Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Nieistnienie jak uwierzyć ?

Forum dotyczące derealizacji i depersonalizacji.
Dzielimy się tutaj naszymi historiami, objawami, wątpliwościami oraz wszystkim co nas dręczy mając derealizację.
Dopisz się do istniejącego tematu lub po prostu jeśli chcesz stwórz nowy własny wątek.
ODPOWIEDZ
nadzieja1234
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 10 czerwca 2019, o 18:48

11 czerwca 2020, o 12:00

Hej, od paru tygodni bardzo się starałam, przełamałam lęk i w końcu udało mi się oswoić z wychodzeniem i teraz już nie mam problemu żeby wyjść na spacer czy do sklepu :) lęk zniknął i objawy z nim związane, ale zostało dziwne odczucie z którym nie mogę się pogodzić :( nie umiem go nawet opisać do końca, bo ja właściwie nie czuje że jakiś dzień się odbywa, niby widzę ale jakby to wszystko było daleko i nie działo się, jak patrzę na moje ciało to jakby go w zasadzie przede mną nie było ani niczego, trochę jak życie we wpomnienie jakimś :( czy to jest dalej dd ? Nie mogę jakoś odnaleźć odpowiedzi bo to nie jest poczucie nierealności tylko bardziej niebycia czy nieistnienia niczego :( jak w jakiejś próżni albo zawieszenie w niczym .... czy ktoś potrafi mi powiedzieć czy to tez jest dd ? Tyle już przełamałam a z tym się nie umiem pogodzić :( kiedyś moje dd chociaż czułam że jestem i że widzę inaczej albo czuje a teraz bardziej jak pustka w pustce ....
Życie jest darem i to od nas zależy jak je poprowadzimy
Sayan86
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 19 lutego 2020, o 16:43

11 czerwca 2020, o 12:36

nadzieja1234 pisze:
11 czerwca 2020, o 12:00
Hej, od paru tygodni bardzo się starałam, przełamałam lęk i w końcu udało mi się oswoić z wychodzeniem i teraz już nie mam problemu żeby wyjść na spacer czy do sklepu :) lęk zniknął i objawy z nim związane, ale zostało dziwne odczucie z którym nie mogę się pogodzić :( nie umiem go nawet opisać do końca, bo ja właściwie nie czuje że jakiś dzień się odbywa, niby widzę ale jakby to wszystko było daleko i nie działo się, jak patrzę na moje ciało to jakby go w zasadzie przede mną nie było ani niczego, trochę jak życie we wpomnienie jakimś :( czy to jest dalej dd ? Nie mogę jakoś odnaleźć odpowiedzi bo to nie jest poczucie nierealności tylko bardziej niebycia czy nieistnienia niczego :( jak w jakiejś próżni albo zawieszenie w niczym .... czy ktoś potrafi mi powiedzieć czy to tez jest dd ? Tyle już przełamałam a z tym się nie umiem pogodzić :( kiedyś moje dd chociaż czułam że jestem i że widzę inaczej albo czuje a teraz bardziej jak pustka w pustce ....
Tak to dal j DD. U mnie było to samo, że najpierw przez pierwsze 6-9 miesięcy odczuwałem tą jakby inność wszystkiego na co patrzę, coj jakbym oglądał jakiś film z czasów PRL😁 A potem się to "naprawiło" do tego stopnia, że gdy dopada mnie DD (zazwyczaj na zmianę pogody) to widzę wszystko normalnie, czuję spójność ze światem, ale jakby z oddali, jak w jakimś zamknięciu. Ciężkie to do opisania, ale to jak najbardziej DD.
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

11 czerwca 2020, o 14:03

Oczywiście, że dd, tak naprawde to nawet nic innego nie pasuje i jest to sztandarowy objaw tych stanów. Nadam pracuj w kierunku akceptacji i nie przestawaj się starać, ale nie rób tego po to byle minęło.
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
ODPOWIEDZ