Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

List do natrętnych myśli

Artykuły o myślach lękowych, katastroficznych, natrętnych myślach, natrętnych wyobrażeniach itp.
Wyjaśnienia jak takie myśli działają i powstają i jak należy je rozumieć oraz jakie mieć do nich odburzające nastawienie.
Regulamin forum
Uwaga! Attention! Achtung! 注意广告!
Ten dział poświęcony jest materiałom forumowym, służą one "do odczytu" czyli nabywania informacji i ewentualnie komentarza. Nie opisuj tu swojej historii, objawów i nie zadawaj pytań o zaburzenia.
Jeśli masz taką potrzebę przejdź na stronę główną forum - Kliknij - do sekcji FORUM DYSKUSYJNE, tam masz dostępnych wiele działów do rozmów, pytań itp.
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

30 kwietnia 2018, o 23:17

Drogie Niewdzięczne natrętne myśli,

Chcę, żebyście wiedziały, że poznałem się na was i wiem, że pojawiacie się tylko po to, by mnie straszyć i mi dokuczać, a nasyła was na mnie wasza królowa nerwica.

Pracujecie usilnie nad tym, by powodować, że potrafię poczuć się bezsilny i na chwilę wydaje mi się, że faktycznie muszę wam z jakiegoś powodu wierzyć. Uwielbiacie, kiedy czuję się malutki i wydaje mi się, że tracę rozum. Próbujecie odebrać mi radość życia i energię.

Ale ja nie muszę was słuchać i nie będę tego robić. Wybieram podejście, w którym zmieniam nawyk tańczenia, jak mi zagracie. Nie będę już się dawać łapać na wasze nudne, tanie sztuczki, które znam na wylot. Nie macie mi do zaoferowania nic, co by mnie wzbogacało - przeciwnie, chcecie mnie okradać, a mnie to nie odpowiada i nie mogę się na to zgadzać.

Zorientowałem się już, że kłamiecie i nie muszę, ani nie chcę, wam wierzyć. Nie obchodzi mnie czego tym razem dotyczycie. Wszystkie jesteście takie same, bezwartościowe i uparte. Kiedy wam wierzę,nie prowadzi mnie to wcale w pozytywnym kierunku.

Dziś mam tę świadomość, że jeśli przestane was karmić wiarą w to, że coś znaczycie, i jeśli będę was ignorować, to zaczniecie powoli czuć, że nic tu po was. Okaże się, że nie macie już po co przychodzić, zaczniecie się zmniejszać i zanikać, jak balonik, z którego uchodzi powietrze, aż znikniecie całkiem.

Jeśli kiedykolwiek miałyście jakąś moc, to pochodziła ona ode mnie - z mojej wiary, że jesteście godne uwagi. Dziś wiem, że jesteście tej uwagi i wiary niegodne, dlatego zabieram wam moc i od tej pory będę inwestować swoją energię w to, co mnie buduje, a nie to, co mnie osłabia.

Do nie-zobaczenia,

Ja.
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Awatar użytkownika
schanis22
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2199
Rejestracja: 17 września 2015, o 00:28

30 kwietnia 2018, o 23:24

Ciasteczko :lov: Mi od jakiegoś czasu nerwica nie ma już nic do powiedzenia ! :lov:
Pięknie te posty piszesz .
W zdrowym ciele zdrowy duch , zdrowa głowa zdrowy brzuch.
Nerwica jest małą ściemniarą francą , wróblicą cwaniarą . Plącze nam nogi i mówi idż ! Wkręceni w zgubną nić .
Świata nie naprawisz - napraw siebie .
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

30 kwietnia 2018, o 23:39

schanis22 pisze:
30 kwietnia 2018, o 23:24
Ciasteczko :lov: Mi od jakiegoś czasu nerwica nie ma już nic do powiedzenia ! :lov:
I bardzo dobrze Kochana, gratulacje przejęcia całej swojej mocy z powrotem 'xxdd
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Awatar użytkownika
zrk
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 24 października 2017, o 00:11

30 kwietnia 2018, o 23:43

czy taki list (post) to autoterapia czy wsparcie dla innych, tak myślę że może i ja taki list wysmaruję
DESIDERATA
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu,
Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien. Ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Autor oryginału: Max Ehrmann
Każdego dnia bądź jak ŻUK ......... ciesz się z byle gówna :hehe:
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

1 maja 2018, o 00:15

Ja natrętów nie mam, ale taki list uważam za pomocny jeśli się człowiek zapętli nie tylko nawet w myślach natrętnych ale negatywnych, podcinających skrzydła.

