Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Dźwięki

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
melisa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, o 02:12

12 marca 2014, o 22:29

Choruję na nerwicę lekową, ale od jakiegoś czasu na skutek dużego stresu zaczęłam mieć myśli natrętne.
Przez pewien czas bałam się dosłownie wszystkiego.
Objawy nieco się uspokoiły ale zaczęłam zwracać uwagę na dźwięki za oknem.
Nigdy wczesniej nie było to dla mnie coś istotnego, w nocy nawet lubiłam jesli coś się działo "za oknem"
i nie panowała zupełna cisza.
Od jakiegoś czasu bardzo zwracam uwagę na te dźwięki, zwłaszcza taki miastowy szum, samochody i jeśli nie zajmę
czyms myśli to strasznie mnie on niepokoi.
Bywa że nagle odgłos przejeżdżającego samochodu budzi we mnie lęk, niepokój.
W ogóle jestem nadwrażliwa na dźwięki, hałas.
Przeczytałam gdzieś że taka nadwrażliwość występuje również w schizofrenii no i zaczęłam się nakręcać znowu na ten temat.
Stąd odwieczne pytanie "czy ktoś tak miał"?

Kiedy jestem mocno zestresowana jestem też wyczulona na wszelkiego radzju cienie, plamki na ścianach.
Kontem oka wyłapuję wszystko i jestem przestraszona.
Nie biorę leków, stosuję tylko walerianę.
Lipski
Ex-administrator i do tego odburzony
Posty: 664
Rejestracja: 19 czerwca 2013, o 20:07

12 marca 2014, o 22:34

Hej,

Myślę że każdy sanujący się nerwicowiec przerabiał ten objaw :DD Skoro piszesz o tym tu na forum, i boisz się tego to ewidentnie świadczy o tym że masz nerwice i nic innego. Prawdopodobnie naczytałaś się o schizofrenii i teraz wyczekujesz głosów, jak to często robią nerwicowcy.

Słuch jest u nas wyostrzony dlatego że umysł jest cały czas w fazie czuwania, ciągle odczuwa napięcie, i czeka aż coś się stanie. Na serio nie ma w tym nic dziwnego.

I mam dla Ciebie dobrą radę, nie czytaj już o schizofrenii, bo to tylko zbędne nakręcanie się.

Pozdrawiam.
With your feet in the air and your head on the ground
Try this trick and spin it, yeah
Your head will collapse
If theres nothing in it
And you'll ask yourself

Where is my mind ?
Where is my mind ?
Where is my mind ?
melisa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, o 02:12

12 marca 2014, o 22:43

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Miałam juz fazę na schizofrenie i myślałam że temat ten mam już za sobą.
O samej chorobie nie czytam, przypadkiem trafiłam na taki wpis kogoś na forum o nerwicy.
A miałam już nie szukać wrażeń w google! :)
Niepokoi mnie że jak się skupię na tym dźwięku to mam poczucie że on jest nie do wytrzymania,
że zaraz zwariuję jeśli on będzie trwał, że za chwile nadejdzie moment kiedy stanie się on już nie do zniesienia - i własnie czy tak może być w nerwicy?
Czy to już wykracza poza jej objawy?
Lipski
Ex-administrator i do tego odburzony
Posty: 664
Rejestracja: 19 czerwca 2013, o 20:07

13 marca 2014, o 01:20

Nie mam już czasu na dłuższą odpowiedź, ale tak może być w nerwicy, i na pewno nie wykracza to poza jej objawy :)
With your feet in the air and your head on the ground
Try this trick and spin it, yeah
Your head will collapse
If theres nothing in it
And you'll ask yourself

Where is my mind ?
Where is my mind ?
Where is my mind ?
Awatar użytkownika
Sagem
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 11 maja 2013, o 12:47

