Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Czy to jest nerwica lękowa?

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

8 października 2013, o 19:11

Już na to odpisałem ci czy dd może powodowac rózne objawy i fobie. Mając dd i lęki ciągle jestes w poczuciu zagrożenia, twój umysł stale jest w takim poczuciu jakby za chwilę miało się coś stać, dlatego w nerwicy myślenie jest skrzywione.
Mając aktywną nerwicę, czyli obecnie lęk, moga pojawiać się różne lęki i fobie. Można nagle bać się wysokości, wychodzenia z domu, jeżdżenia autobusem, mozna byc nerwowym na kazdy halas, bo umysl jest w poczuciu zagrożenia.
Problemy z wychodzeniem moga tez byc powodowane tym ze czlowiek z roznymi objawami, zaczyna bac sie wychodzic z domu, bo trudno jest z tym wszystkim sie odnalezc w innym miejscu niz dom. Do tego czesto objawy powoduja strach o choroby, zwariowanie i czasem nerwicowiec wyobraza sobie ze po wyjsciu mu sie cos stanie, zwariuje, zgubi sie, umrze , zemdleje itp
Wiec w sumie coz, nic tylko probowac :)
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
bareten
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 7 października 2013, o 14:37

8 października 2013, o 19:26

Wszystko jasne, juz lepiej nie mozna tego chyba wytlumaczyc. Dziekuje i stawiam wirtualne piwko! :D
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

8 października 2013, o 19:33

No i nie zrażac się gorszymi dniami, małymi porażkami, w tym stanie można mieć dużo lęku i lekowych mysli, rzecz w tym aby tym myślą tak nie do końca wierzyć, bo zlękniony umysł zawsze tworzy zlęknione myśli, nie do końca zgodne z prawdą. Myśli są przychodzą ale my decydujemy co robimy z ta myśla i jaką emocje ma powodować i czy w ogóle jakąś.
I dobrze że zaczynasz ta terapie poznawcza, ona w duzej mierze skupia się na relacji, myśl lękowa - lęk, zaburzenie.
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
bareten
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 7 października 2013, o 14:37

8 października 2013, o 19:40

Dokladnie - wlasnie przeczytalem Twoj podpis, madre slowa. :)

Co do terapii to juz przy pierwszej wizycie pytalem lekarza o terapie. Jednak powiedzial, ze poki co to zaden rozsadny psycholog sie mna nie zajmie i pierw trzeba podzialac lekami. Teraz w zeszlym tygodniu bylem drugi raz, po przepisanie drugiego opakowania SSRI. Dostalem zalecenie, ze moge juz zapisywac sie na terapie. Termin po tygodniu od zapisania sie, wiec nie jest najgorzej. Moze ten terapeuta, jeslli zna sie na rzeczy przemowi mi calkowicie do rozumu!
ODPOWIEDZ