Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

pomóżcie - OCD

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cathalea
Świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, o 11:06

20 października 2015, o 12:23

Cześc Kochani!
Postanowilam do Was napisac, bo myślę, że jesteście w stanie mi pomóc…Proszę potraktujcie maila poważnie, chociaż może być trochę nieskładny. Mam na imię Kasia i mam 30 lat. Od 13 roku życia zmagam się z OCD(zaburzenia obsesyjno-kompulsywne). Wychowuję 15 msc córkę, mam wykształcenie mgr. Potrzebuję Waszej pomocy, bo już powoli tracę nadzieję na wyjście z OCD. Dodam ze jestem pod stałą opieką psychiatry, biorę leki i chodzę na psychoterapię grupową.
Na początku zaczęło się niewinnie- chowanie piórnika 5 razy do plecaka, liczenie kroków i wykonywanie ich po kilka razy w przód i w tył.Natrętne myśli dotyczące rodziny(bluźniercze). Były okresy gdy to mijało ale były też dlugie okresy gdy mialam natrętne myśli bez kompulsji. Sprawa pogorszyła się killa lat temu. Moje obsesje przeszły na sprawy „urzędowe”. Zaczęłam roić sobie, że wszystko co robiłam/ robię może być obarczone błędem, niedokładnością, może być nieukończone.
Przykłady mogę mnożyć i tak np.: zdałam egzamin na prawo jazdy- zaczęły się lęki czy wszystko dobrze podpisałam w urzędzie, czy na pewno dobrze zdałam prawko-kompulsje? Pisalam maile z pytaniami czy wszystko dobrze u nich załatwiłam, czy na pewno czegos nie pominęłam, czy są moje podpisy. Urodzilo się dziecko- obsesje czy na pewno dobrze jest zameldowane-pisanie maili do urzędów z pytaniami czy wszystko jest ok. Moim aktualnym lękiem/obsesją z ktorą walczę i nie umiem sobie poradzic jest nagły wymysł pt” sprawdzaj czy wszystkie stare konta w bankach masz pozamykane, bo jak nie to mogą Cię obciążyc milionowymi kwotami i sobie nie poradzisz”. Zaczęło się od wypraw do banko-odiwedzialam kilka oddziałów żeby dowiedziec się czy wszystko jest OK. W bankach oczywiście zostalam poinformowana ze nic już u nich nie mam.Wszystko pozamykane. Potem zaczęłam sobie wkręcac ze trzeba się dowiedziec/sprawdzic poprzez infolinię…Aktualnie mogę powiedziec śmiało, ze wykonalam chyba z 50 telefonów do banku na infolinię żeby dowiedziec się, czy wszystko jest OK. Nawet dzis już 2 razy wydzwanialam i nie mogę skończyc bo caly czas mam lęk czy aby dobrze wydzwonilam, czy dobre cyfry wcisnęlam, czy dobrze powiedziałam, czy dobrze usłyszałam i czy wogole ja tam dzownilam? Nie mogę się uspokoić, Nie wiem co zrobic bo takie funkcjonowanie jest chore. Mój mezczyzna wczoraj zabral mi nawet telefon żebym przestala to robic a ja ucieklam do sąsiada i …pożyczylam telefon aby zadzwonic….Dzis zamknęłam się na zimnym balkonie i…dzwoniłam dalej………Kochani chodze co tydzień do psychiatry a ona mowi”Pani Kasiu to są objawy Pani choroby. Musi Pani się powstrzymac, pomyśleć TO MOJA CHOROBA i powstrzymac się od sprawdzania/dzwonienia/chodzenia po bankach”. Nie umiem się powstrzymać, nie umiem wygrac z tą chorobą, bo cały czas mam lęk w głowie że coś się stanie (ktoś mnie obciąży itd.). Pani psychiatra powiedziala, że to wszystko dzieje się tylko w mojej głowie. Że tego nie ma naprawdę i że mam to RZUCIC W CHOLERĘ i czyms się zająć, a mój dzien tak naprawdę to codzienne przemyślenia 24/dobę czy mam wszystkie konta pozamykane, czy wszystko jest ok. i że muszę dzwonic do banków dowiadywać się……..i te kompulsje nie puszczają,…..Proszę pomóżcie mi.Liczę na Was. Słucham nagrań, czytam Wasze wpisy.Potrzbuję Waszej pomocy.
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

20 października 2015, o 12:32

Typowa Nerwica jak w morde strzelil. Twoj psychoterapeuta po czesci ma racje ale tylko po czesci . Po pierwsze czy ty jestes chora zastanow sie ?? . Zaburzona brzmi lepiej i lagodniej . Czy twoj psychoterapeuta wytlumacxyl ci co to jest Nerwica co to mechanizm lękowy . Wydaje sie ze wogole . Na pocatek rozgladnij sie po forum i proponuje artykul ktory zuci nowe spojrzenie na twoje zaburzenie .
mechanizm-lekowy-charakterystyka-t5227.html
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
tadeuizdbsk47
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 8 września 2015, o 19:28

26 października 2015, o 09:03

Droga Kasiu!

Na tym Forum, piszę do Ciebie już drugi raz, i myślę, że mój text tu się wreszcie wydrukuje. Jestem Tadeusz, ja z tej choroby OCD - wyleczyłem się, i Pragnąłbym Tobie - Pomóc. Jest to trudne, tak jak ta cała choroba, ale głowa do góry. Będzie wszystko - Dobrze. Podaje Ci mój adres mailowy tadeuizdbsk@gmail.com, a Ty do mnie - Napisz. Ja Ci odpowiem i w ten sposób nawiążemy kontakt, niekoniecznie tu na Forum.
Pozdrawiam - Tadeusz.
tadeuizdbsk47
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 8 września 2015, o 19:28

26 października 2015, o 09:13

Panie Victorze - Proszę Pana jeszcze raz, o zaakceptowanie mojego textu. piszę tu już trzeci raz i chcę Pani Kasi naprawdę - Pomóc. Liczę na Pana Powagę. Tadeusz.
Awatar użytkownika
Cathalea
Świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, o 11:06

26 października 2015, o 15:54

bart26 dziekuję Ci za odpowiedz. Powiem tak- terapia grupowa - nikt raczej nie tłumaczy co z tym zaburzeniem. Psychiatra trochę mówi no ale...więcej sama dowiaduję się z artykułów,książek itd. Postanowiłam trochę sama zadziałać i odpuscic lęk, ktory jest irracjonalny. Moje zaburzone myśli z bankiem, to kolejny pierdo**** chochlik straszak na ramieniu. Bezsensowny lęk. Ale przynajmniej jestem z siebie troszkę dumna bo kompulsje odpusciły.Wiem, że wszystko mam pozamykane w bankach i nie muszę znowu robić rytuałów.Nie muszę się bać.Mam super rodzinę, super faceta, nie muszę się bać.....
ODPOWIEDZ