Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Bliska osoba z zaburzeniami odżywiania

Forum dotyczące zaburzeń odżywiania.
ODPOWIEDZ
shantii04
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2022, o 18:55

2 lipca 2022, o 20:30

Hej wszystkim :papa
Moja 18-letnia przyjaciółka od około roku bardzo chudnie, wręcz znika w oczach! Często odmawia posiłków jakie jej proponuję, pije colę (lecz tylko bez cukru). Zauważyłam, że odżywia się kiepsko, ale stara się jeść jak najmniej. Narzeka, że nie jest szczupła mimo, że jest już bardzo koścista! Ma ogromne kompleksy. Parę dni temu przyznała mi się, że ma zaburzenia odżywiania, co już wcześniej podejrzewałam.
Przeżyła traumatyczne wydarzenia związane z chorobą i odejściem bliskich jej osób. Do tego nie może liczyć na zrozumienie rodziców.
Nie wiem za bardzo co mam robić. Nie dam rady wyciągnąć z niej więcej, nie wiem nawet na czym dokładnie polega jej problem z odżywianiem. Jedyne co udało mi się zrobić to zapisać ją do psychoterapeutki. Przed nią jeszcze długa droga. Czy jest ktoś, kto przeżywał lub przeżywa coś podobnego? Co więcej w takiej sytuacji można zrobić?
ODPOWIEDZ