Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Rozwód i przeprowadzka z dzieckiem do innego miasta

Pogaduchy, w dwóch słowach - DOWOLNY TEMAT:)
ODPOWIEDZ
Oldda
Nowy Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 1 grudnia 2023, o 07:48

14 sierpnia 2024, o 10:16

Jestem przed rozwodem. Czekam na złożenie pozwu. Chialabym się wyprowadzić od męża z 5-letnim dzieckiem do innego miasta. Czy robić to teraz czy poczekać na wyrok sądu??
zelie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 12 lipca 2022, o 08:29

14 sierpnia 2024, o 12:02

Jeśli masz już sądownie ustalony pobyt dziecka przy Tobie, to możesz się przeprowadzić.
Jeśli nie, to możesz o to wnieść do sądu. Pozostaje wtedy kwestia ustaleń sądownie kontaktów dziecka z ojcem.
Co do samej sprawy rozwodowej, to musisz podać do sądu nowy adres zamieszkania, aby doszły Ci informacje o dacie sprawy.
Podczas rozwodu i po rozwodzie, nie ma takiego zapisu prawnego, zabraniającego Ci przeprowadzkę do innej miejscowości w Polsce.
Kontakty ojca z dzieckiem możesz rozszerzyć również o kontakty telefoniczne oraz video rozmowy, we wskazane dni i w określonych godzinach.
Jedynie sąd może uznać, że możesz pokrywać koszty dojazdów dziecka do ojca, lub ojca do dziecka (szacunkowo wg aktualnych cen biletów pociągiem, busem, czy PKS). https://www.malecharaktery.pl/artykul/z ... yc-wniosek Poczytaj sobie też o kwestii zabezpieczenia alimentów.
ODPOWIEDZ