Męczący trądzik

Forum dla osób, które chcą zapytać czy pożalić się z uwagi na jakiś inny problem zdrowotny.
Choćby problemy z kręgosłupem czy innymi sprawami, które również ci dokuczają.
A może chcesz zapytać o jakieś medyczne badanie, jak wygląda itp.?
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik

26 lipca 2017, o 19:47

Witajcie! Mam do was pytanie, a zwłaszcza do osób które takze miały bądź maja problem z tradzikiem - mianowicie mnie męczy trądzik juz od jakiegoś czasu, mimo ze mam juz 23 lata. Są to głównie zaskorniki, tzw. kaszka, a na dole policzków również takie czerwone guzy. Naprawdę nie wiem jak nad tym zapanować i jak się tego pozbyć, czy to w ogóle jest możliwe?:( strasznie obniża to samopoczucie. Zaznaczam, ze przemywqm tylko twarz rumiankiem oraz stosuje maści tormentiol oraz masc ichtiolowa, wyeliminowalam nabiał oraz stosowanie podkładu. Wizyty u dermatologa niestety tez nie pomagają, dostalam antybiotyk po którym trądzik znikł tylko na 2 miesiące. Mam bardzo wrażliwa cerę, dlatego nie stosuje juznzadnych kosmetyków. Co mogę jeszcze zrobic?:((
Awatar użytkownika
schanis22
Moderator

26 lipca 2017, o 19:51

Przecież ta maść ichtiolowa jest na wrzody po co Ty tym smarujsze .
W zdrowym ciele zdrowy duch , zdrowa głowa zdrowy brzuch.
Nerwica jest małą ściemniarą francą , wróblicą cwaniarą . Plącze nam nogi i mówi idż ! Wkręceni w zgubną nić .
Świata nie naprawisz - napraw siebie .
Awatar użytkownika
Halina
Hardcorowy "Ryzykant" Forum

26 lipca 2017, o 19:52

ja slyszalam, ze konska masc jest dobra na meczacy tradzik :DD
MYŚL NIE OZNACZA CZYNU !!!

Czekasz aż poczujesz się lepiej by zacząć żyć, zacznij żyć, by poczuć się lepiej (Ciasteczko)

Wszystkiego, czego Jaś się nauczył, Jan może się oduczyć :pp

Nerwica od zarania dziejow :DD Stan fatalny przez 3 lata. Pobyt w szpitalu. Leki przez 16 lat konskie dawki trojcyklicznych. 2016 - rejestracja na forum. 2018 - mam sie (powiedzmy), OK. MOZNA Z TEGO WYJSC, wierze w to ! Sporo roboty przede mna jeszcze !
Awatar użytkownika
N-e-r-w-u-s
Odburzony Wolontariusz Forum

26 lipca 2017, o 19:53

maść ichtulinowa to na wrzody właśnie, a nie na krosty jescze Ci sie wiekszy ten trądzik robi, spróbuj może zmienic dermatologa i popróbować różnych preparatów. przede wszystkim nie gnieć tego.
;witajka W chwili obecnej bardzo rzadko zaglądam na forum z powodów osobistych. Co za tym idzie brakiem czasu.... Na PW w miarę możliwości odpowiem ;)
asia1994

26 lipca 2017, o 19:57

Faktycznie, tez mam trochę manie wyciskania tego, ale naprawdę moja twarz wygląda paskudnie. Mowicie, żeby nie stosować maści ichtiolowej? A tormentiol jest ok? Chciałabym żeby ktoś kto miał problem z takimi zaskornikami cos poradził, może wie jak się ich pozbyć ?
Awatar użytkownika
Halina

26 lipca 2017, o 20:00

teraz powaznie, podczas nerwicy tradzik jest intensywniejszy, gdyz nastepuja w organizmie doc istotne zmiany hormonalne, zatem nie ma sie co przejmowac, zostawic, nie drapac, nie wyciskac, no polecam oczyszczanie proesjonalne, a nie domowe, bo lapy poucinam :D
najlepiej mnie pomogla masc skinoren I KREMY na bazie AHA 15 i AHA 25
MYŚL NIE OZNACZA CZYNU !!!

Czekasz aż poczujesz się lepiej by zacząć żyć, zacznij żyć, by poczuć się lepiej (Ciasteczko)

Wszystkiego, czego Jaś się nauczył, Jan może się oduczyć :pp

Nerwica od zarania dziejow :DD Stan fatalny przez 3 lata. Pobyt w szpitalu. Leki przez 16 lat konskie dawki trojcyklicznych. 2016 - rejestracja na forum. 2018 - mam sie (powiedzmy), OK. MOZNA Z TEGO WYJSC, wierze w to ! Sporo roboty przede mna jeszcze !
asia1994

26 lipca 2017, o 20:01

Halina, a mialas zaskorniki? Rzeczywiście trądzik pojawił się wtedy, kiedy dopadła mnie nerwica, ale teraz juz praktycznie nie ma po niej śladu, znikły myśli, ataki paniki, stresy, jest o niebo lepiej, a mimo to trądzik pozostał...
Awatar użytkownika
perła

