Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

problem

Forum dotyczące problemu jakim jest fobia społeczna oraz inne fobie specyficzne.
Umieszczamy tutaj swoje historie, pytania i wątpliwości.
ODPOWIEDZ
szymon117
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 7 marca 2012, o 00:22

4 września 2013, o 22:10

Witam, mam nerwice od 2 lat i chociaz teraz w duzo mniejszym stopniu - jestem prawie zdrowy. Mój problem wyglada tak ze ciezko mi sie rozmawia z ludzmi, tym bardziej z dziewczynami. Wczesniej nigdy nie mialem z tym problemu a teraz po prostu sie denerwuje, ciezko mi sie patrzy w oczy, zaczynam sie jakac, czesto poprostu unikam rozmów. Co mam z tymk zrobic ? Są jakieś sposoby zeby krok po kroku zaczac to leczyc ? Zawsze byłem bardzo odwazny i nie mialem z tym problemu a teraz za ciekawie to nie wyglada.
Aneta
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1255
Rejestracja: 29 października 2010, o 03:03

4 września 2013, o 22:16

Czasem sie roba leki cos na wzor fobii spolecznej krotko-o-fobii-spolecznej-t19.html i tak jak wszystko z nerwica i lekiem trzeba troche popracowac nad przelamaniem tego strachu. Bo te objawy biora sie z albo spadku pewnosci siebie z uwagi na wyglad czy inne rzeczy albo z powodu zbyt duzego przejmowania sie opinia innych, zbyt duzego strachu przed krytyka, szczegolnie krytyka osob waznych dla nas badz plci przeciwnej.
A co robic? Jak pislam jak zwykle nie unikac, tylko probowac, nie wazne jak wyjdzie probowac. Az sie wytrenuje ze nie taki diabel straszny.
szymon117
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 7 marca 2012, o 00:22

20 września 2013, o 11:08

tak właśnie będe robił :)
tobiasz
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 lipca 2013, o 01:47

25 września 2013, o 06:52

szymek moze ci zaciekawia moje zmagania. to wedlug mnie kwestia wprawy w nauczenie sie ze nie ma sie co bac ani czego.
Awatar użytkownika
BlueL
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 września 2013, o 16:01

24 czerwca 2014, o 19:52

Unikając kontaktów tylko pogłębisz swój problem i zwiększysz strach. Wychodź do ludzi, rozmawiaj z płcią przeciwną i nieistotne jest to, czy pierwsze rozmowy będą udane, ponieważ Ty zrobisz kolejny krok do rozwiązania problemu. Z czasem będzie tylko lepiej. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza. Powodzenia! :)
Nic, nie ma już nic pewnego, poza nicością wszystkiego tego, co rozumiem, i wielkością czegoś niepojętego, lecz najważniejszego - Leo Tolstoy.
Jola
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 czerwca 2014, o 14:46

6 sierpnia 2014, o 12:42

Jestem ciekawa jak teraz autor tematu radzi sobie w rozmowach z kobietami. szymon117, pokonałeś fobię?
ODPOWIEDZ