Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Uderzenia gorąca w głowę, plecy, kark...

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
Iwa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 września 2010, o 23:47

27 września 2010, o 00:29

Chciałam poruszyć temat fali gorąca jaka bardzo czesto przyprawia mnie o dreszcze. Zawsze wtedy czesto mam poczatek jakby ataku paniki.
Czy wy tez miewacie (podejrzewam ze tak) uderzenia takiego silnego ciepła w głowę, kark czy plecy? Bo u mnie to jest tak, że idzie to od dołu pleców, uderza w kark i potem wybuch odbywa się jakby w głowie. A potem czesto przez długi czas kark mam wrecz jakby rozpalony.
Bardzo nieprzyjemne to jest uczucie :( Czesto jak pisałam przyprawia mnie to potem o atak paniki bo nie moge sie opanować.
Jak myślicie to krew tak uderza do głowy? Cisnienie czesto mam dobre czesto nieciekawe wiec ono odpada bo zawsze byloby zle.
Nerwica
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 15:59

27 września 2010, o 21:56

Ha! No pewno ż4e miałam i mam często wybuchy gorąca a jak moja nerwiczka jest nakręcona mocno to uhuhu bucha jak z pieca :)
Ten objaw to czesty obajw nerwicy ale też trzeba sie pobadać bo np tarczyca może dawać takie objawy. Ale odkąd pamiętam jak zachorowałam na nerwice czesto mi buchalo po karku i plecach i czesto czulam przez dłuuugi czas takie właśnie ciepło na karku potem.
czy to krew? raczej nie
halfix
Gość

27 września 2010, o 23:55

witam , to powoduje atak lekowy , podniesienie cisnienia , podczas ataku moze przekraczac i 200/150/150 ale rowniez wyrzut adrenaliny , u mnie podejrzewali w ziwiazku z tym guza nadnercza ale wykluczyli... no i obserwujesz siebie co poteguje... sprobuj olac to i zajmij sie czyms zobaczysz minie :) no i polecam magnez :)
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

1 października 2010, o 02:07

Z ciśnieniem nie mam problemów większych orócz wiekszych ataków a uderzenia gorąca mam czeste. Zanim dostałem twego choróbska tego nie miałem wiec mysle ze to tak jest.
Lekarka badała mnie na tarczyce jak mowilem o tych uderzeniach ale wyszla dobrze u mnie. Wiec nerwiczka sie klania :)
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
Iwa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 września 2010, o 23:47

1 października 2010, o 16:30

Wiem też słyszałam ze to moze być od tarczycy al emam ją zdrową. Widocznie to nerwica, kolejny objaw bo za duzo by chyba bylo przypadku ze my tutaj mamy nerwice i takie uderzenia.
Cisnienie tez mam czasem w normie a uderzenia takie są. A boicie sie wtedy wylewu? :)
Nerwica
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 15:59

1 października 2010, o 20:36

Czy ja się boję? Oczywiście kiedy zżera mnie parszywy lęk i mam te różne objawy a w tym i uderzenia gotującego się gorąca to pewnie że się boję :) Nie ma nawet slowa żeby opisać to przerażenie bo boję to mało powiedziane.
Boj się wtedy wylewu, udaru, zawału, zapalenia mózgu, omdlenia )a przez to uderzenia w głowę o szafkę....)(nie żartuje sobie) i wielu wielu innych rzeczy, łącznie z zagrzaniem się krwi i innych...
Chyba lek przed chorobami i tym wszystkim też jest podstawowym objawem nerwicy....:(
Iwa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 września 2010, o 23:47

1 października 2010, o 20:44

Wiem ze te objawy to normalka w nerwicy ale jak to przychodzi albo jest ze mna caly czas i tak meczy to trudno mi to sobie wmówić do głowy :( Dzięki za odpowiedzi :) Bo własnie teraz mnie męczy to grzanie w łeb. Ciśnienie mam ok 138/89 puls 89 :)
Nerwica
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 15:59

3 października 2010, o 17:58

Iwo ale pomyśl inaczej. Zobacz ile razy to miałaś i nie było wylewu udaru i zawału a to przychodzi zwykle nagle. Wiec te objawy o tym zwyczajnie nie świadczą :)
Iwa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 września 2010, o 23:47

4 października 2010, o 16:13

Nerwica dokładnie za każdym razem tak sie właśnie uspokajam, czasem nawet zadziała :)
lopi06
Gość

23 sierpnia 2013, o 22:29

Ja polecam masaże:)
Awatar użytkownika
Daron115
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 26 listopada 2013, o 21:33

25 grudnia 2013, o 22:54

Podczas gdy jesteś spięta(szczególnie podczas ataku lęku btw) mogą występować skórcze objawiające się uderzeniem gorąca, zamiast bólem( siostra fizjoterapeutka opowiedziała mi o skórczach :P) rozciągającym się promieniście. Może też być to twoja odpowiedź na tle psychiki. Kojarzysz atak z tym uczuciem i "wuala" pojawia się przy ataku za każdym razem :). Ja mam np. zawsze zawroty głowy.
"Nie lubię ludzi, myślę że są głupi" - Daron Malakian.
blackhat
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 lutego 2014, o 21:18

20 lutego 2014, o 17:01

Ja mam często uderzenia gorąca (np. mam czerwoną twarz ale zimne ręce/nogi). Tarczyca zdrowa, serce też. Nerwica daje czadu :)
ssaa
Gość

20 lutego 2014, o 17:18

Mam to samo z zimnymi rekoma albo piekaca twarz i uderzenia ciepla :) tz zdrowa, jedynie na tomograf czekam ale watpie zeby cos tam bylo ;p
blackhat
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 lutego 2014, o 21:18

21 lutego 2014, o 09:19

przestraszyłaś mnie :P Po co tomograf do tego? Masz jakieś bóle głowy?
ssaa
Gość

21 lutego 2014, o 11:01

No mam sporo objawow, derealizacje zawroty glowy, wszystkie badania mam dobre ale na tomograf na razie czekam a dokladnie dzis ide zrobic :) Po prostu musze sie przebadac zeby miec to z glowy :)
ODPOWIEDZ