Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Pytania dotyczące DD

Forum dotyczące derealizacji i depersonalizacji.
Dzielimy się tutaj naszymi historiami, objawami, wątpliwościami oraz wszystkim co nas dręczy mając derealizację.
Dopisz się do istniejącego tematu lub po prostu jeśli chcesz stwórz nowy własny wątek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Guett
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 841
Rejestracja: 1 września 2014, o 11:35

9 września 2014, o 11:06

mam parę pytań z ciekawości dotyczących dd :) jak na razie u mnie nie jest źle, jest stabilnie raz gorzej raz lepiej, ale powoli czuje że moja forma to strzałka w górę i idę w dobrym kierunku :huh

1. Ile może trwać DD ? ile mózg się regeneruje, ile czasu mu potrzeba na dojście do takiego stanu jak kiedyś ?

2. dlaczego np. po wysiłku, po graniu w piłkę odczuwam czasami dd gdy jestem zmęczony wysiłkiem fizycznym ?

3. co robić jak czuję że znów mam objawy dd ?

4. trochę nie związane z dd, thc utrzymuje się w mózgu przez 90 dni i gdzieś czytałem że musi się cała zawartość wypróżnić z mózgu żeby było znów normalnie, a to jak piszą trwa z 90 dni lub coś koło tego, zależy ile kto popalał, i może dlatego tak się dzieje że raz jest lepiej raz gorzej ? czytałem o tym na jakimś forum, nie pamiętam nazwy...

wiem, ostatnie pytanie tak napisałem trochę nie zrozumiale, ale mam nadzieje że Wiecie o co mi chodzi :D
i'm tired boss
Awatar użytkownika
Mr.DD
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 października 2013, o 14:17

9 września 2014, o 20:27

1. DD może trwać parę godzin, jeden dzień, parę miesięcy, a nawet lat. Ale też chwilę np. przy realnym zagrozeniu powiedzmy ktos Cie goni a ty uciekasz i jak Ci sie uda, to potem dd nagle znika. Zależy jakie masz nastawienie do tego. Np. Wiktorowi 5-letnie dd znikneło całkiem w przeciagu tygodnia, gdy zaczał prawdziwie akceptować. Przy takim przyzwoleniu trwa to dość szybko, jednak dojście do tego momentu wymaga tak naprawdę wiele czasu, a wychodzenie z nerwicy to sinusoida. Najlepiej wgl nie skupiac sie na tym ile to bedzie trwało bo to jest presja, obawy ktore przedłuzaja ten stan.

2. Po prostu dd wystepuje tez przy przemęczeniu, dlatego w czasie wysiłku nam sie to zwieksza, albo sie pojawia. Nerwica powoduje po prostu ze analizujemy to i sie tym zamartwiamy.

3. Staraj się zmienic otoczenie myslowe. Zajmij się czymś, staraj sie podchodzić do tego jako naturalnej reakcji organizmu na lęk.

4. Rozumiem pytanie, ale nie znam odpowiedzi :DD Nie analizuj tego po prostu, zajmij sie zyciem i bedzie git ! :)
Cier­pienie wy­maga więcej od­wa­gi niż śmierć.
Niektórzy po za­pad­nięciu zmro­ku już nie pot­ra­fią uwie­rzyć w słońce. Bra­kuje im tej od­ro­biny cier­pli­wości, aby docze­kać nad­chodzące­go po­ran­ka. Kiedy prze­bywasz w ciem­nościach, spójrz w górę. Tam cze­ka na ciebie słońce.
ODPOWIEDZ