Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Czy to nerwica natręctw?

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
dede1
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 12:39

14 kwietnia 2014, o 23:26

siemanko. od paru miesięcy mam derealizacje i juz wiem jak to olać, nie przjemuje sie tym tak jak wczesniej lecz mam pewne objawy nerwicowe ktore podchodza pod nerwice natrectw i chcialbym sie upewnic czym mam to. zanim dostalem d/d mialem juz te objawy. dodam ze jestem palaczem mj(choć odkad mam d/d juz nie pale) i w sumie jak palilem to mialem te różne dziwne jazdy. mam takie cos ze sprawdzam cos po pare razy. np. leze w lozku i wiem ze komputer jest wylaczony ale mam taka wewnetrza potrzebne zeby sprawdzic czy jest wylaczony?? leże w lozku i moj kurde jest wylaczony na 100% nie chce tego sprawdzic ale po prostu musze.. wstaje z lozka i sprawdzam, klade sie i po chwili znowu mam takie cos. z roznymi sprawami tak mam. np. jak wychodze z domu i zamykam drzwi na klucz to wiem ze sa zamkniete ale musze sie wrocic i to sprawdzic na wszelki wypadek, chociaz wiem, ze sa zamkniete. albo np. schodzać na dol po schodach wracam sie na góre znwo do mojego pokoju zeby sprawdzic czy na pewno czegos nei zostawilem, nie wylaczylem komputera. wczesniej jak palilem jeszcze to np. wracalem po pare razy i sprawdzalem czy nie zostawielm na biurku wiadomo czego i ogolnei tak potrafilem po pare razy wracac i sprawdzac czy napewno czegos nie zostawilem. to jest silniejsze odemnie czasami nie chce juz wracac i sprawdzac ale musze po prostu zeby miec swiety spokoj od tych mysli. tak samo z telefonem, wiem ze nie dostalem zadnego sms ale musze to sprawdzic po prostu.. czasami jak sie zdenerwuje(nawet jak nie chce sie zdenerwowac) to odrazu lapie negatywne mysli. jak sie bardzo wkurze to potrafie nie panowac nad soba, np. jak nie moge czegos znalesc wpadam w szał klne wszystko mnie denerwuje, a czasami mam takie bóle pozniej w klatce piersiowej(nie wiem czy to od tego).
sorry ze tak chaotycznie napisane, ale chyba kazdy wie o co chodzi.. to nerwica natrectw? a moze co innego? nie przejmuje sie ty mjakos ale chcialbym to wyjasnic i z gory jak ktos wie jak to wyleczyc to takze prosze o rady. ostatnio probuje z tym walczyc, nie wracac juz nie sprawdzac ale srednio wychodzi.
Aneta
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1255
Rejestracja: 29 października 2010, o 03:03

15 kwietnia 2014, o 09:18

Nic innego tylko nerwica, to akurat sa natrectwa bo jak musisz i jak tego nie zrobisz powoduje to niepokój mocny to jest to natrectwo.
Nie wiem czy wiesz ale majac takie zaburzenia nerwicowe nie wolno palic mj. Pogarszac to bedzie twoje stany ogolnie jak bedziesz uzywal tego.
Natomiast z uwagi ze miales juz to wczesniej i ogolnie masz problem z emocjami ja bym ci radzila nie tylko to olewac (dd) bo to wazne jest, ale tez po pierwsze powoli krok po kroku przestac wykonywac te natrectwa.
I isc na terapie.
Czyli w gruncie rzeczy zaczac sie z tym rozprawiac jak nalezy. bo skoro ulegasz natrectow i robisz to bo czujsz niepokoj to ty nie olewasz tylko temu ulegasz.
Awatar użytkownika
Sagem
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 11 maja 2013, o 12:47

15 kwietnia 2014, o 16:14

Jasne, po pierwsze przestań całkowicie palić ten syf. Mi to na dobre nie wyszło. Tak jak Aneta piszę, w Twoim stanie to tylko pogarszałoby sytuację... Staraj się nie ulegać tym natręctwom. Żeby coś przeszło, czasami trzeba trochę popracować nad sobą i nie zawsze jest to łatwe. Aneta Ci dobrze napisała, o tym wszystkim i z tą terapią.Głowa do góry i się nie martw ,damy radę. :)

Pozdrawiam. :)
Jeżeli ktoś nie kocha Cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha Cię on z całego serca i ponad siły.
Strach boi się odważnych.
Per Aspera Ad Astra - Przez ciernie do gwiazd.
Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz.
ODPOWIEDZ