Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Czy da się zapomnieć o derealizacji?

Forum dotyczące derealizacji i depersonalizacji.
Dzielimy się tutaj naszymi historiami, objawami, wątpliwościami oraz wszystkim co nas dręczy mając derealizację.
Dopisz się do istniejącego tematu lub po prostu jeśli chcesz stwórz nowy własny wątek.
ODPOWIEDZ
marcopolo
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 października 2015, o 17:52

23 grudnia 2015, o 11:51

Witam, pytanko mam do odburzonych ;)

Jak to było z Wami pod koniec zaburzenia? Chodzi mi o stan myślowy. Czy jest możliwe całkiem zapomnieć o derealizacji? Ja mam ją lekko ponad rok i jest tak, że nie zwracam na nią uwagi w ogóle, tylko czasem sobie przypomnę że ją mam, ale nie mam przy tym żadnych emocji, derealizacja zeszła na dalszy plan. Mam czasem kilkusekundowe przebłyski, ale to tyle.
Divin
Administrator
Posty: 1889
Rejestracja: 11 maja 2013, o 02:54

23 grudnia 2015, o 11:59

Marcopolo,

Mnie gdy derealizacja zeszła to przestałem o niej myśleć bo po prostu nie czułem już tego stanu. To zupełnie inny stan umysłu i miałem tylko to co opisałem tutaj: poczatek-konca-przekonajmy-sie-odburzony-t3594.html

A poza tym, po prostu człowiek przestaje tym żyć bo zwyczajnie tego już nie odczuwa i nie jest w stanie sobie przypomnieć emocjonalnie, jak to było mieć odcięcie. To nasz atrybut że nie jesteśmy w stanie jako ludzie odczuć to czego na daną chwilę nie czujemy. Czujemy tylko to co czujemy. Także jaknajbardziej można o niej zapomnieć a wręcz to następuje samo z biegiem czasu gdy się jest w normalnym trybie umysłu. :)
'Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'
'Lepiej jest umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.'
'Puk puk, strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.'
Jest dobrze, dobrze. Jest źle, też dobrze
'Odwaga to nie brak strachu, to działanie pomimo strachu'
Ty nie jesteś zaburzeniem, a zaburzenie nie jest Tobą
Odburzony
Konsultacja Skype
marcopolo
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 października 2015, o 17:52

23 grudnia 2015, o 12:26

Dzięki za pomoc, czytałem Twój wpis kiedyś, ale już o nim zapomniałem. :)
ODPOWIEDZ