13 marca 2014, o 18:21

Niepokoi mnie że jak się skupię na tym dźwięku to mam poczucie że on jest nie do wytrzymania,
tak też czasami tak miałem i mam że zaczyna cię denerwować czy za głośno jakby był :) To objaw nerwicowy sporo osób tez to ma :) I tak jak wyżej ,nie czytaj nic o chorobach bo to tylko pogarsza sprawę wiemy sami po sobie tutaj :) Ja np. przez nerwice mam gorszy słuch nie wiem wolałbym wyostrzony ale nic nie poradzę xd możesz głośniej słyszeć wszystko wyszukiwać się dźwięków tak jak piszesz to normalne tez miałem taki okres jak naczytałem się o schizie dość sporo :) Więc nie martw się i głowa do góry i nie czytaj nic o chorobach :)
Jeżeli ktoś nie kocha Cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha Cię on z całego serca i ponad siły.
Strach boi się odważnych.
Per Aspera Ad Astra - Przez ciernie do gwiazd.
Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz.
melisa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, o 02:12

13 marca 2014, o 20:00

Chłopaki przystojniaki - dzięki :)
Awatar użytkownika
Darecky1970
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 19 stycznia 2014, o 10:36

13 marca 2014, o 20:06

Hey Melisa, moja uwaga skupia się bardzo na chodzeniu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Mam objawy i uczucia jakbym unosił się i opadał. Na tyle to mnie męczy że jak mam coś takiego na ulicy to oglądam się za siebie czy faktycznie było w głębienie czy mi się tylko zdawało :D haha. Przez to się nakrecałem i dzień był do d..py. Na dzień dzisiejszy wspomogłem się farmakologicznie i jest prawie ok :D każdy ma jakiegoś swojego konika, ale jak pisał Lipski nie czytaj i nie wkrecaj sobie nastepnych zaburzeń. Pozdr
melisa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, o 02:12

13 marca 2014, o 21:00

Darecky też to mam, kiedyś nawet wymyśliałam na to 2 choroby ;) ale się nie sprawdziły ;)
Ja to nazywam chodzeniem "po bieżni" Ja sobie a chodnik sobie ;)
wieslawpas
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 8 listopada 2013, o 21:51

13 marca 2014, o 21:48

mialem problemy z przewrazliwieniem na dzwieki roznego rodzaju, w szczegolnosci karetki pogotowia oraz ludzka mowe, bylo to przerazajace. Na szczescie wszyko po jkaims czasie samo minelo. Pomoglo mi pewnie ograniczenie kontaktu z takimi bodzcami. Kupilem sobie takie sluchawy na glowe, ktore nosza ludze przy glosnych robotach i pewnie one mi pomogly, nawet teraz mam je na glowie.
melisa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, o 02:12

13 marca 2014, o 22:13

No karetka jak już jedzie to masakra ;)
Zaraz można sobie dopowiedzieć całą "wizję".
A czytałam kiedyś o kobiecie która miała rozpiskę jakimi trasami jeżdżą karetki i tylko w okolicy tych tras
wybierała się w miasto, tylko tak czuła się bezpiecznie.
Jak widać wszystko zależy od interpretacji :)
Ciesze się że wspomniałeś o mowie bo też mnie to drażni czasami.
Awatar użytkownika
Darecky1970
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 19 stycznia 2014, o 10:36

14 marca 2014, o 09:45

Hey Melisa :D trafiłaś w 10 z tym opisem (jak na bieżni) tak właśnie się czuje jak chodzę!
melisa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, o 02:12

10 kwietnia 2014, o 19:33

Przeszło mi to zupełnie. Tak chciałam napisać dla ewentualnych czytających - na pocieszenie :friend:
Awatar użytkownika
agat90
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 7 lutego 2014, o 21:38

10 kwietnia 2014, o 21:58

Melisko, co Ci przeszło? Który objaw? :P Czy cała nerwica
melisa
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, o 02:12

10 kwietnia 2014, o 22:24

Niestety cała nerwica mi jeszcze nie przeszła
ale ta nadwrażliwość na dźwięki, w ogóle przestałam na to reagować ^^
W ogóle z nerwicą to jest tak że wszystko przechodzi.
Kiedyś byłam strasznym hipochondrykiem, codziennie sobie diagnozowałam co innego.
Morfologię robiłam 5 x rok ;)
Dziś wspominam to z rozbawieniem :pp
Awatar użytkownika
agat90
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 7 lutego 2014, o 21:38

10 kwietnia 2014, o 22:40

Meliso, to z czym teraz walczysz? Terapia Ci pomaga?
ODPOWIEDZ