Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ImperfectM
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 9 lipca 2018, o 13:31

3 października 2018, o 20:38

zaburzony25 pisze:
3 października 2018, o 20:28
ImperfectM pisze:
3 października 2018, o 20:19
zaburzony25 pisze:
3 października 2018, o 20:15


Jak bym siebie słyszał :) mnie wykonanie badania uspokoiło, ale było to tez równoznaczne z tym ze dałem wygrać nerwicy. Bierz przykład i przemysł to sobie
No właśnie , czyli idealny przykład natręta nerwicowego , pewnie z każdym Twoim objawem było podobnie ? Bo u mnie właśnie tak było 🙂
Dokładnie tak było. A Ty teraz możesz wyciągnąć z tego lekcje i spróbować sobie z tym poradzić bez badań. Uwierz mi ze jeżeli sobie z tym poradzisz to bedzie ogromny krok do przodu w Twoim zaburzeniu
Dziękuje bardzo , podnosisz mnie na duchu 🙂postaram się. A Tobie zycze spokoju i tego żebyś również wychodził na przeciw tej francy (nie wiem czy dalej jesteś zaburzony , a jeśli już udało ci się to pokonać w dużej mierze , to zycze wytrwałości w tym wszystkim ) pozdrawiam serdecznie 🙂❤️
xAga
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 26 września 2018, o 14:28

3 października 2018, o 20:56

Ma ktoś z was taki objaw, uczucia pobudzenia, takiej stymulacji jak po kawie? Mam tak ostatnio co jakiś czas i to jest najtrudniejszy do wytrzymania objaw dla mnie. Nie jest to absolutnie przyjemne uczucie, po prostu tak, jakbym przyjęła za dużo kofeiny, gonitwa myśli, uczucie niepokoju w ciele, ciężko się wtedy zrelaksować. Strasznie tego nie lubię :(
znerwicowana_ja
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 857
Rejestracja: 1 listopada 2017, o 15:05

3 października 2018, o 21:06

xAga pisze:
3 października 2018, o 20:56
Ma ktoś z was taki objaw, uczucia pobudzenia, takiej stymulacji jak po kawie? Mam tak ostatnio co jakiś czas i to jest najtrudniejszy do wytrzymania objaw dla mnie. Nie jest to absolutnie przyjemne uczucie, po prostu tak, jakbym przyjęła za dużo kofeiny, gonitwa myśli, uczucie niepokoju w ciele, ciężko się wtedy zrelaksować. Strasznie tego nie lubię :(
Ja tak mam i winne jest chyba wysokie tętno. Tak jak dzisiaj cisnienie 100/70 a tętno ponad 90.z jednej strony przez ciśnienie jestem slaba a z drugiej serce wali jak po kilku kawach i czuję bardzo nieprzyjemne napięcie w ciele i głowie i tak jak piszesz gonitwa mysli (tych lękowych również) caly czas silne napięcie i wysokie poczucie zagrożenia. We wszystkim doszukuje się źródła lęku 🙄
Ostatnio zmieniony 3 października 2018, o 21:16 przez znerwicowana_ja, łącznie zmieniany 2 razy.
"Kiedy inni oczekują od nas, że staniemy się takimi, jakimi oni chcą żebyśmy byli, zmuszają nas do zniszczenia tego, kim naprawdę jesteśmy. To dosyć subtelny rodzaj morderstwa. Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy".
Jim Morrison
usunietenaprosbe
Gość

3 października 2018, o 21:07

xAga pisze:
3 października 2018, o 20:56
Ma ktoś z was taki objaw, uczucia pobudzenia, takiej stymulacji jak po kawie? Mam tak ostatnio co jakiś czas i to jest najtrudniejszy do wytrzymania objaw dla mnie. Nie jest to absolutnie przyjemne uczucie, po prostu tak, jakbym przyjęła za dużo kofeiny, gonitwa myśli, uczucie niepokoju w ciele, ciężko się wtedy zrelaksować. Strasznie tego nie lubię :(
Tak, prawdopodobnie tak.
Nie zastanawiałaś się czy w momencie gdy pojawia się ten objaw nie jesteś czymś zestresowana bądź podekscytowana? Czy to nie są właśnie kumulujące się w Tobie emocje, które nie znajdują ujścia więc cała od nich buzujesz?
xAga
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 26 września 2018, o 14:28