26 lipca 2017, o 20:14

przyczyn moze być dużo. Szukaj lepszego dermatologa az trafisz bo termentiol przetłuszcza skórę. Moja koleżanka miała podobnie jak ty i okazało się że przyczyną były jakieś bakterie w jelitach szkoda ze po paru latach się zorientowali. Oczywiście wyleczyli jej wszystko ale pozniej wyjechała do Anglii pakować banany z eksportu i zarobiła na zabieg laserowy (chyba 4 podejscia) usuwający blizny. Miała taką kaszkę jak ty. Wycofaj cukier, słodycze, i cukry proste wtedy te bakterie nie mają co jeść i powinien się trądzik zmniejszać i zobaczysz czy idziesz w dobrym kierunku.
asia1994

26 lipca 2017, o 20:20

Perła, dziękuje za odpowiedz. Póki co wyeliminowalam nabiał i obserwuje, podobno dopiero po miesiącu można się przekonać czy to cos pomogło czy nie. W takim razie ogranicze tez cukry - masz na myśli takie typowe słodycze ze sklepów czy również jakieś domowe ciasta itp?
bertlam
Gość

30 lipca 2017, o 22:02

Poczytaj o roaccutane lub jego polskich odpowiednikach. Kuracja dość droga ale efekt zdumiewający. Nie każdy się na takie leczenie nadaje, dlatego poszukaj najpierw dobrego dermatologa.
Awatar użytkownika
GaunterODim

30 lipca 2017, o 22:08

Ja akurat w wieku 14-15 lat miałem z tym duży problem. Zacząłem wtedy stosować antybiotyk o nazwie tetralysal. Faktycznie, pomógł mi on na kilka miesięcy. Jednak po jego odstawieniu wszystko wróciło ze zdwojoną siłą (niczym po odstawieniu SSRi u większości :DD ).
Od siebie mogę jedynie potwierdzić to, co kilka osób już tu napisało. Doskonale po sobie widziałem, że ilość spożywanych dziennie cukrów i innego syfiastego żarcia, miała u mnie bardzo duży wpływ na trądzik.
Pozdro!
"Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu
Trudno nie zrozumieć tego systemu"
Awatar użytkownika
perła

31 lipca 2017, o 20:24

wszystkie cukry a najbardziej te proste czyli wystepujące w słodyczach, ciastach, ciastkach i zwykłym cukrze (to dwucukier ale szybko sie rozkłada). Twój organizm bedzie korzystał z cukrów złożonych, ziemniaki, ryż, makarony, Stosuj cukry proste tylko wystepujące w owocach, Strzez się też ostrych przypraw które najczesciej wystepuje w tzw smietnikowym jedzeniu: chipsy, pizza, hamburgery itp
asia1994

3 sierpnia 2017, o 09:51

Wiecie co, rezygnacja z nabiału faktycznie była dobrym krokiem, cera zaczyna mi się poprawiać, ale zdaję sobie sprawę z tego, że oczyszczenie będzie trwało spory czas, a ja póki co wytrzymałam 3 tygodnie :) Jeszcze ograniczę spożywanie cukrów, całkiem ich chyba nie jestem w stanie wyeliminować, ale spróbuję chociaż ograniczyć, jeśli ma to pomóc mojej cerze :D
asia1994

28 sierpnia 2017, o 20:38

To jeszcze raz ja :) zdecydowałam, że jednak dam szansę jeszcze dermatologom, znalazłam w internecie takiego z naprawdę dobrymi opiniami. Podobno daje skierowanie na serię badań - hormony, alergie. Mam pytanie, już kiedyś pisałam, że miałam podwyższony poziom prolaktyny, tarczycę w normie, a po wizycie u endokrynologa powiedział mi, że jeśli nie mam problemów z okresem, to generalnie się tego nie leczy, no więc nie leczyłam, nie byłam więcej u żadnego endokrynologa - czy jest możliwe, że poziom prolaktyny mógł mi się samoistnie obniżyć, zważywszy na to, że praktycznie po nerwicy już nie ma śladu? Tylko w jakichś mega stresujących sytuacjach albo po prostu w gorszy dzień, typu mocnego niewyspania się :D Jednak nie dostałam wcześniej skierowania na badanie poziomu kortyzolu, a to on podobno może mieć ogromny wpływ na pogorszenie się stanu cery, prawda? Ja mam tradzik zaskórnikowy, dosłownie cała twarz jest w tym dziadostwie. Czy to może być jakaś bakteria, czy własnie od hormonów? Pytam tak z ciekawości, czy moe ktoś z was czy z waszego otoczenia miał taki problem, bo i tak, i tak jutro będę dzwonić się zarejestrować, ale chciałabym wiedzieć, czy warto dać jeszcze tą jedną szansę :D
betii

29 sierpnia 2017, o 12:46

Ja polecam zmiane diety.Odstaw nabial,cukier i gluten.Wiem ze teraz dla Ciebie to szok.Tak samo myslalam ale juz 2 tyg jak odstawilam i jest mnostwo dan bez tych rzeczy.Moja cera teraz coraz ladniejsza a dodatkowo jak dziala na zdrowie.Przemysl to
Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!
Kiedy już nauczysz się kierować uczucia i myśli na właściwe tory, spokój ducha i fizyczne zdrowie na pewno przyjdą same.
"Pamiętaj, że mamy do czynienia jedynie z myślami, a myśli mogą zostać zmienione. Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość". Louise L. Hay
ODPOWIEDZ