Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Leczenie fobii społecznej u psychoterapeuty online

Forum dotyczące problemu jakim jest fobia społeczna oraz inne fobie specyficzne.
Umieszczamy tutaj swoje historie, pytania i wątpliwości.
ODPOWIEDZ
petysana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 18 listopada 2021, o 07:28

26 maja 2024, o 14:53

Mam mieć mieszankę wizyt zdalnych z wizytami stacjonarnymi (raz na miesiąc spotkanie na żywo, reszta wirtualnie) na NFZ u psychoterapeutki i ona na pierwszej wizycie wyraziła wątpliwość w skuteczność wizyt online w przypadku fobii społecznej, powiedziała że najlepiej leczyć to zaburzenie gdy pacjent przychodzi do gabinetu osobiście. Ale ja nie mam możliwości się stawiać w ośrodku częściej niż raz na miesiąc, psychoterapeutka dała znać że się nad tym zastanowi. Czy ktoś z was leczył fobię społeczną albo osobowość unikającą (mogę mieć albo jedno, albo drugie) u psychoterapeuty w formie spotkań przez kamerkę? Jeśli tak, jakie były efekty? Co mówią badania na temat skuteczności psychoterapii indywidualnej w leczeniu fobii społecznej i osobowości unikającej?
petysana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 18 listopada 2021, o 07:28

26 maja 2024, o 15:33

* Co mówią badania na temat skuteczności psychoterapii indywidualnej ONLINE w leczeniu fobii społecznej i osobowości unikającej?
anita _d
Nowy Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2024, o 21:05

2 czerwca 2024, o 14:42

Krótko chodziłam na terapię online. Była mniej skuteczna niż spotkanie twarzą w twarz z terapeutą, ale bardziej skuteczna niż żadna terapia. Nie wiem, co mówią badania, odpowiem na podstawie własnego doświadczenia. Kiedyś miałam FS, pewnie resztki zaburzenia siedzą we mnie do tej pory. Dla fobika cenny jest każdy kontakt z ludźmi. Jednak więcej daje wyjście do ludzi, przejście lub przejechanie do gabinetu, konieczność spędzenia czasu w poczekalni, rozmowa z panią w rejestracji, wejście do gabinetu i pobycie przez godzinę razem z obcą osobą w jednym pomieszczeniu.
Z drugiej strony, nie każdy czuje w sobie siłę, żeby wyjść z domu, dla takich osób terapia online to jedyne wyjście. Można jeszcze zaprosić terapeutę do domu, ale to droga opcja.
ODPOWIEDZ