3 października 2018, o 21:16

znerwicowana_ja pisze:
3 października 2018, o 21:06
xAga pisze:
3 października 2018, o 20:56
Ma ktoś z was taki objaw, uczucia pobudzenia, takiej stymulacji jak po kawie? Mam tak ostatnio co jakiś czas i to jest najtrudniejszy do wytrzymania objaw dla mnie. Nie jest to absolutnie przyjemne uczucie, po prostu tak, jakbym przyjęła za dużo kofeiny, gonitwa myśli, uczucie niepokoju w ciele, ciężko się wtedy zrelaksować. Strasznie tego nie lubię :(
Ja tak mam i winne jest chyba wysokie tętno. Tak jak dzisiaj cienienie 100/70 a tętno ponad 90.z jednej strony przez ciśnienie jestem slaba a z drugiej serce wali jak po kilku kawach i czuję bardzo nieprzyjemne napięcie w ciele i głowie i tak jak piszesz gonitwa mysli (tych lękowych również) caly czas silne napięcie i wysokie poczucie zagrożenia. We wszystkim doszukuje się źródła lęku 🙄
Właśnie tętno sprawdzałam w tych sytuacjach i nie jest jakieś szczególnie wysokie... Ale to napięcie właśnie. I takie uczucie że nie wysiedze, muszę coś robić, żeby to rozładować. Z reguły nie trwa to długo, ale tego nie znoszę
Froom pisze:
3 października 2018, o 21:07
xAga pisze:
3 października 2018, o 20:56
Ma ktoś z was taki objaw, uczucia pobudzenia, takiej stymulacji jak po kawie? Mam tak ostatnio co jakiś czas i to jest najtrudniejszy do wytrzymania objaw dla mnie. Nie jest to absolutnie przyjemne uczucie, po prostu tak, jakbym przyjęła za dużo kofeiny, gonitwa myśli, uczucie niepokoju w ciele, ciężko się wtedy zrelaksować. Strasznie tego nie lubię :(
Tak, prawdopodobnie tak.
Nie zastanawiałaś się czy w momencie gdy pojawia się ten objaw nie jesteś czymś zestresowana bądź podekscytowana? Czy to nie są właśnie kumulujące się w Tobie emocje, które nie znajdują ujścia więc cała od nich buzujesz?
No właśnie zauważyłam, że często mi się to pojawia jak mam dobry humor i czymś się podekscytuję (ze coś fajnego zrobię, gdzieś pójdę), ale że nerwica mocno, to zaczynam się bać tej ekscytacji i pobudzenia i zaczynam to tłumić, wtedy robi się to nieprzyjemne i takie błędne koło... Ale czasem pojawia się też z znikąd. Albo przynajmniej nie widzę przyczyny. Tak bardzo nienawidzę tego uczucia pobudzenia, że unikam kofeiny jak ognia. Nie wiem, jakoś się tego boję. Że tracę kontrolę nad sobą, bo mi w mózgu cos odpala :D
aryaK
Gość

3 października 2018, o 21:23

xAga pisze:
3 października 2018, o 20:56
Ma ktoś z was taki objaw, uczucia pobudzenia, takiej stymulacji jak po kawie? Mam tak ostatnio co jakiś czas i to jest najtrudniejszy do wytrzymania objaw dla mnie. Nie jest to absolutnie przyjemne uczucie, po prostu tak, jakbym przyjęła za dużo kofeiny, gonitwa myśli, uczucie niepokoju w ciele, ciężko się wtedy zrelaksować. Strasznie tego nie lubię :(
To jest takie typowe dość napięcie. Jak nabuzowana amfetaminą uhuhuh W takim mocnym odczucie tego lepiej nie próbować się relaksować na siłę. :P
xAga
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 26 września 2018, o 14:28

3 października 2018, o 21:26

aryaK pisze:
3 października 2018, o 21:23
xAga pisze:
3 października 2018, o 20:56
Ma ktoś z was taki objaw, uczucia pobudzenia, takiej stymulacji jak po kawie? Mam tak ostatnio co jakiś czas i to jest najtrudniejszy do wytrzymania objaw dla mnie. Nie jest to absolutnie przyjemne uczucie, po prostu tak, jakbym przyjęła za dużo kofeiny, gonitwa myśli, uczucie niepokoju w ciele, ciężko się wtedy zrelaksować. Strasznie tego nie lubię :(
To jest takie typowe dość napięcie. Jak nabuzowana amfetaminą uhuhuh W takim mocnym odczucie tego lepiej nie próbować się relaksować na siłę. :P
O rany, nawet nie wiesz jak mi to poprawiło humor :D Właśnie dokładnie takie uczucie. Ale super, że nie jestem z tym jedyna :D
xsunrise
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 6 maja 2017, o 15:15

4 października 2018, o 07:36

Czy zdarza się komuś drżenie rąk? Mam takie okresy, że drżą mi ręce (nie tylko dłonie, ale czuję to w całych rękach) cały czas, nie podczas stresu. Martwię się, czy to też nerwica czy coś poważniejszego :( To drżenie wydaje mi się dość mocne, tak jak czasami robi się z głodu. To może być nerwicowe? Ktoś to może ma?
ImperfectM
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 9 lipca 2018, o 13:31

