Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Zalękniony mózg - czytaliście? Jakie macie opinie?

W tym dziale zajmujemy się polecaniem tytułów ciekawych książek o tematyce psychologicznej, o wychodzeniu z lęku, nerwic, depresji itp.
Tutaj również podajemy ciekawsze fragmenty książek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nerwowy
Hardcorowy "Ryzykant" Forum
Posty: 336
Rejestracja: 12 sierpnia 2018, o 15:09

15 sierpnia 2019, o 11:06

Witam,

o zaburzeniach lękowych czytałem już sporo. Zastanawiam się teraz nad książką "Zalękniony mózg" autorstwa Catherine M. Pittman , Elizabeth M. Karle.

Ponieważ wiem już, że czasami książka wydaje się super po spisie treści, a w czasie jej czytania nic nie zyskujemy wolę przed zakupem doradzić się Was. Czytaliście tą pozycję? Co o niej myślicie? Jakie podejście mają autorzy?
"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein.

“Nie mogę się lękać. Strach zabija umysł. Strach jest małą śmiercią, która niesie ze sobą całkowite unicestwienie. Stawię mu czoło. Pozwolę, aby zalał mnie i przelał się przeze mnie, a kiedy odpłynie, obrócę oko swej jaźni i spojrzę na jego drogę. Tam, gdzie przeszedł strach, nie będzie już nic. Zostanę tylko ja.” Frank Herbert, Diuna
Awatar użytkownika
Tojajestem
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 19:03

15 sierpnia 2019, o 13:24

Czytalismy ;) To ksiazka z gatunku neuropsychiatrii. Pozwala zrozumiec nasz problem na poziomie dzialania mozgu. Dzieki niej mozesz sie dowiedziec np ze to cialo migdalowate przejmuje nad nami kontrole w czasie leku - stad np derealka a wszystkie mysli lękowe generuje kora mózgowa, co wplywa wlasnie na cialo migdalowate. Ksiażka dość zaawansowana i nie dla każdego.
Ważne, żeby w trudnych chwilach pamiętać o własnych cytatach ;)
ODPOWIEDZ