Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Witam :)

Tutaj możesz się przedstawić, napisać coś o sobie.
ODPOWIEDZ
Gazela
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 stycznia 2017, o 09:02

13 stycznia 2017, o 11:37

Witam wszystkich. Jestem przeszczesliwa, że znalazłam to forum. Przez tyle lat zastanawiam się co ze mną jest nie tak, bo mam wrażenie, że wszystko, haha. Jestem bardzo nieśmiała i skryta w kontaktach z ludźmi i nie opowiadam nikomu o tym o czym rozmyslam, co czuję i czego się boję. W dzieciństwie zdiagnozowano u mnie nerwicę, ale jako tako nie podjęłam nigdy leczenia, nawet nie wiem dlaczego, byłam w sumie małym dzieckiem. Potem w okresie dorastania pojawiły się epizody depresyjne i właściwie trwa to do dziś. Miewam lepsze i gorsze okresy. Mam 33 lata. Niecały rok temu uświadomiłam sobie, że mam problem z alkoholem i podjęłam leczenie, które kontynuuje cały czas. Uczeszczam na terapię behawioralno-poznawczą grupową oraz indywidualną. Nie biorę żadnych leków, kiedyś brałam antydepresanty, ale leczenie nie spełniło moich oczekiwań, nie widziałam poprawy. Teraz często zdarza mi się zastanawiać, czy to życie w ciągłym lęku i poczuciu zagrożenia doprowadziło mnie do alkoholizmu, czy to alkohol wzmogl te objawy. Do podjęcia jakichś konkretnych kroków i leczenia doszło w momencie kiedy już zaczęłam bać się przebywania nawet we własnym domu. Przez wiele lat odcinalam się od świata, ludzi, własnych emocji, z którymi sobie nie radzilam i w końcu samo życie stało się dla mnie nie do zniesienia. Teraz powoli wracam do świata żywych :) ale jest to proces żmudny i pracochłonny. Ciężko mi wyobrazić sobie, że nie jestem odosobniona ze swoimi problemami i bardzo się cieszę, że tu trafiłam, w ciągu godziny czytania wpisów na tym forum dostałam więcej pewności siebie i wiary w to, że sobie poradzę niż kiedykolwiek, gdziekolwiek. Okazuje się, że jednak nie jestem wariatką, hahaha.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

13 stycznia 2017, o 12:36

Cześć Gazela, witamy Ciebie na forum ;witajka również się cieszymy że znalazłaś nasze forum :) rozgość się i zaczynaj odburzanie ;ok
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
Gargulec
Gość

13 stycznia 2017, o 12:49

Hej.Jestem terz tu niedlugo. Tez prubuje wyjsc z tego. Narazie stoje w drzwiach. A moze nie po 2 tygodniach stoje juz na drodze i szukam drogowskazu. Samemu zle isc , w grubie razniej. W kupie sila:-) Mozesz domnie sie dolaczyc a potem jakos do grupy dojdziemy. Pogadamy , bo tu kazdy inny ale tacy sami, i kazdy ma ten sam cel. A Ci co juz droge przesli niech nas prowadza:-)milego dnia
ODPOWIEDZ