4 października 2018, o 08:04

xsunrise pisze:
4 października 2018, o 07:36
Czy zdarza się komuś drżenie rąk? Mam takie okresy, że drżą mi ręce (nie tylko dłonie, ale czuję to w całych rękach) cały czas, nie podczas stresu. Martwię się, czy to też nerwica czy coś poważniejszego :( To drżenie wydaje mi się dość mocne, tak jak czasami robi się z głodu. To może być nerwicowe? Ktoś to może ma?
Ostatnio moj psycholog mówił mi , ze nie ma określonych objawów nerwicy , to może być wszystko , Tobie drżą ręce , a mnie się wydaje ze nie mogę się najeść tyle ile bym chciała i im więcej będziemy to analizować i nadawać sens tym objawom , tak one będą się ciagle powielać . Czyli odpowiadając na to pytanie - jak najbardziej może to być objaw nerwicowy . Pozdrawiam i głowa do góry - nie jesteś sam/sama 🙂
xsunrise
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 6 maja 2017, o 15:15

4 października 2018, o 08:19

Ostatnio moj psycholog mówił mi , ze nie ma określonych objawów nerwicy , to może być wszystko , Tobie drżą ręce , a mnie się wydaje ze nie mogę się najeść tyle ile bym chciała i im więcej będziemy to analizować i nadawać sens tym objawom , tak one będą się ciagle powielać . Czyli odpowiadając na to pytanie - jak najbardziej może to być objaw nerwicowy . Pozdrawiam i głowa do góry - nie jesteś sam/sama 🙂
Dziękuję :)
Nerwyzestali
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1557
Rejestracja: 19 czerwca 2018, o 13:41

4 października 2018, o 09:02

Ja wczoraj miałem co jakiś czas kilka takich punktowych ucisków/pulsnięć w klatce w okolicach mostka bardziej po prawej stronie. Przestraszyłem się tego. Mieliście coś takiego?
abelarda
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 6 maja 2014, o 20:25

4 października 2018, o 09:07

xsunrise pisze:
4 października 2018, o 07:36
Czy zdarza się komuś drżenie rąk? Mam takie okresy, że drżą mi ręce (nie tylko dłonie, ale czuję to w całych rękach) cały czas, nie podczas stresu. Martwię się, czy to też nerwica czy coś poważniejszego :( To drżenie wydaje mi się dość mocne, tak jak czasami robi się z głodu. To może być nerwicowe? Ktoś to może ma?
Tu masz fajne info o objawach - nerwica-kowa-objawy-t3405.html i w tym nagranie post84899.html#p84899
ImperfectM
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 9 lipca 2018, o 13:31

4 października 2018, o 09:09

Nerwyzestali pisze:
4 października 2018, o 09:02
Ja wczoraj miałem co jakiś czas kilka takich punktowych ucisków/pulsnięć w klatce w okolicach mostka bardziej po prawej stronie. Przestraszyłem się tego. Mieliście coś takiego?
Tak , bardzo często .. po rtg płuc- wszystko przeszło 🙂
Nerwyzestali
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1557
Rejestracja: 19 czerwca 2018, o 13:41

4 października 2018, o 09:12

ImperfectM pisze:
4 października 2018, o 09:09
Nerwyzestali pisze:
4 października 2018, o 09:02
Ja wczoraj miałem co jakiś czas kilka takich punktowych ucisków/pulsnięć w klatce w okolicach mostka bardziej po prawej stronie. Przestraszyłem się tego. Mieliście coś takiego?
Tak , bardzo często .. po rtg płuc- wszystko przeszło 🙂
Ja to mam rzadko. Z reguły miałem tak że taki mocniejszy ucisk/pulsnięcie w okolicach serca jakby ktoś w ręce zacisnął. Nie jakiś ból ale takie nieprzyjemne i odczuwalne. Teraz miałem bardziej po prawej stronie kilka razy. Zaniepokoiło mnie to.
ImperfectM
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 9 lipca 2018, o 13:31

4 października 2018, o 09:15

Nerwyzestali pisze:
4 października 2018, o 09:12
ImperfectM pisze:
4 października 2018, o 09:09
Nerwyzestali pisze:
4 października 2018, o 09:02
Ja wczoraj miałem co jakiś czas kilka takich punktowych ucisków/pulsnięć w klatce w okolicach mostka bardziej po prawej stronie. Przestraszyłem się tego. Mieliście coś takiego?
Tak , bardzo często .. po rtg płuc- wszystko przeszło 🙂
Ja to mam rzadko. Z reguły miałem tak że taki mocniejszy ucisk/pulsnięcie w okolicach serca jakby ktoś w ręce zacisnął. Nie jakiś ból ale takie nieprzyjemne i odczuwalne. Teraz miałem bardziej po prawej stronie kilka razy. Zaniepokoiło mnie to.
Na żebrach jest bardzo dużo nerwów i jeśli doskwiera Ci nerwoból to właśnie w tych miejscach jest to najbardziej prawdopodobne , napewno to nic złego 🙂
ODPOWIEDZ