Czy to zespół serotoninowy ?

Tutaj natomiast zadać możemy ogólne pytanie związane z lekami.
Być może martwisz się uzależnieniem, zastanawiasz się czy warto je brać itp.
To właśnie możesz wyrazić tutaj.
ODPOWIEDZ
Alex88
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 maja 2018, o 17:02

15 lutego 2020, o 12:52

Jak w temacie. Od dwóch tygodni przyjmuje Mozarin , przez tydzień 1/4 tabletki od tygodnia 1/2 tj. 5 mg. Od trzech dni chodzę nakręcony jak po narkotyku, nie mogę spać , jeść.. jestem mega pobudzony, oblewa mnie zimny pot, nie mogę w miejscu usiedzieć, nawet hydroksyzyna słabo pomaga. Chyba odstawie ten lek, prędzej się wykonczę niż doczekam pozytywnego działania
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1917
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

15 lutego 2020, o 13:01

Żaden zespół niektóre anty tak pobudzają na początku, miałem tak na jednym z nich kiedyś kiedyś. Usiąść nie było można. Inna sprawa czy nie naczytałeś się za dużo i to nie jest po prostu napięcie bo wielkość dawek jakie bierzesz na początek trochę może pokazywać że się boisz tego :)
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
Notfound
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 27 marca 2019, o 21:08

15 lutego 2020, o 13:10

Opisane objawy mogą wskazywać na zespół serotoninowy, najczęściej pojawia się na początku terapi lekami SSRI. Najlepiej będzie jeżeli skonsultujesz to z lekarzem prowadzącym
Alex88
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 maja 2018, o 17:02

15 lutego 2020, o 13:44

Wojciech pisze:
15 lutego 2020, o 13:01
Żaden zespół niektóre anty tak pobudzają na początku, miałem tak na jednym z nich kiedyś kiedyś. Usiąść nie było można. Inna sprawa czy nie naczytałeś się za dużo i to nie jest po prostu napięcie bo wielkość dawek jakie bierzesz na początek trochę może pokazywać że się boisz tego :)
Żadne naczytanie się, czuje się fatalnie, pobudzenie i akatyzja, rozwalić mnie chce.
O jakim leku mówisz ? Kontynuuowales dalej leczenie czy odstawiłeś ?
Alex88
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 maja 2018, o 17:02

15 lutego 2020, o 13:46

Notfound pisze:
15 lutego 2020, o 13:10
Opisane objawy mogą wskazywać na zespół serotoninowy, najczęściej pojawia się na początku terapi lekami SSRI. Najlepiej będzie jeżeli skonsultujesz to z lekarzem prowadzącym
Masz jakieś doświadczenie w tym temacie ? Lekarz mówi, żeby zacisnąć zęby i przeczekać, ale ja już nie daje rady...
Notfound
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 27 marca 2019, o 21:08

15 lutego 2020, o 13:59

Alex88 pisze:
15 lutego 2020, o 13:46
Notfound pisze:
15 lutego 2020, o 13:10
Opisane objawy mogą wskazywać na zespół serotoninowy, najczęściej pojawia się na początku terapi lekami SSRI. Najlepiej będzie jeżeli skonsultujesz to z lekarzem prowadzącym
Masz jakieś doświadczenie w tym temacie ? Lekarz mówi, żeby zacisnąć zęby i przeczekać, ale ja już nie daje rady...
Jak piszesz objawy pojawiły się przy zwiększonej dawce. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy to akurat zespół seratoninowy. Miałem podobnie podczas leczenia seronilem, objawy same ustaliły po paru dniach od pojawienia
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1917
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

15 lutego 2020, o 14:02

Alex88 pisze:
15 lutego 2020, o 13:44
Wojciech pisze:
15 lutego 2020, o 13:01
Żaden zespół niektóre anty tak pobudzają na początku, miałem tak na jednym z nich kiedyś kiedyś. Usiąść nie było można. Inna sprawa czy nie naczytałeś się za dużo i to nie jest po prostu napięcie bo wielkość dawek jakie bierzesz na początek trochę może pokazywać że się boisz tego :)
Żadne naczytanie się, czuje się fatalnie, pobudzenie i akatyzja, rozwalić mnie chce.
O jakim leku mówisz ? Kontynuuowales dalej leczenie czy odstawiłeś ?
Każdy antydepresant u różnych osób może na początku dawać takie objawy. Jeśli to nie jest nakręcone napięcie to zapewne początkowe skutki uboczne. A skąd wiesz o zespole serotoninowym i akatyzacji?
Już nie pamiętam po którym miałem takie pobudzenie ale to nieistotne bo one wszystkie to prawie to samo. Nie, nie kontynuowałem tym lekiem leczenia.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
Alex88
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 maja 2018, o 17:02

15 lutego 2020, o 14:06

Wojciech pisze:
15 lutego 2020, o 14:02
Alex88 pisze:
15 lutego 2020, o 13:44
Wojciech pisze:
15 lutego 2020, o 13:01
Żaden zespół niektóre anty tak pobudzają na początku, miałem tak na jednym z nich kiedyś kiedyś. Usiąść nie było można. Inna sprawa czy nie naczytałeś się za dużo i to nie jest po prostu napięcie bo wielkość dawek jakie bierzesz na początek trochę może pokazywać że się boisz tego :)
Żadne naczytanie się, czuje się fatalnie, pobudzenie i akatyzja, rozwalić mnie chce.
O jakim leku mówisz ? Kontynuuowales dalej leczenie czy odstawiłeś ?
Każdy antydepresant u różnych osób może na początku dawać takie objawy. Jeśli to nie jest nakręcone napięcie to zapewne początkowe skutki uboczne. A skąd wiesz o zespole serotoninowym i akatyzacji?
Już nie pamiętam po którym miałem takie pobudzenie ale to nieistotne bo one wszystkie to prawie to samo. Nie, nie kontynuowałem tym lekiem leczenia.
Dużo czytam, dociekam przyczyny dlaczego tak się dzieje.
Czy u Ciebie to był powód rezygnacji z dalszego leczenia?
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1917
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

15 lutego 2020, o 14:17

Słuchaj Twoim problemem jest z tego co widzę w postach lęk i napięcie. Nie dziwne więc że początkowe objawy przyjmowania leku mogły to zwiększyć. Szczególnie że mozarin to lek w teorii aktywizacyjny. Więc lęk plus objawy początkowe leku i masz to co masz. Czytanie też nie pomaga bo nakręca ale rozumiem czemu czytasz.
Ja zrezygnowałem raz że przez to, a dwa nie mogłem w ogóle spać wtedy.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
ODPOWIEDZ