Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Proszę o radę

Tutaj możesz się przedstawić, napisać coś o sobie.
ODPOWIEDZ
0livka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 13 września 2022, o 12:11

14 września 2022, o 11:24

Wiem, że pisze już kolejny post ale chcę podjąć walkę z myślami. Jak na nie nie zwracać uwagi? Jakaś taktyka? Bardzo dużym problemem jest u mnie jedzenie, nie mogę przełykać i nie wiem czy mam się do jedzenia zmuszać, bo tak robię ale wywołuje to u mnie potem nudności i jeszcze większy stres czy po prostu odpuścić sobie narazie. Kolejną rzeczą jest poczucie bezsensu. Jakby wiem że mam rodzinę, dostałam się do dobrej szkoły ale nie czuję nic myśląc o tym. Mam czasem myśli że nie ma potrzebny walczyć bo nie ma do czego wracać. Myślę nieracjonalnie i nie wiem jak odpuścić. Czy potrzebuję po prostu czasu? Nie wiem też czy czytanie na forach dzień w dzień jest dobrym pomysłem.
malutenki
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 5 września 2022, o 14:50

14 września 2022, o 11:41

Póki nie masz odpowiedniej wiedzy na temat zaburzenia, to polecam czytać Ci artykuły i oglądać materiały na kanale YouTube. W tym wszystkim jest jedno "ale", czytaj materiały, z których się czegoś dowiesz, a nie historie innych ludzi, po których się jeszcze bardziej nakręcisz.
Odnośnie myśli natrętnych podam kilka linków:
1) kowy-chochlik-lowy-t5055.html
2) kowe-jak-dlaczego-agresywna-postawa-t3542.html
3) https://youtu.be/G_mICBk3Q8U
W tych materiałach znajdziesz odpowiedzi dotyczące natrętnych myśli lękowych, jak je przepuszczać, akceptować, ignorować i sobie na nie przyzwalać.
A pokrótce mówiąc, możesz zająć się czymś, co Cię interesuje, znaleźć jakieś nowe hobby itp.
Możesz te myśli ignorować i starać się zająć, czymś w tym momencie, gdy one Cię męczą.
Możesz te myśli racjonalizować - mówić sobie coś w stylu "to są myśli, które pochodzą od nerwicy, nie są prawdziwe i nie muszę się ich bać".
Możesz te myśli też przepuszczać - dla przykładu położyć się na łóżku i niech one sobie płyną, nie nadawać im wartości.
Jest wiele różnych sposobów na myśli natrętne, przeczytaj, pooglądaj, posprawdzaj, który sposób jest dla Ciebie najlepszy i wdrażaj to w życie.
A co do jedzenia, to jedz, bo musisz. A póki masz problem z przełykaniem, to jedz coś, co łatwo się przełyka - jakieś zupki, owsianki itp.? Nie zwracaj na to uwagi, nie kłóć się z tym, ani nie przejmuj, zaakceptuj, że przez jakiś czas, tak będziesz mieć.
0livka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 13 września 2022, o 12:11

14 września 2022, o 11:43

malutenki pisze:
14 września 2022, o 11:41
Póki nie masz odpowiedniej wiedzy na temat zaburzenia, to polecam czytać Ci artykuły i oglądać materiały na kanale YouTube. W tym wszystkim jest jedno "ale", czytaj materiały, z których się czegoś dowiesz, a nie historie innych ludzi, po których się jeszcze bardziej nakręcisz.
Odnośnie myśli natrętnych podam kilka linków:
1) kowy-chochlik-lowy-t5055.html
2) kowe-jak-dlaczego-agresywna-postawa-t3542.html
3) https://youtu.be/G_mICBk3Q8U
W tych materiałach znajdziesz odpowiedzi dotyczące natrętnych myśli lękowych, jak je przepuszczać, akceptować, ignorować i sobie na nie przyzwalać.
A pokrótce mówiąc, możesz zająć się czymś, co Cię interesuje, znaleźć jakieś nowe hobby itp.
Możesz te myśli ignorować i starać się zająć, czymś w tym momencie, gdy one Cię męczą.
Możesz te myśli racjonalizować - mówić sobie coś w stylu "to są myśli, które pochodzą od nerwicy, nie są prawdziwe i nie muszę się ich bać".
Możesz te myśli też przepuszczać - dla przykładu położyć się na łóżku i niech one sobie płyną, nie nadawać im wartości.
Jest wiele różnych sposobów na myśli natrętne, przeczytaj, pooglądaj, posprawdzaj, który sposób jest dla Ciebie najlepszy i wdrażaj to w życie.
A co do jedzenia, to jedz, bo musisz. A póki masz problem z przełykaniem, to jedz coś, co łatwo się przełyka - jakieś zupki, owsianki itp.? Nie zwracaj na to uwagi, nie kłóć się z tym, ani nie przejmuj, zaakceptuj, że przez jakiś czas, tak będziesz mieć.
Dobrze, dziękuję spróbujemy (:
ODPOWIEDZ