Pomysł napisania własnego listu jest fajny i zachęcam bardzo Ciebie i inne osoby do napisania go, a potem czytania kiedy w głowie zawrzy. :)
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Awatar użytkownika
zrk
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 24 października 2017, o 00:11

1 maja 2018, o 00:18

nie miałam czy jeż nie mam,
DESIDERATA
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu,
Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien. Ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Autor oryginału: Max Ehrmann
Każdego dnia bądź jak ŻUK ......... ciesz się z byle gówna :hehe:
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

1 maja 2018, o 00:32

zrk pisze:
1 maja 2018, o 00:18
nie miałam czy jeż nie mam,
Kiedyś miałam, jestem odburzona od kilku lat. :)
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Awatar użytkownika
zrk
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 24 października 2017, o 00:11

1 maja 2018, o 00:35

wybacz pytanie czy jest na forum twoja historia, kto jest obecnie specem od myśli dot agresji
DESIDERATA
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu,
Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien. Ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Autor oryginału: Max Ehrmann
Każdego dnia bądź jak ŻUK ......... ciesz się z byle gówna :hehe:
Awatar użytkownika
jagaaga
Hardcorowy "Ryzykant" Forum
Posty: 227
Rejestracja: 13 września 2014, o 19:02

1 maja 2018, o 13:30

Dzięki Ciacho, to coś dla mnie ;D
Potrzeba CZASU. Tyle czasu- ile POTRZEBA
Dominik.O
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: 11 września 2016, o 10:05

1 maja 2018, o 13:33

Ciacho jak zwykle się postarała,chyba stanę się jej cichym wielbicielem;)
"Pamiętaj,że mamy do czynienia jedynie z myślami a myśli mogą zostać zmienione.Gdy zmieniamy nasze myślenie,zmieniamy naszą rzeczywistość"
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

2 maja 2018, o 19:49

Dominik.O pisze:
1 maja 2018, o 13:33
chyba stanę się jej cichym wielbicielem;)
Spoko,zachowam w tajemnicy przed sobą to, że to przeczytałam :pp
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Awatar użytkownika
KłębekNerwów
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 czerwca 2014, o 15:56

8 czerwca 2018, o 09:39

Fajny sposób, ja piszę listy do Św. Józefa ;) takie małe wylanie żali i jednocześnie nadzieja na lepsze dni ;)
"Pamiętajmy, że Bóg nie zsyła większych trudów, niż możemy znieść. Amen."
Scyzoryk138
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 16:36

27 grudnia 2018, o 07:39

Witam jestem tu nowy mam problem z natrectwami w zasadzie problem jest od lutego tego roku nie wiem co mam już robic mysli sa straszne miedzy innymi ze strace panowanie za kierownicą wjade w kogos specjalnie ze nie umiem chodzic zwariuje jest to bardziej dd czy ocd co robic dalej prosze o kontrakt
Gafa
Hardcorowy "Ryzykant" Forum
Posty: 723
Rejestracja: 27 grudnia 2016, o 14:27

27 grudnia 2018, o 10:16

Scyzoryk138 pisze:
27 grudnia 2018, o 07:39
Witam jestem tu nowy mam problem z natrectwami w zasadzie problem jest od lutego tego roku nie wiem co mam już robic mysli sa straszne miedzy innymi ze strace panowanie za kierownicą wjade w kogos specjalnie ze nie umiem chodzic zwariuje jest to bardziej dd czy ocd co robic dalej prosze o kontrakt
Poczytaj jest tyle materiałów na forum. Zapisz się na terapię. Divin czy Victor prowadzą przez Skype.
piorko127
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 3 listopada 2018, o 07:30

27 stycznia 2019, o 16:33

Jak można się z nimi ugadac macie namiary
ODPOWIEDZ