ciągłe cierpienie.

7)Kieruj się honorem
Większość ludzi już nie rozumie co dokładnie oznacza to słowo. Jest to przede wszystkim miłość do samego siebie i swoich przekonań. Pozwala uchronić się przed pokusami, z którymi mamy do czynienia każdego dnia. Honor jest intymną wartością, która nadaje życiu znaczenia.

8)Odpuść sobie pokusy
Każdy wie, że im więcej mamy, tym więcej chcemy. Sukces nie polega na osiągnięciu tych pokus, a na odmowie. Ktoś, kto nie wymaga dużo od ludzi i życia, ten staje się szczęśliwy. Posiadanie wiele rzeczy, których się pożąda, może stać się dla nas frustrujące, co sprawia, że tracimy szczęście.



10)Przestań narzekać
Prawdopodobnie nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo narzekanie wpływa na nas i nasze otoczenie. Takie zachowanie jest objawem negatywnych emocji, co sprawia, że zarażamy tym innych. Bez narzekania dostrzeżesz różne inne możliwości, które Cię poprowadzą, a Twoje nastawienie stanie się pozytywniejsze.

Ciekawostki dodatkowe:
-Miyamamoto żył w latach 1584-1645.
-W swoim życiu pierwszy pojedynek wygrał w wieku 13 lat.
-W swoim życiu stoczył ponad 60 udokumentowanych walk szermierskich, z których nie przegrał ani jednej.


Obrazek
usunietenaprosbe
Gość

8 kwietnia 2019, o 11:13

Fajne 10 zasad, pomoc innemu człowiekowi mimo, że sam stawiasz czoła problema jest mega. Zycie pełnia życie też powinno być realizowane, nie ma co tracic czasu na żal jak sie czujemy tylko mimo tego pokonywać trudności widocznie tak musiało byc :D. Bardzo Ciekawy poscik Witorr :)
witorrr98
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1543
Rejestracja: 17 października 2017, o 23:08

8 kwietnia 2019, o 11:19

Dzięki ;]
Korbi305
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 marca 2019, o 08:10

8 kwietnia 2019, o 11:50

Ciekawy materiał, skąd pomysł na taki wpis? :D
witorrr98
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1543
Rejestracja: 17 października 2017, o 23:08

8 kwietnia 2019, o 12:04

Wszedłem na kompa.Naszedł mnie pomysł na ciekawy materiał, nawet nie planowałem niczego dodawać w sumie.No i skorzystałem z okazji i napisałem, zanim zapomniałbym, że w ogóle coś chciałem napisać.
Korbi305
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 marca 2019, o 08:10

8 kwietnia 2019, o 12:28

Najlepsze takie spontaniczne pomysły
witorrr98
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1543
Rejestracja: 17 października 2017, o 23:08

8 kwietnia 2019, o 18:53

Gdybyście chcieli więcej podobnych materiałów dajcie znać.Kiedy znajdę czas to może coś pokombinuję, tylko muszę wiedzieć czy chce ktoś w ogóle to czytać, bo nie chcę spamu na forum robić.Większość wrzucam do jednego tematu o cytatach, ale czasami ma się pomysły na coś nowego.
zagrody123456
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 7 lutego 2019, o 15:35

8 kwietnia 2019, o 19:51

witorrr98 pisze:
8 kwietnia 2019, o 11:19
Dzięki ;]
Napisałeś że punkt 5 był omawiany wielokrotnie na forum.. Możesz powiedzieć jak się za to zabrać lub jakieś linki.. To mój problem i hipochondria.. Dzięki za info
Awatar użytkownika
schanis22
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2199
Rejestracja: 17 września 2015, o 00:28

8 kwietnia 2019, o 20:06

:lov:
W zdrowym ciele zdrowy duch , zdrowa głowa zdrowy brzuch.
Nerwica jest małą ściemniarą francą , wróblicą cwaniarą . Plącze nam nogi i mówi idż ! Wkręceni w zgubną nić .
Świata nie naprawisz - napraw siebie .
witorrr98
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1543
Rejestracja: 17 października 2017, o 23:08

8 kwietnia 2019, o 21:07

zagrody123456 pisze:
8 kwietnia 2019, o 19:51
witorrr98 pisze:
8 kwietnia 2019, o 11:19
Dzięki ;]
Napisałeś że punkt 5 był omawiany wielokrotnie na forum.. Możesz powiedzieć jak się za to zabrać lub jakieś linki.. To mój problem i hipochondria.. Dzięki za info
Chociażby temat, który kiedyś założyłem.A mianowicie:
mier-t12300.html
Awatar użytkownika
Aniago
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 8 października 2018, o 19:16

10 kwietnia 2019, o 01:16

Fajne, szczególnie to narzekanie i też aby zacząć patrzeć na innych, poza egocentryzmem który lub nas pochłaniać. Fajne myśli Cię naszły :D
ODPOWIEDZ